İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Atatürk'ün Çocuk Sevgisi

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 19 yanıt gönderildi

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Atatürk'ün Çocuk Sevgisi

Resmi ekleyen

Küçük Ülkü'ye okumayı öğretirken

Resmi ekleyen

Feneryolu İstasyonu'nda küçük Ülkü ile merdivenden inerken

Resmi ekleyen

Cumhurbaşkanı Atatürk, küçük Ülkü ile Florya'da Kılıç Ali'nin evinde

Resmi ekleyen

Cumhurbaşkanı Atatürk, küçük Ülkü ile bir geziden dönerken

Dosya Ekle  kucuk-Ulkuye-okumayi-ogretirken.jpg   27,12K   0 kere indirildi Dosya Ekle  Feneryolu-Istasyonunda-kucuk-Ulku-ile-merdivenden-inerken.jpg   29,65K   0 kere indirildi Dosya Ekle  Cumhurbaskani-Ataturk-Floryada-Kilic-Alinin-evinde-kucuk-Ulku-ile.jpg   24,05K   0 kere indirildi Dosya Ekle  Cumhurbaskani-Ataturk-kucuk-Ulku-ile-bir-geziden-donerken.jpg   34,08K   0 kere indirildi

Konu Hale tarafından 30 Haziran 2015 Salı - 11:00 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.

Hale

Hale

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Atatürk'ün Çocuk Sevgisi

Resmi ekleyen

Cumhurbaşkanı Atatürk ve küçük Ülkü Florya'da

Resmi ekleyen

Cumhurbaşkanı Atatürk küçük Ülkü ile Florya'da

Resmi ekleyen

Cumhurbaşkanı Atatürk, küçük Ülkü ile Ege Vapuru'nda, Trabzon'a giderken

Resmi ekleyen

Cumhurbaşkanı Atatürk, İstanbul'da küçük Ülkü ile resim ve heykel sergisinde

Resmi ekleyen

Cumhurbaşkanı Atatürk, Mersin'de izcilerle

Dosya Ekle  Cumhurbaskani-Ataturk-Floryada-kucuk-Ulku.jpg   41,21K   0 kere indirildi Dosya Ekle  Cumhurbaskani-Ataturk-Floryada-kucuk-Ulku-ile.jpg   18,81K   0 kere indirildi Dosya Ekle  Cumhurbaskani-Ataturk-kucuk-Ulku-ile-Ege-Vapurunda-Trabzona-giderken.jpg   36,98K   0 kere indirildi Dosya Ekle  Cumhurbaskani-Ataturk-Istanbulda-kucuk-Ulku-ile-resim-ve-heykel-sergisinde.jpg   22,96K   0 kere indirildi Dosya Ekle  Cumhurbaskani-Ataturk-Mersinde-izcilerle.jpg   43,24K   0 kere indirildi

Konu Hale tarafından 30 Haziran 2015 Salı - 11:00 tarih ve saatinde düzenlenmiştir

Hale

Hale

• Yönetici
  • 49.690 İleti
Atatürk'ün Çocuk Sevgisi

Dünya Çocuk Şiirleri Günü - 22 Mart

Resmi ekleyen

Çocuk; “Vatan gibi sevilmeli, ulus haklarını korur gibi korunmalı.

Mustafa Kemal Atatürk

Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Tarihte_Bugun_Onemli_Gunler_ve_Haftalar_f170/Dunya_Cocuk_Siirleri_Gunu_22_Mart_Dunya_Cocuk_Si_t24948.html'] Dünya Çocuk Şiirleri Günü - 22 Mart | Dünya Çocuk Şiirleri Günü Evrensel Gündür - Dünya Çocuk Şiirleri Günü Hakkında Güzel Sözler - Dünya Çocuk Şiirleri ' target='_blank'>' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Tarihte_Bugun_Onemli_Gunler_ve_Haftalar_f170/Dunya_Cocuk_Siirleri_Gunu_22_Mart_Dunya_Cocuk_Si_t24948.html'] Dünya Çocuk Şiirleri Günü - 22 Mart | Dünya Çocuk Şiirleri Günü Evrensel Gündür - Dünya Çocuk Şiirleri Günü Hakkında Güzel Sözler - Dünya Çocuk Şiirleri

http://www.kadimdostlar.com/ATATURK_ve_39_un_Hayati_ve_Hakkinda_Yazilanlar_f12/Ataturk_Ve_Cocuk_Prof_Dr_Ahmet_inan_t13407.html'] Atatürk Ve Çocuk | Prof. Dr. Ahmet İnan Küçük Hanımlar, Küçük Beyler! ' target='_blank'>' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/ATATURK_ve_39_un_Hayati_ve_Hakkinda_Yazilanlar_f12/Ataturk_Ve_Cocuk_Prof_Dr_Ahmet_inan_t13407.html'] Atatürk Ve Çocuk | Prof. Dr. Ahmet İnan Küçük Hanımlar, Küçük Beyler!

Dosya Ekle  atatürk ve çocuk.jpg   153,76K   0 kere indirildi

Hale

Hale

• Yönetici
  • 49.690 İleti

Resmi ekleyen

Hale

Hale

• Yönetici
  • 49.690 İleti

Resmi ekleyen

Konu Hale tarafından 30 Haziran 2015 Salı - 10:59 tarih ve saatinde düzenlenmiştir

Hale

Hale

• Yönetici
  • 49.690 İleti

Resmi ekleyen

Küçük hanımlar, küçük beyler; Sizin hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız, Sizlerden çok şey bekliyorum.

Mustafa Kemal Atatürk

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız Kutlu Olsun.

Kadim Dostlar ™ Yönetimi

Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Tarihte_Bugun_Onemli_Gunler_ve_Haftalar_f170/23_Nisan_Ulusal_Egemenlik_ve_Cocuk_Bayrami_23_Ni_t29045.html']23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı | 23 Nisan 1920 - Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Törenle Açılması - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şiirleri' target='_blank'>23' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Tarihte_Bugun_Onemli_Gunler_ve_Haftalar_f170/23_Nisan_Ulusal_Egemenlik_ve_Cocuk_Bayrami_23_Ni_t29045.html']23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı | 23 Nisan 1920 - Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Törenle Açılması - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şiirleri

Hale

Hale

• Yönetici
  • 49.690 İleti
Atatürk'ün Çocuk Sevgisi

Sığırtmaç Mustafa’nın Mustafa Kemal Atatürk İle Karşılaşması

Atatürk’ün Anıları

Atatürk tarafından 1929 yılında himaye altına alınıp okutulan Yalova'lı Sığırtmaç Mustafa, Mustafa Kemal Atatürk'le karşılaşmasını bir gazeteciye şöyle anlatmıştı:

Resmi ekleyen

Atatürk Ve Sığırtmaç Mustafa

"O zaman daha sekiz yaşında idim. 1929 yılının yaz ayları içinde (16 Eylül) bir gündü... Sığırları otlata otlata çiftliğe geliyordum. Derken, uzakta yirmi kadar atlı belirdi... En öndeki atlı bana doğru geliyordu. Yaklaşınca atından indi; çiftliğe nereden gidildiğini soruyordu.

Elimle işaret ettim:

- "Siz, yanlış yoldan gelmişsiniz... Çiftliğin yolu, şuradadır!"

Bu atlı, benden adımı öğrenmek istedi:

- "Mustafa!" diye cevap verince gülümsedi:

- "Benim de adım Mustafa... Demek adaşız!"

Konunun Devamı İçin Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/ATATURK_ve_39_un_Hayati_ve_Hakkinda_Yazilanlar_f12/Sigirtmac_Mustafanin_Mustafa_Kemal_Ataturk_ile_Ka_t83415.html']Sığırtmaç Mustafa’nın Mustafa Kemal Atatürk İle Karşılaşması | Atatürk’ün Anıları - Küçüktüm, sığırtmaçtım, Ama, şaka ettiğini anlamıştım.' target='_blank'>Sığırtmaç' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/ATATURK_ve_39_un_Hayati_ve_Hakkinda_Yazilanlar_f12/Sigirtmac_Mustafanin_Mustafa_Kemal_Ataturk_ile_Ka_t83415.html']Sığırtmaç Mustafa’nın Mustafa Kemal Atatürk İle Karşılaşması | Atatürk’ün Anıları - Küçüktüm, sığırtmaçtım, Ama, şaka ettiğini anlamıştım.

Hale

Hale

• Yönetici
  • 49.690 İleti
Atatürk'ün Çocuk Sevgisi

Resmi ekleyen

Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında.

Cumhuriyet ahlâki fazilete dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir.

Mustafa Kemal Atatürk - 1925

Kaynak: Atatürk'ün S.D. II, S.231

Hale

Hale

• Yönetici
  • 49.690 İleti

Hale

Hale

• Yönetici
  • 49.690 İleti
Atatürk'ün Çocuk Sevgisi

Resmi ekleyen

Atatürk, Sivas'ta bir gencin dilekçesini incelerken (Kasım 1930)

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı