İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

CNBC-e Yeni Sezona İddialı Giriyor | Yeni Yayın Dönemi Haftalık Program ve Dizi Tanıtımları

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Erkan

Erkan

  Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

 • Yönetici
 • 5.702 İleti
 • Gender:Male


Resmi ekleyen

CNBC-e yeni döneme Terminator:The Sarah Connor Chronicles, Gossip Girl, The Starter Wife ve Big Bang Theory gibi iddialı dizilerle girerken Battlestar Galactica, Simpsons, Las Vegas gibi birçok dizinin merakla beklenen yeni sezonları da başlıyor.


Resmi ekleyen

CNBC-e’de yeni dönem bugün başlıyor. Yeni sezonda ‘Terminator: The Sarah Connor Chronicles’, ‘Gossip Girl’, ‘The Starter Wife’, ‘Big Bang Theory’ ve ‘Side Order of Life’ gibi yeni dizilerin yanında ‘Heroes’, ‘Battlestar Galactica’, ‘Desperate Housewives’, ‘Simpsons’, ‘Las Vegas’, ‘Smallville’, ‘Without a Trace’, ‘Two and a Half Men’, ‘According to Jim’, ‘Family Guy’, ‘The New Adventures of Old Christine’ ve ‘The King of Queens’in merakla beklenen yeni sezonları da seyircilerle buluşacak.

TERMINATOR: THE SARAH CONNOR CHRONICLES
CNBC-e’nin yeni dizisi ‘Terminator: The Sarah Connor Chronicles’, James Cameron’ın ikinci ‘Terminatör’ filminin sonrasında gelen zaman diliminde geçiyor. Serinin son sinema filmi olan ‘Terminator 3: Rise of the Machines’deki olaylara henüz gerçekleşmemiş ya da ‘paralel bir evrende gerçekleşmiş’ şeklinde yaklaşılıp, Sarah ile oğlu John’un öyküsüne ikinci filmden devam ediliyor. (Terminatör 3, Sarah Connor karakterine yer vermiyordu. Filmin öyküsüne göre Sarah yıllar önce ölmüştü.)

Dizinin başında, ergenlik çağındaki John ile Sarah, 90’lı yıllarda, kaçak hayatı yaşıyorlar. Bir taraftan FBI’a izlerini kaybettirmeye çalışmakla, bir taraftan da gelecekten gönderilebilecek yeni makinelere (terminatörlere) karşı gözlerini dört açmakla meşguller. Bir kasabadan diğerine taşınıp duruyorlar; bu da Sarah’nın her yeni yerde yeni bir iş bulması, John’un ise yeni bir okula başlaması anlamına geliyor.

Ancak daha ilk bölümde makineler ana-oğul Connor’ların izini buluyor. Hem de iki ayrı makine... Biri John’u öldürmeye programlanmış, diğeriyse korumaya...

Bir gün John yeni taşındıkları bir kasabada derste otururken, sınıfa bir terminatör dalıp silahını ateşliyor. Okulda ilk tanıştığı kişilerden olan genç bir kız kendini kurşunların önüne atıp, hayatını kurtarıyor. Evet, tıpkı ikinci filmde Arnold Schwarzenegger’in oynadığı karakter gibi, John’u korumak üzere yeniden programlanmış bir terminatör bu. Ancak Schwarzenegger’in ya da üçüncü filmdeki dişi Terminatör’ün aksine hiç de öyle iri yarı, ilk bakışta göz korkutucu bir tip değil. Ufak tefek, masum görünüşlü bir kız. Fakat çok geçmeden, Connor’ı koruma konusunda kendinden önceki Terminatör kadar becerikli olduğunu gösteriyor.

‘Terminator: The Sarah Connor Chronicles’ ilk bölümüyle 14 Eylül Pazar günü saat 21:00’de


Resmi ekleyen‘THE O.C.’NİN YAPIMCISINDAN ‘GOSSIP GIRL’
“Dedikodu yapma, dedikodusuz da kalma.”

Kasım ayı başlarında serin bir sonbahar günü... New York, Central Park’taki buz pateni pistinde kayan Blair’in (Leighton Meester) sinirden köpürdüğünü fark etmemek imkansız. Çünkü babası, kızıyla zaman geçireceği bu öğle randevusuna genç erkek arkadaşını da getirmiş! Bu sahne, inanılmaz derecede zengin ve şeytani işler peşinde koşan bir grup lise öğrencisinin hayatını anlatan Gossip Girl’den.

Gossip Girl’ün Upper East Side’ı; Beverly Hills 90210, Dawson’s Creek ve Laguna Beach’in bir karışımı gibi. Blair bekaret takıntılı bir diva, Serena (Blake Lively) en yakın arkadaşının erkek arkadaşıyla beraber olmuş ama artık değişmeye kararlı bir sabık kötü kız, Nate (Chace Crawford) kokain kullanan babasını ihbar etmiş, Chuck (Ed Westwick) ise ailesinin sahip olduğu beş yıldızlı otelde düzenli olarak uzun bacaklı, güzel kadınlarla birlikte oluyor. Bu alışılmadık derecede “yaramaz” gençlerin arasında daha sıradan kalan iki genç ise duyarlı şair Dan (Penn Badgley) ve onun kız kardeşi Jenny (Taylor Momsen).

Seneye damgasını vuran gençlik dizisi ‘Gossip Girl’ın yapımcısı, The O.C’nin de yapımcısı olan Joss Schwartz.

‘Gossip Girl’ ilk bölümüyle 9 Eylül Salı günü saat 21:00’de

‘THE BIG BANG THEORY’
IQ’su yüksek, EQ’su pek parlak olmayan iki dahinin karşı dairesine EQ’su harika, IQ’su idare eder sarışın bir afet taşınırsa ne olur? Karşıt kutuplar birbiriyle çarpışır ve ortaya bol kahkahalı bir sit-com çıkar.

Üstün zekalı ama günlük yaşamda zekalarından pek de faydalanamayan iki arkadaşın karşı dairelerine oyuncu olma sevdasıyla büyük şehre gelmiş, ancak bir garson olmaktan öteye geçememiş, üstelik sevgilisinden ayrılmış çok güzel bir sarışın taşınır. Güzelliği ona mutluluk yerine hep mutsuzluk getirmiştir. Aralarına iki dahi arkadaşın iş yerinde birlikte çalıştıkları birkaç dahi arkadaş daha katılır.

Dizinin altında imzası bulunan iki isimden ilkini, Chuck Lorre’yi, CNBC-e’de yayınlanan ‘Dharma & Greg’ ve ‘Two and a Half Men’ dizilerinden tanıyoruz. ‘The Big Bang Theory’nin altındaki ikinci imza ise Bill Prady’ye ait. O da daha önce ‘Married With Children’, ‘Dharma & Greg’ ve ‘Gilmore Girls’ dizilerinin yapımında yer aldı.

İzlenme oranı yüksek olan dizi eleştirmenler tarafından da beğenildi.

‘The Big Bang Theory’ ilk bölümüyle 9 Eylül Salı günü saat 20:30’da.


Resmi ekleyen‘THE STARTER WIFE’
Molly, Hollywood’da başarılı bir prodüktör olan kocasının ona bahşettiği her türlü ayrıcalığın tadını çıkarmaktan geri kalmayan bir kadın. Nüfuzlu dostlar, marka kıyafetler, lüks davetler ve Hollywood’un en son dedikodularını ilk duyan kişi olmak onun sahip olduğu ayrıcalıklardan birkaçı. Bir kadın bunun sosuza dek sürmesinden başka ne isteyebilir ki?

İşte Molly’nin bu renkli yaşamı maalesef sonsuza dek sürmüyor ve kocasının ondan boşanmak istemesiyle birlikte Molly her şeye yeniden başlamak zorunda kalıyor. Üstelik de uğruna terk edildiği kadın Britney Spears’ı andıran bir pop şarkıcısı. Molly 40 yaşında kocasının terk ettiği bir kadın olmanın verdiği acının yanısıra bir de yedi yaşındaki kızının özel okul masrafları, maddi sıkıntılar ve alıştığı çevreden dışlanmasıyla boğuşmak zorunda kalıyor. Ama o kolay kolay pes edecek bir kadın değil ve neyse ki etrafında onu yeni hayatında yalnız bırakmayacak dostları, bir de tabii flört edilecek bir sürü erkek var.

Debra Messing’in başrolünde oynadığı ‘The Starter Wife’ın ilk bölümü 18 Eylül Perşembe günü, saat 21:00’de.

SIDE ORDER OF LIFE
Bu ay CNBC-e ekranlarında yer alacak yeni dizilerden biri de hastalığın insan hayatını nasıl değiştireceğini anlatan ‘dramedi’ örneği ‘Side Order of Life.’

Bazen evren bir işaret gönderir. Ama işaret gönderilecek kadar şanslı olsanız bile hayatınıza yeni bir yön vermeniz konusunda sizi uyaran bu işareti anlamlandıracak kadar şanslı olmayabilirsiniz. ‘Side Order of Life’ın kahramanı Jenny McIntyre da evrenin uyarılarını dikkate almayı bilen şanslı insanlardan... In Person adlı bir dergi için fotoğrafçılık yapan Jenny, en yakın arkadaşı Vivy’nin kanser olduğunu öğrenince hayatını farklı bir gözle değerlendirmeye başlar. Jenny bu acı gerçek sayesinde hayata dair daha önce görmediği ayrıntıları fark ederek çevresindeki insanların hayatlarını olumlu yönde değiştirebilme gücüne sahip olur. Fakat öte yandan kendi hayatında işler o kadar da iyi gitmemeye başlar. Hayat ve hayattan ne beklediği hakkında kafası karışan Jenny, evlenmesine çok az bir süre kalan nişanlısı Ian hakkında da kara kara düşünmeye başlar.
Resmi ekleyen
Senaryosunu aynı zamanda bir oyuncu da olan, ödüllü yazar Margaret Nagle’ın yazdığı dizi, kanser hastalığına yaklaşımı ve farklı anlatımıyla yayınlandığı ilk günden itibaren çok iyi eleştiriler aldı. Komediyle dramı harmanlayan ve son dönemdeki iyi örnekleriyle yükselişe geçen ‘dramedi’ türünde bir dizi olan ‘Side Order of Life’, aynı zamanda ‘Beverly Hills, 90210’dan hatırlayacağımız Jason Priestly’nin de televizyon ekranlarına döndüğü yapım olma özelliğini taşıyor.

‘Side Order of Life’ın ilk bölümü 12 Eylül Cuma günü saat 20:00’de.

MERAKLA BEKLENEN YENİ SEZONLAR
CNBC-e’nin yeni sezonda merakla beklenen diğer dizileri de yeni sezonlarıyla Eylül’den itibaren yayınlanmaya başlıyor.

Las Vegas: Yeni sezonda Tom Selleck’in katıldığı 5. sezonu 8 Eylül’de başlıyor.

Without a Trace: ‘Buffy the Vampire Slayer’dan Spike’ın konuk olarak katıldığı 6. sezonuyla 8 Eylül’de başlıyor.

Two and a Half Men: En İyi Komedi Dizisi dalında Emmy adaylığı bulunan dizi 5. sezonuyla 9 Eylül’de başlıyor.

According to Jim: 10 Eylül’de başlayacak olan komedi dizisi yeni sezonuyla CNBC-e ekranlarında olacak.

The Simpsons: Televizyon tarihinin en uzun soluklu ve en çok hayran kitlesine sahip dizilerinden ‘The Simpsons’ da yeni bölümleriyle 11 Eylül’de CNBC’e de.

The New Adventures of Old Christine: Yeni sezonuyla geri dönen, Seinfeld’in efsanevi dörtlüsünden Elaine’i canlandıran Julia Louis-Dreyfus’un meşhur, ‘Seinfeld laneti’ni kırmayı başardığı dizi, 11 Eylül’de başlıyor.

Batllestar Galactica: Final sezonu ile hayranlarına veda ediyor. Televizyon tarihinin en başarılı yapımlarından biri olarak kabul edilen dizinin son sezonunda, 12 Saylonlu’dan sonuncusunun kim olduğu merakla bekleniyor.

Resmi ekleyen
The King of Queens: Hayranlarına veda edecek bir diğer dizi de evlilik komedisi ‘The King of Queens.’ Ekranların efsane dizilerinden biri olmayı başaran ‘The King of Queens’ son sezonu ile 10 Eylül’de başlıyor.

E:R.: Televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden olan hastane draması ‘E.R.’ ara verilen 12. sezonun yeni bölümleriyle 12 Eylül’de devam edecek.

Smallville: Supergirl’ün de dahil olduğu 7. sezonuyla 14 Eylül’de CNBC-e’de.

Family Guy: Yeni sezonda CNBC-e ekranlarında olacak bir diğer dizi, ‘Family Guy’, 5. Sezon bölümleriyle 21 Eylül’de başlıyor.

Heroes: Son yılların en iyi dizilerinden biri olarak kabul edilen ‘Heroes’un merakla beklenen 3. sezonu da Kasım ayında başlayacak.#2
Ferhat

Ferhat

  F3RHAT.Com - Kişisel Blog

 • Yetkili
 • 1.142 İleti
 • Gender:Male
 • Location:Mersin
 • Interests:Basketbol - Rap - Internet
Cnbc her yıla iddialı giriyo ve yüksek başarıyla da kapatıyo bence dönemleri...
Ülkemizde kaliteli yayın yapan nadir kanallardan zaten diğer kaliteli kanallarda genelde Cnbc bünyesinde olan kanallar..
Umarım çizgilerini hiç kaybetmezler ;)

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı