İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

[Sinema Haberleri] 120 İle Yeniden Sinemalarda...

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 135 yanıt gönderildi

KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

KD ™ Arkadaş

• Site Botları
  • 147 İleti

Resmi ekleyen

Dünyanın en köklü film festivallerinden Venedik Film Festivali, bu yıl Coen kardeşlerin “Burn After Reading” filmiyle açıldı. Brad Pitt ve George Clooney’nin başrolleri paylaştığı film, eleştirmenlerden tam not aldı.

65. kez yapılan festivalde bu yıl Altın Aslan ödülü için 21 film yarışıyor. Filmler arasında yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun “Yusuf Üçlemesi”nin ikinci filmi “Süt” ile Ferzan Özpetek’in “Mükemmel Bir Gün” adlı filmleri de bulunuyor.

Festivale Amerikan sineması 5 filmle katılıyor. İki kez Oscar kazanan Jonathan Demme’in yönettiği “Rachel Getting Married” ve Kathryn Bigelow’un yönettiği, Ralph Fiennes’in başrolünü oynadığı, Irak savaş dramını konu olan “Hurt Locker” festivalin iddialı filmleri arasında gösteriliyor.

Festival yöneticisi Marco Muller, festivalin rolünün “tamamıyla çağdaş ve zamanın nabzına parmak basan filmleri bulmak olduğunu” söyledi. Festival 6 Eylül’e kadar devam edecek.

KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

KD ™ Arkadaş

• Site Botları
  • 147 İleti
Resmi ekleyenGençlerin yakından takip ettiği başarılı müzik grubu “Hepsi”, çekimlerine Ekim ayında başlanacak ‘Herkesin Duyamadığı Şarkı’ adlı sinema filminde rol alacak.

Selay Tozkoparan’ın yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda, müzik dünyasındaki başarılı çalışmalarından tanıdığımız Mete Özgencil yer alacak.

Hepsi” grubunun üyeleri Cemre Kemer, Eren Bakıcı, Gülçin Ergül ve Yasemin Yürük’ün başrolde olduğu filmde, Hepsi kızlarına Mehmet Aslan eşlik edecek.

16 Ocak 2009’da gösterime girmesi planlanan filmde, bir yaz mevsiminde yolları tesadüfen kesişen dört genç kızın, yaz sonunda farklı birer birey olarak hayata devam etmeleri konu ediliyor.

Gençlik, dans, müzik ve aşkın yer aldığı macera dolu ‘Herkesin Duyamadığı Şarkı’, sömestre damgasını vurmaya hazırlanıyor.

KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

KD ™ Arkadaş

• Site Botları
  • 147 İleti
Resmi ekleyen

Wanted, ‘Kara Şövalye’ ve ‘Mumya: Ejder İmparatoru'nun Mezarı gibi iddialı yapımlar sayesinde oldukça hareketli geçen 2008 yaz sezonunun sonuna geldik. Sektördeki bu canlılığın etkisiyle harekete geçen dağıtımcılar, sonbahar sezonunda vizyona çıkaracakları filmleri belirlediler.

Sinemalar.com, bu sezon izleyeceğimiz filmler içerisinden sizler için bir seçki hazırladı. Bakalım bu sonbahar salonları hangi filmler dolduracak?

Babil M.S.

Resmi ekleyen

Altın Palmiye ödüllü yönetmen Mathieu Kassovitz’in yazıp yönettiği ve prodüktörlüğünü de yaptığı, başrollerinde Vin Diesel, Michelle Yeoh, Gérard Depardieu ve Mélanie Thierry'nin yer aldığı "BABYLON A.D./BABIL M.S." 26 Eylül'de gösterime giriyor.

Burn After Reading

Resmi ekleyen

Kara komedi tarzındaki film, yazdıklarının bulunduğu diski kaybeden bir CIA ajanının etrafında gelişiyor.

City of Ember

Resmi ekleyen

Jeanne Duprau’nun yazdığı “The City of Ember” isimli kitaptan sinemaya uyarlanan filmin yönetmeni Gil Kenan.

Eagle Eye

Resmi ekleyen

Senaryosunu Hillary Seitz’in yazdığı filmde Shia LaBeouf ve Michelle Monaghan, teröristlerin pençesine düşerek büyük bir politik suikast planlayan bir hücrenin üyesi olmak zorunda bırakılınca bu durumdan kurtulabilmek için istemeden de olsa ittifak yapmak zorunda kalan iki karakteri oynuyor.

Hellboy 2: Altın Ordu

Resmi ekleyen

Yönetmen Guillermo del Toro'nun yarattığı, kötü görünümlü iyi kahraman Hellboy, yeni macerasında yine kötü güçlerle savaşıp, dünyayı kurtarmaya geliyor.

High School Musical 3

Resmi ekleyen

Walt Disney’in “High School Musical” fenomeni, serinin üçüncü filmi “High School Musical 3: Senior Year” ile yepyeni boyutlar kazanarak devam ediyor.

Quarantine

Resmi ekleyen

Genç bir TV muhabiri olan Angela ile haber kameramanı Pablo, yaşlı bir kadının geçirdiği ev kazası ile ilgili bir ihbar üzerine itfaiyecilerin peşine takılır. Kadının evine varan ekip, evin içinden korkunç çığlıklar duyar. Bundan sonrası hafızalardan çıkmayacak bir kabustur...

Testere 5

Resmi ekleyen

Tobin Bell’in bir kez daha Jigsaw rolünde karşımıza çıkacağı ‘Testere 5’te, serinin diğer filmlerine oranla, kan ve vahşet dolu sahnelerin daha çok yer alacağı konuşuluyor.

Kadınlar

Resmi ekleyen

Meg Ryan ve Annette Bening’in ön sıralarında yer aldığı, hepsi kadın, hepsi yıldız oyunculardan oluşan bir kast. Ünlü komedi yazarı ve yönetmeni Diane English. New York’ta geçen, kadınlar hakkında etkileyici bir senaryo. Bütün bunlar bir araya geldiğinde ne olur?  Günümüz kadınları ve kadın ilişkilerinin gücü hakkında zeki, göz kamaştırıcı bir komedi, “Kadınlar” ortaya çıkar.

Üç Maymun

Resmi ekleyen

Yeni sinema sezonunun en iddialı filmlerinden biri olan “Üç Maymun”, yönetmenine 61. Uluslararası Cannes Film Festivali’nde kazandırdığı ‘En İyi Yönetmen’ ödülünün yanı sıra; Yavuz Bingöl, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Sungar ve Ercan Kesal’dan oluşan oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor.

Vol. İ.

Resmi ekleyen

Pixar Animasyon Stüdyoları’nın animasyon sihirbazlarından Andrew Stanton, “WALL-E” adlı kararlı bir robotu ve arkadaşlarının serüvenlerini konu alan kozmik macera komedide izleyiciyi çok da uzak olmayan bir galakside inanılmaz bir yolculuğa çıkaracak.

The X-Files: İnanmak İstiyorum

Resmi ekleyen

“X Files” dizisi ile dünya çapında şöhreti yakalayan oyuncular David Duchovny ve Gillian Anderson’ı yeniden biraraya getiren filmde, ajanlarımız Fox Mulder ve  Dana Scully karşılaştıkları garip bir vakanın peşine düşürken, bizlere yine heyecan ve gerilim dolu anlar yaşatacaklar.

KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

KD ™ Arkadaş

• Site Botları
  • 147 İleti
Resmi ekleyen

Yönetmenliğini yapıp, başrolünde oynadığı “Dances With Wolves – Kurtlarla Dans” ile 1991 yılında, 'en iyi yönetmen' ve 'en iyi film' dalında Oscar kazanan Kevin Costner,  Whitney Houston ile kamera karşısına geçtiği “The Bodyguard” filmi ile ismini tüm dünyaya duyurmayı başarmıştı.

Başarılı aktör, ondan öncesinde Sean Young ve Susan Sarandon gibi oyuncularla beraber kamera karşısına geçtiği “No Way Out” ve “Bull Durham” gibi filmlerde seksi başrol oyuncusu olarak isim yapmıştı.

Kevin Costner’ın 12 Eylül’de gösterime girecek, kendi imkanlarıyla finanse ettiği yeni filmi “Swing Vote- Oyum Kime”, şansı hiç yaver gitmeyen, alkol ve ebeveynlik problemleri olan orta sınıftan bir adamın vereceği oyla yeni Amerikan Başkanı’nın kim olacağına karar verme noktasına gelişini anlatıyor.

Bugünlerde Colorado’da ikinci karısı Christine Baumgartner ve 1 yaşındaki oğlu Caden ile beraber yaşadığı çiftlikte mutlu bir hayat süren ünlü oyuncunun aşk ve yaşam üzerine düşüncelerini samimiyetle ifade ettiği özel söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz.  

Bu filmde yapımcı olarak da görev yapıp çok miktarda paranızı koydunuz. Bir politik komediye yatırım yapmak, ticari açıdan risk değil mi?

Filmlerdeki karakterler daima bizim seçtiğimiz arka planların önünde hareket ederler. Bu filmdeki arka planımız ülkenin politik sistemidir. Ancak özünde bir komedidir. Bu nedenle politik ortamı arka plana almakla birlikte aslında olgun bir adam ile ergenlik çağındaki küçük kızı arasındaki ilişkiyi anlatır. Küçük kızın babasından şikayetleri vardır. Onun sorumsuz yapısına öfke duyar. Kendisi için en küçük bir adım dahi atmadığına kızar. Ancak sonuçta ikisinin de birbirini sevdiğini hissedersiniz.

Filmlerinizi kimin için yapıyorsunuz?

Erkekler için film yapıyorum. Tüm erkeklerin ortak zeminini arıyorum. Aynı zamanda iyi  çizilmiş kadın rolleri olan filmlerin de arayışı içerisindeyim. Filmlerde kadınlar için yeteri kadar iyi yazılmış roller olmadığını hep duyarız. Bu benim filmlerim için geçerli değildir.

Swing Vote”, Kevin Costner’ın yakışıklılığın sergilendiği bir film değil… Egonuz buna dayanabildi mi?

Yapmam gereken buydu diye düşünüyorum.Fizik güzelliğine ve yakışıklılığa yaslanmayan bir rol aldım ve öykü akışı boyunca sadece karakterin diğer özelliklerine odaklandım. Karım benim hala yakışıklı olduğumu düşünüyor. Sokağa çıktığım zaman birkaç bakışın bana çevrildiğini görüyorum. Belki ünlü olduğum içindir, belki de yakışıklı olduğum için… Bunu bilemiyorum. Aslında çok da umurumda değil… Eğer 18 yaşındaki kızları cezbetmeye çalışıyor olsaydım umurumda olurdu ama böyle bir düşüncem yok.

Resmi ekleyenBu aralar yeniden baba olmanın korkusunu yaşadığınızı söylemiştiniz. Bu durum şimdi size enerji veriyor mu?

Bir çocuk size enerji vermez. Şunu açıklıkla söyleyebilirim ki, çocuk sizin enerjinizi kullanır. Evet, bir ailem var ve ailemi seviyorum. Ancak yeniden baba olup çocuk büyütmenin zorluklarına  yeniden başlama fikri bana başlangıçta cazip gelmedi. Böyle birşeye ihtiyacım olmadığını düşündüm. Ancak derinlemesine düşününce karım için önemli olan birşeye benim de önem vermem gerektiği noktasına geldim. Eğer hayatınızda bir partneriniz varsa, onun için önemli olan birşeyin sizin için de önemli olması gerekir.

Bu noktaya geldikten sonra kararlarım da netleşti. Şöyle düşündüm: “Eğer olmamı istediği gibi olamıyorsam bu kadından uzaklaşmalıyım. Eğer onunla kalacaksam da onun istediği şeyleri yapmalıyım.” Hepimizin hayatta seçimleri vardır. Ben de tercih yapmak durumunda kaldım. Tercihimi sevgiden yana kullandım. Belki pratik gelmeyebilir ama sevgiyi kaybetmek istemedim.

Sözlerinize bakılırsa, kararınızdan pişmanlık duyuyorsunuz gibi…

Bilemiyorum. “Ne yapmalıyım?” sorusunun yanıtını içeren bir kitap yok. Bir tarafta, “Bekar kal, mutlaka bekar kal…” diyenler var. Buna bir de, “Neden durup dururken evlenip kendi elini kolunu bağlıyorsun” diye koro halinde şarkı söyleyenleri eklersek insanın kafası karışıyor.

Resmi ekleyenYeniden aşık olduğunuzu düşündünüz mü?

Hepimizin bu şansı var. Aşk sürekli inip çıkan bir asansör gibidir. Gerçekleştiği anda kendine özgü gizemi vardır. Haftada birkaç defa aşık olan erkek arkadaşlarım var. Ancak aynı hızda sevgililerinden ayrıldıklarını görüyorum. Bu çok can sıkıcı birşey… Ayrıca kendi keyfimiz için başka bir insanı incitmek de sözkonusu…

Christine ile tanışıncaya kadar aşkı gerçek anlamda yaşamamıştım. Çevremdeki ilişkilerden hep kavgalı dövüşlü örnekler gördüğüm için ciddi bir ilişkiye kalkışmamıştım. Bence eğer bir ilişkide “aşk” sözcüğünü kullanıyorsanız dikkatli olmalısınız. Çünkü aradan iki ay geçtikten sonra o kişiyi sevmiyorsunuz. Bir insanla ilişkiye girmek zor bir olay olduğu için “aşk” sözcüğünü kullanmamalısınız.

Ancak kadınlar için bu tavır pek alışık oldukları birşey değildir. Çünkü onlar, “Ne zaman bana aşık olduğunu söyleyeceksin?” diye düşünerek bekliyorlar. Eğer “aşk” sözcüğünü kullanacaksanız bu duygunuz gerçek olmalı ve tam konsantre olmalısınız. Sonuçta aşk ilişkileri  ticari ilişkiler gibi değildir. Emin değilseniz söylememelisiniz.

Herşeyin belli bir sebep sonucu oluştuğuna inananlardan mısınız?

Sanırım ama tam emin değilim. Bunu anlayabildiğimi iddia edemem. Benim için hala bir gizemini koruyan bir konudur. Şu anda hayatımın tam anlamıyla mükemmel olduğunu söyleyemem. Hayatımda değişimlerin olduğu bir dönemdeyim. Herşeyi belli bir düzene koymam gerekiyor. Ancak ben hayatım boyunca bu akıcı durumları her zaman hissetmişimdir.

KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

KD ™ Arkadaş

• Site Botları
  • 147 İleti
Resmi ekleyen<p><strong>Seyfi Teoman</strong> ve <strong>Bulut Film’</strong>in ilk uzun metrajlı filmi <strong>Tatil Kitabı </strong>,12 Eylül 2008 Cuma günü sinemaseverlerle buluşuyor. Tiglon’un dağıtımıyla 6 kopya ile vizyona girecek film öncelikle İstanbul’da, hemen ardından da İzmir, Ankara ve Anadolu’da yer alan diğer şehirlerde izleyicilerle buluşacak.

Filmin yurtdışı galası Şubat ayında Berlin Film Festivali’nde, Türkiye galası ise Nisan ayında 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirilmişti. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünde ‘En İyi Türk Filmi’ ve Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliği tarafından verilen FIPRESCI ödüllerini alan <strong>Tatil Kitabı</strong>, bugüne kadarki yurtdışı festival yolculuğunda İtalya’da Taormina Film Festivali, Slovakya’da Art Film Festivali ve Sırbistan’da Palic Avrupa Filmleri Festivali’nden ödüller kazandı. Son olarak, 21 Ağustos–1 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Montreal Film Festivali’nde İlk Filmler Yarışması’nda Bronz Zenith Ödülü’ne layık görüldü.

Yapımcılığını Bulut Film adına Yamaç Okur ve Nadir Öperli’nin üstlendiği filmin başrolünde, ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Taner Birsel yer alıyor. Birsel’e, Silifke’de yaşayan amatör iki isim Tayfun Günay ve Osman İnan ile yarı amatör oyuncular Harun Özüağ ve Ayten Tökün eşlik ediyor. Ayrıca, Rıza filmiyle de tanınan Rıza Akın da konuk oyuncu olarak filmde rol alıyor.</p>

KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

KD ™ Arkadaş

• Site Botları
  • 147 İleti
Resmi ekleyen

İstanbul Modern Sinema, İskoç oyuncu Tilda Swinton’ın beyazperdedeki avangard kişiliğine ışık tutuyor. "Tilda" isimli program, sanatçının çoğu Türkiye’de ilk kez gösterilecek olan filmlerinden oluşan bir seçki sunuyor. Oyuncunun filmleri, 11 – 28 Eylül tarihleri arasında İstanbul Modern Sinema’da gösterime girecek.

Bu yıl “Avukat / Michael Clayton”daki rolü ile Oscar’ı alan Swinton’ın İstanbul Modern Sinema’da gösterime girecek filmleri;

Yönetmenliğini Sally Potter’ın yaptığı 1992 yapımı ‘Orlando’, 400 yıllık zaman dilimini hiç yaşlanmadan, iki farklı cinsiyette yaşayan İngiliz aristokrat Orlando’nun öyküsünü anlatıyor.

‘Dostluğun Ölümü’ ise gazeteci, film kuramcısı ve İngiliz sinemasına yenilikçi filmleriyle katkıda bulunmuş Peter Wollen’ın iki oyuncu ve bir tiyatro dekoru üzerinden kurguladığı minimal bir film.

Video sanatının öncü isimlerinden Lynn Hershman-Leeson’ın alternatif tarzda çektiği ‘Tekno-Şehvet, "hi-tech bir komedi" olarak tanımlanabilir.

Modern dünyada kadın vücudunda yaşamanın çetrefilliğini resmeden ‘Kadın Sapkınlıkları’ kışkırtıcı bir kadın filmi...

Derek Jarman’ın 17. Yüzyıl ressamlarından Michelangelo Caravaggio’ya ithafen yazıp yönettiği ‘Caravaggio’ filmi; ressamın yaşamını, sanat tutkusunu resimleri üzerinden inceliyor.

Not: Gösterimler müze ziyaretçilerine ücretsizdir.

KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

KD ™ Arkadaş

• Site Botları
  • 147 İleti
Resmi ekleyen

The X Files: İnanmak İstiyorum”, ödüllü dizi 'The X-Files-Gizli Dosyalar’ın beyazperdeye uyarlanmış 2 .filmi. Dizinin yıldız oyuncuları David Duchovny ve Gillian Anderson ile Chris Carter yönetmenliğinde çekilen filmde ajanlarımız buzlar altında kalmış bir cesedin ve seri şekilde kaybolan bir grup insanın peşindeler. Hem de bu sefer psişik güçleri olan bir medyumun yardımıyla…

The X-Files geleneğini takip eden filmde olaylar dizisi farklı seyrederken, oyuncular ve yapımcılar asli kadrodan. Dizinin en sevilen bölümlerinden esinlemeler içeren ve Fox Mulder (Duchovny) ile Dana Scully (Anderson) arasındaki komplike ilişkiyi beklenmedik bir yöne taşıyan film, diziden ayrı olarak başlı başına ilerleyen bir hikayeyi takip ediyor. Mulder gerçeği bulma yolundaki sarsılmaz ısrarına devam ederken, tutkulu ve zeki doktor Scully Mulder’ın takip oyununda bir kez daha onun yanında yer almadan edemiyor.

Carter çekimlerin bitmesinden aylar sonra dahi konuya dair bir ipucu vermemekte ısrarcı oldu. “Mulder ve Scully, X-Files dünyasında bu sefer başka bir davaya sürükleniyorlar” demekle yetiniyor.

Filme dair ipuçlarını başlıktan elde etmek de mümkün. “I Want to Believe / İnanmak İstiyorum” dizinin fanlarının bileceği üzere, Mulder’ın FBI’daki ofis duvarında asılı olan posterde yazılı olan slogandı. “Bu olası bir başlık” diyor Chris Carter “ İnanç ve bilimi buluşturmanın zorluğunu içeren bir hikaye bu. Film izleyicilerin dizide sevdiği her öğeyi barındırıyor. Ürkütücü, korkunç ve mistik bir yönü var. The X-Files dizisinde insanları göstermedikleri yönleriyle korkutuyorduk ve bunu bir araç olarak filmde de uyguladık.”

Filmden bahsederken öykü, yapım ve karakterlere dair sır perdesini göz ardı etmek imkansız. Yapımcılar da başka türlüsüne hiç yanaşmamışlar. “Benim için bu film bir Noel hediyesi gibi. Noel sabahından önce açılmasını istemiyorum. İnsanların kutuyu sallayıp ne olduğunu anlamaya çalışmasını da istemem.” diyor Carter.

Sadece yönetmen ve yapımcılara senaryonun tamamının verilmesi de buradan kaynaklanıyor. Oyuncuların senaryoyu bir kez okumasına izin verilmiş. Departmandan seçilen kişilere kapalı bir odada, kamera gözetimi altında okutulan senaryo, sonrasında güvenlikli bir kasaya kitlenmiş. Senaryoyu okuyanlara gizlilik sözleşmesi imzalatılmış. Çekim ekibinin de hikayeye dair çok az bilgisi olmuş.

Resmi ekleyenThe X-Files Hakkında

10 Eylül 1993 tarihinde galası yapılan Chris Carter’ın yaratıp, yürütücü yapımcılığını üstlendiği ‘The X-Files’, Fox Mulder ve Dana Scully adlı iki FBI ajanının para-normal, doğaüstü ve açıklanamaz olayları soruşturmaları sırasındaki serüvenlerini ve hayatlarını konu ediniyor.

George Foster Peabody Ödülü  (Üstün Yayıncılık); üç dalda Altın küre (En İyi Dizi dalında), Golden Satellite Ödülü (En İyi Dizi dalında); Science Fiction and Fantasy Saturn Ödülü ( Göze çarpan TV Dizileri) ve daha birçok ödül kazanmış dizinin oyuncularından Gillian Anderson da 1997’de Emmy Ödülü sahibi olmuştur.

The X-Files Amerika’da olduğu kadar diğer ülkelerde de bir fenomen hale gelmiştir. Dizideki gizem, paranoya, korku ve şüphe dolu atmosfer Kanada’da BBC2 kanalında en çok seyredilen dizi haline gelmesinde etkili olmuş ve Japonya televizyonlarında son zamanların en ses getiren dizisi olmayı başarmıştır.

Dokuz sezon süren dizi 2002’de son buldu. 1998 yılında Twentieth Century Fox diziden uyarlanan ilk uzun metraj filmi dağıtıma sundu. Chris Carter’ın Spotnitz ile beraber yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği ilk film $187 milyon hasılat ile dünya çapında büyük başarıya ulaşmıştı.

KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

KD ™ Arkadaş

• Site Botları
  • 147 İleti
Resmi ekleyen

Tims Productions & Sugarworkz (Timur Savcı&Murat Şeker) ortak yapımı olan “Aşk Tutulması”nın,  21 Haziran’da başlayan çekimleri, 4 haftalık bir sürede tamamlandı.

24 Ekim 2008’de Medyavizyon dağıtımıyla sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan filmin başrollerinde “Elveda Rumeli” dizisi ile çıkış yapan Tolgahan Sayışman ve “Yaprak Dökümü” dizisinin başarılı ismi  Fahriye Evcen’i izleyeceğiz.

Filmin fragmanını ise, Amerika’da “Kill Bill”, “Scary Movie”, “Scream”, “The Others” ve “Gangs of Newyork” gibi birçok Hollywood filminin fragmanlarını yapmış olan Göktuğ Sarıöz hazırladı.

Aşk Tutulması’nın merakla beklenen fragmanını Sinemalar.com’da izleyebilirsiniz.

KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

KD ™ Arkadaş

• Site Botları
  • 147 İleti
Resmi ekleyen

ABD'de 14 Temmuz'dan beri gösterimde olan ve şu ana kadar 517.8 milyon dolar hasılata ulaşan; Türkiye Box Office listesinde de uzun süre zirvede kalarak, yaz sezonunun en çok izlenen filmi olmayı başaran son Batman macerası “Kara Şövalye”, 19 Eylül Cuma gününden itibaren, indirimli bilet kampanyasına katılan sinema salonlarında 5 ytl bilet ücreti karşılığında izlenilebilecek.

Batman Begins/Batman Başlıyor” filminin devamı olan “Kara Şövalye”, yönetmen Christopher Nolan ve Batman’i canlandıran Christian Bale’i tekrar birara getiriyor. Filmin diğer başrollerinde ise Michael Cane, Heath Ledger, Gary Oldman, Aaron Eckart, Maggie Gyllenhaal ve Morgan Freeman yer alıyorlar.

ABD'de vizyona girdiği ilk hafta sonunda 158.4 milyon dolar hasılat elde eden “Kara Şövalye” tüm zamanların hafta sonu açılış rekorunun da sahibi olmuştu.

'Kara Şövalye' ile İlgili Kritikler

Sinemalar.com kullanıcıları tarafından kaleme alınan “Kara Şövalye” kritiklerini okumak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Kara Şövalye: Makyajlar, Tüm Yaraları Kapatamaz! / Yazar: Mücahit Yılmaz

Kara Şövalye: Nur İçinde Yat Heath Ledger! / Yazar: Nuran Akay

Kara Şövalye: Kanunsuz Dünya / Yazar: Emre Şahin

Kara Şövalye: Heath Ledger ve Nolan Kardeşler Yüzümüze Bir Gülücük Kondurdu...  / Yazar: Dell-i

KD ™ Sinema

KD ™ Sinema

KD ™ Arkadaş

• Site Botları
  • 147 İleti
Resmi ekleyen

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK Vakfı) ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV)’nın işbirliği ile 10–19 Ekim 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “45. Antalya Altın Portakal Film Festivali”nin ulusal yarışma filmleri belirlendi.

Festivale bu yıl belgesel dalında 87, kısa metrajlı 236 ve uzun metrajlı 34 film başvurdu. Bu yıl Atilla Dorsay, Mithat Alam, Serap Aksoy, Erkan Aktuğ, Tevfik Başer, Necip Sarıcı, Fehmi Yaşar, Ziya Öztan ve Muammer Brav’dan oluşan ön seçici kurulun izlediği 34 filmden 16 tanesinin, “45. Antalya Altın Portakal Film Festivali”nin Ulusal Yarışma Bölümü’nde yarışmasına karar verildi.

Tunca Arslan, Ömer Tuncer ve Ertuğrul Karslıoğlu’nun  ön seçici kurulunda yer aldığı belgesel filmlerden ise 27 tanesi bu yıl Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda ana jürinin değerlendirmesine sunulacak. İsa Çelik, Alper Maral ve İhsan Yılmaz’dan oluşan Kısa Metrajlı Film Yarışması Ön Seçici Kurulu’nun izlediği 236 kısa metrajlı filmden 25’i festivalde yarışacak.

45. Altın Portakal Ulusal Uzun Metraj Yarışma Filmleri

Başka Semtin Çocukları     Aydın BULUT
Üç Maymun         Nuri Bilge CEYLAN
Gökten Üç Elma Düştü     Raşit ÇELİKEZER
Hayat Var         Reha ERDEM
İki Çizgi           Selim EVCİ
Son Cellat             Şahin GÖK
Gölge         Mehmet GÜRELİ
Pazar         Ben HOPKINS
Ulak         Çağan IRMAK
Süt                                             Semih KAPLANOĞLU
Gitmek         Hüseyin KARABEY