İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Üç efsane var | Hıncal Uluç

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
HeaT

HeaT

    KD ™ Yakın Arkadaş

  • Sorumlu
  • 451 İleti
  • Gender:Male
  • Location:Isparta


Resmi ekleyen Resmi ekleyenResmi ekleyen

- Çinlilerin ilahı Liu, yarışı terk etti. Kıyamet koptu, TRT'nin ruhu duymadı. Belli ki bütün TRT uyuyor. Sen bu haberi veremiyorsan eğer neyi vereceksin!

- TRT'nin bütün baltalama çabalarına karşın çok güzel bir olimpiyat oluyor. Şu anda benim için 3 efsane var. Biri dünyanın kabul ettiği Michael Phelps

- Diğeri 100 metrede mucizevi bir başarıya imza atan Usain Bolt. 3. efsane ise kürekten bisiklete geçen ve altın madalyaya ulaşan Romero

Phelps'ten mi, Usain Bolt'tan mı yoksa Elvan'dan mı başlayalım bilmiyorum!.. Pekin Olimpiyat Oyunları'nda rekorlar birbirini kovalıyor. Sporseverler açısından oldukça keyifli bir olimpiyat geçtiğini söyleyebiliriz herhalde.

Senin bu soruyu sorduğun ana kadar görüntü öyleydi ama bugün (pazartesi) iki çok tatsız sürprizle başladı. Biraz evvel Eurosport'ta izliyorum. Hemen de TRT'ye döndüm. Acaba TRT bu haberi verecek mi, farkına varacak mı? 50 kişi var TRT'den olimpiyatları Türkiye'ye vermek üzere; kimsenin haberi olmadı ya da umurunda olmadı. Bir alt yazı bile geçmediler. Olimpiyatların en tatsız sürprizi yaşandı Çin için, dünya için... 110 metre engelci Liu yarışı terk etti. 110 engelci geçen yılın dünya 2.'si Amerikalı Terrence Trammell yarışı terk etti. 100 metre gibi muhteşem bir yarış beklenirken 110 metre engellide şimdi Robles tek başına koşacak neredeyse!.. Olimpiyatların en güncel en önemli haberi; bütün dünya şu anda bunu konuşuyor. Çünkü Liu, Çinlilerin ilahıydı. Olimpiyatların simgesiydi onların adına... O da bunun farkındaydı. Arkamda "1 milyar 300 milyon Çinlinin ağırlığını hissediyorum" diyordu. Yarışa başlayamadı bile... TRT saatlerdir senkronize yüzme elemelerini yayınlıyor. Atletizmde dünya yer yerinden oynarken. Hadi yayınlamıyorsun, diyorsun ki 'Pazartesi sabahı bu saatlerde evlerde televizyonun başında genellikle kadınlar vardır, kadınlar senkronize yüzmeyi seyrederler.' Tamam. Saygı duyarım tercihine. Ben onu katiyen tercih etmem. Olimpiyat atletizmdir çünkü. Kim ne derse desin. Ama onların tercihlerine de saygı duyarım. Ancak bir kişi atletizm izlemiyor mu? Ankara'yı aramıyor mu? Çin'de yer yerinden oynuyor. Önce Liu, arkasından Trammell elendi, giremediler seçmelere... Yarışamadılar, terk ettiler. Müthiş bir kıyamet. Şunu alt yazı ile geçin ya da bir 10 saniye, 15 saniye ara verin. 'Son dakika' diye verin!.. Görüntü ile küçük ekran yapın. Ama belli ki bütün TRT uyuyor. İşin başında bir tane görevli yok. Ankara'dakiler dahil. Çünkü Ankara, merkezde oturanlar da atletizmi izlemek ve haber vermek zorundalar. Ama umurlarında değil. TRT'nin hiçbir şey umurunda değil. Çünkü bunlar bilmiyorlar. Çünkü bunlar cahil. Bunu söylediğim zaman bana kızıyorlar, beni mahkemeye veriyorlar ama bunlar cahil. Pazar günü olimpiyatların en büyük olaylarından biri yaşandı. 'Rebecca Romero' diye bir İngiliz, 3 kilometre bisiklet bireysel takipte 1. oldu ve altın madalya kazandı. Kime ne! 'Sanane, banane' diyebilirsin. Ama olimpiyatı bilen birisinin bilmesi gereken bir şey var. Rebecca Romero, 2004 Atina Olimpiyatları'nda gümüş madalyalı bir kürekçiydi. Kürekte altın alamayınca branş değiştirdi, bisiklete başladı, kürek çekme yerine pedal basmaya başladı ve bu defa altın kazandı
.
OLİMPİYAT CAHİLLERİ
Yani böyle bir olimpik olay var mı? Arka arkaya 2 olimpiyatta birbiriyle alakası olmayan iki spor dalında madalya alıyor. Birinde 2. basamağa, birinde 1. basamağa çıkıyor. TRT'nin ruhu duymuyor. Neden; çünkü bunlar olimpiyat cahili!.. 4 sene içinde sen küreği bırak, gel bisiklete başla ve gel olimpiyat şampiyonu ol. Yani İngiltere'nin bilmem ne eyaleti şampiyonu değil!.. Olimpiyat şampiyonu oluyor. Bu film olur, bunu yapacaklardır ama benim TRT'min haberi yok. Çünkü bunların umurunda değil. Dünya kadar olimpiyat yayını yapmışlar, dünya kadar Dünya Şampiyonası yayınlamışlar ama aynı cehaletleriyle, aynı eş dost takımlarıyla gidiyorlar geliyorlar ve bütün yaptıkları da yanlarına kâr kalıyor. Şimdi saat 12.00, kaç saat oldu Liu eleneli ama TRT'nin, izleyenlerin haberi yok. En iyi habercilik canlı yayıncılıktır. Canlı yayındasın ve Pekin'e bağlısın. Veremiyorsan bu haberi sen, neyi verirsin! Bana seyirci olarak saygı duyduğunu nasıl gösterirsin! Umurlarında değil çünkü hesap sorulmuyor. Bugüne kadar yaptıkları bütün yanlışlar, bütün umursamazlık, bütün halkı adam yerine koymama yanlarına kâr kaldı. Bu kaçıncı olimpiyatları yine gidiyorlar, yine geliyorlar.

TRT 1'DE NİYE DEĞİL!
TRT'nin bütün baltalama çabalarına rağmen çok güzel bir olimpiyat oluyor. Şu anda benim tespitim 3 tane efsane var. Bir tanesi dünyanın kabul ettiği Phelps; üzerinde tartışmaya bile gerek yok artık. Türkiye'deki 5 yaşındaki çocuklar bile tanıyor. Phelps'i tanıyor ve Phelps gibi yüzmeye hevesleniyorlar. Bunlara da şahit oluyorum. İşte televizyonun gücü bu. Ama ne yazık ki TRT, 4 senede bir hatırlıyor. Şimdi pazar akşamı bakar mısınız; pazar akşamı, en güzel akşamlardan biri, bir prime time akşamı. Türkiye'nin 4'te 1'inde izlenmeyen TRT 3'te olimpiyat var, TRT 1'de Galatasaray-Kayserispor futbol maçı var. Ve bu maçı anlatan spiker fırsat buldukça, bundan böyle her pazar akşamı TRT'nin yayınlayacağı futbol programının reklamını yapıyor.

FOTOMAÇ0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı