İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

[Sinema Haberleri] 120 İle Yeniden Sinemalarda...

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 135 yanıt gönderildi

#131
KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

  KD ™ Arkadaş

 • Site Botları
 • 147 İleti


Resmi ekleyen

Bu hafta sinema seyircisi salonlarda 3 yeni film izleme şansı bulacak. Haftanın en dikkat çeken yapımı şüphesiz ilkiyle olay yaratan “Recep İvedik 2”. Böyle iddialı bir yapım gösterime girince haklı olarak film dağıtım şirketleri de bu hafta çok fazla dikkat çekecek yapımlara yer vermeyerek, ortalığın biraz sakinleşmesini beklemeyi tercih etti. “Recep İvedik 2”nin yanı sıra bir gerilim, bir de romantik komedi filmi izleyiciyi bekliyor.Kısa kısa filmlere değinirsek;

Recep İvedik 2: Uzun süredir merakla beklenen bir yerli devam filmi. Hakkında olumlu ya da olumsuz birçok şey söylenebilir ancak nereye oynadığını çok iyi bilen bir film var ortada. Ninesinin isteğiyle iş bulmak, evlenmek ve saygınlık kazanmak gibi maddeleri yerine getirmeye çalışan “halk kahramanı” Recep’in sosyal hayata adapte çabalarını izliyoruz. “İzle, eğlen, unut” filmlerine iyi bir örnek.
 
Gelinlerin Savaşı (Bride Wars): İlle de romantik komedi filmi izlemek isteyenlerin dikkatini çekecek bir yapım. Anne Hathaway ve Kate Hudson gibi iki ismi bir araya getiren film, izleyiciye yeni hiçbir şey sunmuyor. Hatta her anını ve repliğini tahmin edebiliyorsunuz. Klişelerle dolu bu filmde çok yakın iki kız arkadaşın düğün tarihlerinin aynı güne denk gelmesiyle aralarında başlayan komik savaşı izliyoruz.
 
Sevgililer Günü Katliamı (My Bloody Valentine): Haftanın korku gerilim türüne ait filmi. Gerçi ne kadar korku ve gerilim denebilir bu tartışılır. Zira bir kazma yardımıyla havada uçuşan çeşitli organları ve bolca kanı görmek korku filmi yapmak için yeterli değil. Hele ki gençlerin sırayla öldüğü klişe dolu filmlerden birini izlemek daha korkutucu olabilir. Ancak üç boyutlu olması nedeniyle bir nebze mutlu ayrılabilirsiniz salondan, yeni bir deneyim olabilir. Eski bir katilin yeniden ortaya çıkıp katliamlarına devam etmesi sizin için cazipse izlenebilir.

Yazı: Ahmet Kamil Taşkın

 
#132
KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

  KD ™ Arkadaş

 • Site Botları
 • 147 İleti
Resmi ekleyenSinemalar.com’un internet basın sponsorluğunu üstlendiği, bu yıl üçüncüsü yapılan “2.El Kısa Film Festivali” devam ediyor.

12- 22 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek festivale katılan kısa film severler; festival kapsamında düzenlenen söyleşi, sergi, workshop ve atölye çalışmalarını takip edebilecek ve elenmiş kısa filmleri Ankara’da izleme olanağı bulacaklar.

Yönetmenliğini Deniz Duygu Vural’ın üstlendiği, Güven Kıraç ve Fadik Sevin Atasoy’un oynadığı “Red255” adlı kısa filmin galası, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla 21 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’de Ankara-Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapılacak.

Festival, 22 Şubat Pazar akşamı; Barış Bayraktar, Can Kılcıoğlu, Cem Özer, Deniz Duygu Vural, Derviş Zaim, Erkan Can, Fadik Sevin Atasoy, Gökçe Pehlivanoğlu, Güven Kıraç, Halim Ercan, Hüseyin Karabey, Mehmet Ali Arslan, Murat Asker, Nejat İşler, Nilüfer Açıkalın, Özcan Alper, Saadet Işıl Aksoy, Selim Demirdelen, Suzan Kardeş, Tan Tolga Demirci ve Zeki Demirkubuz gibi isimlerin katılacağı ödül töreni ile sona erecek.

#133
KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

  KD ™ Arkadaş

 • Site Botları
 • 147 İleti
Resmi ekleyen

Şahan Gökbakar’ın yarattığı ve fenomen haline gelen "Recep İvedik" serisinin ikinci filmi “Recep İvedik 2”, gösterime girdiği ilk hafta sonunda, iki günde 1.209.453 kişi tarafından izlenerek, tüm zamanlar hafta sonu seyirci rekorunu kırdı.

Tüm zamanların en çok izlenen filmi olarak seyirci ve hasılat rekorunu elinde bulunduran, komedi filmi “Recep İvedik”in devam filmi ‘Recep İvedik 2’, 13 Şubat Cuma günü 390 kopya ile 750 salonda gösterime girdi.

Yapımcılığını Faruk Aksoy’un üstlendiği  bu müthiş komedi filminde Şahan Gökbakar, yine izleyicisini kahkahaya boğuyor. Togan Gökbakar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin çekimlerinin tamamı İstanbul’da gerçekleştirildi,  

Recep İvedik’in birbirinden komik olaylar yaşadığı şehir hayatının anlatıldığı filmde Şahan Gökbakar’ın babaannesi rolündeki Gülsen Özbakan da izleyicinin gönlünde taht kurdu.#134
KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

  KD ™ Arkadaş

 • Site Botları
 • 147 İleti
Resmi ekleyen!f İstanbul 8. AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali bu yıl iki yeni online bölümüyle sinema salonlarından dışarı taşıyor.

Festival www.ifistanbul.com adresinde, “Kendin Gör” başlığı altında; ekonomi, savaş ve çevre konusunda derlediği ufuk açıcı filmleri, internet üzerinden izleme imkanı sunuyor.

Festivale dair bir diğer yenilik ise festival organizatörlerinin, festival hazırlık süreci ve günlük gelişmeler hakkındaki izlenimlerini paylaştıkları !f Blog. (blog.ifistanbul.com).

Kendin Gör

Festivale yeni eklenen bu online bölüm, internette dolaşan serbest içerikli film, belgesel, animasyon ve projelerin derlemesinden oluşuyor. Bir yandan politik, isyankar ve bir o kadar da zihin açıcı konuları bir araya getirirken; diğer yandan da bilgi teknolojilerinin hızına ayak uydurup bir adım ötede duran, kimi açık-içerikli (open-content) kimi ise değindiği noktalar açısından artık insanlığa mal olması gereken projelerin ve filmlerin ulaşılabilirliğini !f izleyicilerinin dikkatine sunuyor.

“Kendin Gör” üç başlık altında toplanıyor:

Uyan! İçinde yaşadığımız sistemin dinamiklerini daha derinlemesine anlama çabası güdüyor. Bitmeyen savaşlar, ekonomik düzen ve komplo teorileri küresel bir pencereden ele alınıyor.

Canlan! İnsanoğlunun doğaya karşı gelmesinin doğurduğu sonuçları mercek altına alıyor. Genetiği ile oynanmış organizmalar, endüstriyel tarım ve küresel ısınma gibi olgulara karşı sürdürülebilir bir yaşamı hatırlatıyor.

Katıl! Bir eylem çağrısı. Açık kaynak başlığı altında alternatif dayanışma, yaratıcılık ve özgürlük modellerine yakından bir göz atıyor.

!f Blog @ blog.ifistanbul.com

Ekonomik şartlara ayak uydururken, kolektif yapısını gözden geçiren festival bu yıl ‘Şeffaf bir festival yapmak ne kadar mümkün?’ sorusuna !f Blog’la cevap verdi. Festivalin iç dünyasını görünür ve dokunur kılmak için hazırlanan !f Blog en taze festival haberlerinin ve izlenimlerinin ulaşılabileceği bir paylaşım platformu. Festival programından edinemeyeceğiniz bilgiler, sahne arkası görüntüleriyle orada olamayanların, kaçıranların canlı haber merkezi olma özelliğini taşıyor.

#135
KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

  KD ™ Arkadaş

 • Site Botları
 • 147 İleti
Resmi ekleyen

Sinemalar.com’un internet basın sponsorluğunu üstlendiği Rotary Kısa Film Festivali, 2430. Bölge Rotary Klüpleri tarafından genç sinemacıları motive etmek ve yeni heyecanlar oluşturmak amacıyla bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek.

Yaratıcı beyinleri, film ve film yapma sanatıyla biraraya getirerek, ülkeler arasındaki kardeşliği geliştirmeyi ve dünya barışına katkıda bulunmayı amaçlayan festival, 24 Şubat Salı günü başlıyor.

24- 27 Şubat 2009 tarihleri arasında Ankara Alman Kültür Merkezi’nde düzenlenecek festival, ücretsiz olarak izlenebilecek.

25 Şubat Çarşamba günü saat 16:00’da yönetmen Yücel Ünlü tarafından “Kısa Film”, 26 Şubat Perşembe günü saat 16:00’da yönetmen İsmail Güneş tarafından “Kısa Film Yönetimi” ve 27 Şubat Cuma günü Ankara Sinema Derneği Başkanı Ahmet Boyacıoğlu tarafından “Kısa Filmlerin Uluslararası Festivallere Katılımı” konulu çalıştaylar düzenlenecektir..

Her türlü bilgiye www.rofife.org adresinden ulaşabilir, sorularınızı rofife@gmail.com adresine yazabilirsiniz.#136
KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

  KD ™ Arkadaş

 • Site Botları
 • 147 İleti
Resmi ekleyen

Bu yıl 3 Mart’ta ikinci kez sahiplerini bulacak olan ve Türkiye’nin Oscar’ları olarak anılan “Yeşilçam Ödül Töreni”ni Halit Ergenç sunacak.

Geçtiğimiz sene “Türk Filmleri Yarışıyor, Türk Sineması Kazanıyor” sloganıyla yola çıkan ödül töreninde bu yıl en iyi film kategorisinde “Üç Maymun”, “Sonbahar”, “Issız Adam”, “Devrim Arabaları” ve “A.R.O.G”; en iyi kadın oyuncu kategorisinde Hatice Aslan (Üç Maymun), Nurgül Yeşilçay (Vicdan), Demet Akbağ (O... Çocukları), Ayça Damgacı (Gitmek) ve Melis Birkan (Issız Adam); en iyi erkek oyuncu kategorisinde ise Onur Saylak (Sonbahar), Yavuz Bingöl (Üç Maymun), Cem Yılmaz (AROG), Çetin Tekindor (Ulak) ve Taner Birsel (Devrim Arabaları) yarışıyor.

“En İyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Görüntü Yönetmeni”, “En İyi Müzik”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu”, “Genç Yetenek” ve “Turkcell İlk Film” kategorilerinde verilecek Yeşilçam ödül heykelciklerinin yanı sıra, “En İyi Film” ödülünün sahibi 150 bin TL, “Turkcell İlk Film” ödülünün sahibi ise 30 bin TL’lik para ödülüyle desteklenecek.


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı