İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

İlk İnsan Vücudu Müzesi | Hollanda - Müzenin İnşaası - Müzenin İçinde Sergilenenler - Organlar Arasında İnceleme Gezintisi Yapılabiliyor

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
İlk İnsan Vücudu Müzesi

14 Mart 2008 de Hollanda da açılan 35 metre yüksekliğindeki ilk İnsan Vücudu Müzesi. Ziyaretçiler burada insan vücudunun nasıl calıştığını görür, hisseder ve duyarlar.

Something unique has grown in the Netherlands: the world's first: a spectacular experience around the human body. Her Majesty Queen Beatrix CORPUS opened on March 14th 2008. CORPUS is a 'journey through the human body' during which the visitor can see, feel and hear how the human body works and what roles healthy food, healthy life and plenty of exercise plays. CORPUS offers a variety of information and provides education and entertainment with this journey as well as a vast number of permanent and variable exhibitions.

CORPUS has been realised in a 35-meter high transparent building with the contours of the human body projecting from it. The eye-catching building is situated along the A44 highway between Amsterdam and The Hague.

Müzenin İnşaası

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Müzenin İçi

Tüm organlar arasında inceleme gezintisi yapılabiliyor.

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Hayret verici bir müze :blink: İmkan olsa da görsek cok entrasan nerden akıllarına gelmiş böyle bir müze acmak, Paylaşım icin sagol Halecim.. :sema:

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Bu müzenin görüntülerini haberlerde izlemiştim Sema'cığım, bana da ilginç
geldi, gidip görmek gerek. :hale:

Kaqlan

Kaqlan

KD ™ Yakın Arkadaş

• Kadim Dost
  • 373 İleti
Bu güzel paylaşım için teşekkürler

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı