İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Kontrolsüz Galatasaray | Ömer Üründül

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
oktaytunçbilek

oktaytunçbilek

    KD ™ Dost

  • Üyeliği İptal Edildi
  • 2.228 İleti
  • Gender:Male
  • Location:idareci,yönetici


Resmi ekleyen

Kontrolsüz G.Saray!


***************


Kontrolsüz G.Saray! </H1>Galatasaray günümüz futbolunun istediği ilkelerin büyük bölümünü yerine getirebilen geniş ve alternatifli bir kadroyla, sezon öncesinin en az sorunlu takımı konumunda. Ayrıca alt yapıdan gelen yetenekli gençleri de var. UEFA şampiyonluğu ile noktalanan ilk Fatih Terim döneminde yerleşen dar alan presine ve ileride çoğalma prensibine dayalı, tempolu ve dikine oyun modeli; değişen teknik direktör ve oyunculara rağmen devam ediyor. Eğer bir takımın oturmuş sistemi varsa hem yeni gelen teknik direktörün hem de yeni transferlerin işleri kolaylaşıyor.

KANATLAR ÇOK ETKİLİ
Michael Skibbe teknik direktörlüğe çok genç yaşta başladı. Leverkusen'de de oldukça deneyim kazandı. Genel görüntüleri ve aynı ekolün uygulayıcısı olduğundan ben Skibbe'yi Löw'e benzetiyorum. Löw'ü Fenerbahçe'de zaman zaman eleştirdim ama Fenerbahçe'de devam etmesi hakkında da görüş bildirmiştim. Çünkü önemli artıları vardı. Ancak Alman hoca tam uyum sorununu halletmiş, istikrar ve sistem açısından katkılar sağlayacakken gönderildi. Bakalım Skibbe, Galatasaray'da uzun süre kalıcı olabilecek mi? Alman teknik direktörlerin genel oyun stratejisi tempo, pres ve kanat ataklarına ağırlık vermektir. Galatasaray'ın da tempo ve pres açısından kadro yapısı buna uygun. Arda, Kewell, Sabri, Barış, Serkan ve Aydın gibi orta sahanın kenarlarında görev yapabilecek etkili isimler var. Hakan Balta'nın EURO 2008'deki her maç üzerine koyan performansı da önemli avantaj. Kanat bindirme özelliğiyle Uğur Uçar tam Skibbe'nin istediği kenar defans adamı.

HEP TEMPOLU OYNANMAZ
Bence Skibbe'nin üzerinde durması gereken çok önemli bir konu var. Galatasaray'ın en zayıf tarafı kontrol futbolunu bilmeyişi. Günümüzde sistemin ne olursa olsun ne kadar yüksek tempolu oynarsan oyna, maçların genel gidişatına, zorluk derecesine ve skorlarına göre belli zamanlarda mutlaka kontrol futbolu gerekiyor. Eldeki geniş ve birbirlerinin özelliklerini tamamlayan kadronun en büyük sıkıntısı burada yatıyor. Skibbe bu sorunu halledebilirse ve Lincoln ve Kewell'dan mümkün olan en iyi randımanı alabilirse işi daha da kolaylaşır.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı