İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Satrançta Tarih Yazdık | Singapur'da Sona Eren Dünya Okullar Satranç Şampiyonası'nda Türkiye 2 Altın, 1 De Bronz Madalya Kazanan 11 Yaşındaki Vahap Şanal

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Satrançta Tarih YazdıkSingapur'da sona eren Dünya Okullar Satranç Şampiyonası'nda Türkiye 2 altın, 1 de bronz madalya kazandı. 11 Yaş grubunda Vahap Şanal birincilik kürsüsüne çıkarken, takımımız da zirvede yer aldı. 13 yaş grubu takımımız ise üçüncülükle yetindi.

29.7.2008
Resmi ekleyen

Türkiye'nin satrançtaki yükselişi devam ediyor. İş Bankası - Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile büyük bir ivme kazanan bu spor dalında başarılar peşpeşe gelmeye devam ediyor. Özellikle yaş gruplarına damgasını vuran Türk Satrancı, son olarak Singapur'da tavan yaptı. Bu ülkede sona eren Dünya Okullar Satranç Şampiyonası'nda Ay - Yıldızlı ekibimiz 1 bireysel birincilik, 1 takım birinciliği ve 1 takım üçüncülüğü olmak üzere 2 altın, 1 de bronz madalya kazandı.

Ay-Yıldızlı ekibimiz 20 puan topladı

11 Yaş Grubu'nda Vahap Şanal, 9 tur sonunda topladığı 8.5 puanla Dünya Şampiyonu olurken, bu yaş grubunda Vahap Şanal, Batuhan Daştan , Cemilcan Ali Marandi'den oluşan 11 Yaş Milli Takımımız da topladığı 20 puanla altın madalyaya uzandı. İddialı olduğumuz 13 Yaş Grubu'nda bireysel madalya alamayan Cankut Emiroğlu, Ahmet Olcum, Atilla Köksal Yüksel'den oluşan millilerimiz, ev sahibi Singapur ve Hindistan'ın ardından 15 puanla bronz madalya kazandı.

Perşembe günü dönüyorlar

2000 yılından itibaren satranç sporunun büyük bir hamle içine girdiğini belirten Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı, İş Bankası ile yapılan sponsorluk anlaşması ile bu spor dalının zirve yaptığına dikkat çekti. Özellikle altyapıdaki hamlelere de değinen Yazıcı, Singapur'da tarih yazan sporcularımıza 31 Temmuz Perşembe günü saat 17.55'te İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bir karşılama töreni düzenleyeceklerini açıkladı.

ALTYAPI SPORCULARININ ULUSLARARASI ARENADA ELDE ETTİKLERİ ÖNEMLİ BAŞARILAR

Vahap Şanal: 2007 3. Dünya Okullararası Şampiyonası 9 Yaş Altı 3. lüğü, 7. Dubai Gençler Turnuvası 3. lüğü (eş puan ile)

Cankut Emiroğlu: 2006 2. Dünya Okullararası Şampiyonası 11 Yaş Altı Şampiyonu, 2008 Avrupa Okullararası Bireysel Şampiyonası 13 Yaş Altı 3. lüğü

Atilla Köksal Yüksel: Jose Ramon Anı Turnuvası (10 Yaş) Şampiyonluğu, 2007 3. Dünya Okullararası Şampiyonası 11 Yaş Altı Şampiyonluğu, Jose Ramon Anı Turnuvası (12 Yaş) Şampiyonluğu

Cemilcan Ali Marandi: 2007 3. Dünya Okullararası Şampiyonası 9 Yaş Altı Şampiyonu
Resmi ekleyenKAYNAK


#2
Sema

Sema

  Ne Mutlu Türküm Diyene!!

 • Yönetici
 • 5.470 İleti
 • Gender:Female
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Santraç tam bir zeka oyunu, aferin çocuklara insanın gögsü kabarıyor bu tip haberleri okuyunca Paylaşım icin sağol Hale'cim :hale:
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı