İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

4 büyük tehlike | Selçuk Yula

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
HeaT

HeaT

    KD ™ Yakın Arkadaş

  • Sorumlu
  • 451 İleti
  • Gender:Male
  • Location:Isparta


Şampiyonlar Ligi'nde devleri dize getiren Fenerbahçe, içeride zayıf takımlara neden bol keseden puan dağıttı? Bunun 4 nedeni vardı: Disiplinsizlik, rakibi küçük görme laubaliliği, sakatlık, cezalar. Fener'in rakibi yine bu 4 şey


Fenerbahçe hafta sonu Antep'te ilk lig maçına çıkacak. Sezona girmeden önce uzun süren kamplardan, hazırlıklardan, transferlerden, maçlardan daha önemlisi, öz eleştiriyi doğru ve samimi bir şekilde yapabilmektir. Geçen sene avuç içinde olan şampiyonluk neden kaçırıldı? Şampiyonlar Ligi'nde güçlü takımları dize getiren Fenerbahçe, ülkemizde kendisinden çok daha zayıf takımlara neden puanlar dağıttı? İşte bütün bunların analizi doğru yapılırsa, geleceğe daha güvenle bakılabilir. Aslında yaşatılan hayal kırıklıklarını 4 ana maddede toplayabiliriz. 1- Saha içi ve dışı disiplinsizlikler 2- Rakibi küçük görmek ve laubalilik 3- Sakatlıklar 4- Kart cezaları İsterseniz bu maddeleri en sondan başlayarak kısaca açalım. Lüzumsuz görülen kartlar son yıllarda takımın başını çok ağrıtıyor. Her teknik adamın en büyük derdi olmasına rağmen bu soruna kimse çare bulamadı. Umut Aragones'te diyeceğim ama MTK ve Patizan maçlarında görülen saçma sapan kartları düşünüyorum da "Gene eski tas, eski hamam mı acaba?" sorusu içimi kemiriyor. İşte dakika 1, gol 1! Burak, Partizan karşısında yok. Bu konu önemli. Yaptırım şart. Gereksiz görülen kartların cezası büyük olmalı. Gelelim üçüncü maddeye. "Camdan adam" lakabını Gökhan Zan için takanlar, Fenerbahçeli futbolculara ne diyecekler merak ediyorum. Daha lig başlamadı, Vederson, Deivid, Tümer ve Deniz yoklar. Geçen sene Selçuk, Deniz ve Aurelio sakat olduklarından Maldonado transferi yapıldı.

ZİCO'NUN KATKISI!

Gökhan Gönül ve Roberto Carlos aynı anda sakatlandılar, takım final maçlarında kanatsız uçak gibiydi! Vederson ile Uğur da bu kervana katılınca, Arthur Zico, Ali Bilgin'le Deivid'ten sol bek yaratmak zorunda kaldı. Örnekler anlatmakla bitmez. Bu konu da çok önemli, mutlaka önlem alınmalı. 1. ve 2. maddeleri aslında aynı potada eritmek gerekir. Laubalilik ve rakibi küçük görmek de bir bakıma disiplin sorunudur. Bu disiplinsizliğe Zico, 2-3 kişinin dinlendirmesi yeterli olan maçlarda 10 kişi dinlendirerek bir anlamda katkıta bulundu! Takımın iskeleti belli. 3 kulvarda birden koşulacak. Şampiyonlar Ligi zaten başlı başına bir efor harcama cehennemi (En azından 2 kişilik koşacaksın). Yani Fenerbahçeli futbolcular daha fazla yıpranıyorlar. Eğer kendilerine iyi bakmazlarsa, sezon sonuna doğru sahada yürümeye başlarlar. Örnek istiyorsanız, geçen senenin son 4 maçına bakmanız yeterlidir. Gezme, dolaşma elbette olacak ama zamanında. "Ağabey yapma, sen hiç gezmedin mi?" derseniz, yerden göğe kadar haklısınız. Ama bizler bir görev yapıyoruz. Ben hiçbir zaman "Şöyle gol attım, böyle kupa kaldırdım, gol krallıkları yaşadım" diye söylemem. Sadece zamanında yaptığım yanlışları siz gençlerin yapmamasını isterim. Haa gençsiniz, ister yaparsınız (çabuk bitersiniz), ister yapmazsınız (5 yıl fazla oynarsınız). Karar sizin. Bu yazımı da isterseniz "Semih mi, Güiza mı, yoksa Kezman mı Burak mı oynasın?" polemikleri dışında, lig öncesi duruma başka bir pencereden bakış yazısı olarak görebilirsiniz. Çünkü amaç sadece budur.

FOTOMAÇ0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı