İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

En Garip Hayvanlar

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

Kaqlan

Kaqlan

KD ™ Yakın Arkadaş

• Kadim Dost
  • 373 İleti
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Dünyada Sadece 10 Tane Olan Kedi

Resmi ekleyen

Sfenks Kedisi'nin, 1966'da Kanada'da ortaya çıkarılan modern bir kedi türü olduğu öğrenildi. Kedinin 1971'de yarışmalara katılma hakkını kazanarak şampiyonluk statüsü elde ettiği ve kedi türünün devamının tehlikeye girdiği aktarıldı. Sfenks Kedisi'nin en enteresan özelliğinin tüysüzlük durumuna sebep olan dominant genin, aynı zamanda, hayvanın vücut yapısının da değişmesine yol açması olduğu ifade edilirken, ilk tüysüz kediyi doğuran ana kedinin ortalama büyüklükte ve tüm kedilerin yumuşak hatlarına sahip olmasına karşın, bugünkü Sfenks Kedisi'nin, istisnai uzunlukta ve gövde yapısının da sert köşeli hatlara sahip olduğu, bu açıdan, Sfenks Kedisi'nin Rex Kedi türlerini hatırlatmakta olduğu kaydedildi...

---------------------------------------------------------
Maymun Gibi Domuz!

Resmi ekleyen

Çin'de doğan bu minik domuz tıpkı bir maymuna benziyor.

Yetkililer, domuzun suratının bir maymuna benzediğini ve incecik dudakları küçük bir burnu olan domuzun bu özeklikleriyle bir yavru maymunda hiçbir farkı olmadığı belirtildi. Ayrıca gözlerinin de oldukça büyük olduğunu gözlemlenen domuzun, bacaklarının ise normalden oldukça uzun olduğunu belirtiyor.

Maymun görünümlü domuzun annesinin dünyaya getirdiği beş yavrudan biri olduğunu söylendi.

Dünyanı En Zehirli Canlısı Nedir?

Çoğumuz en zehirlilerin yılanlar olduğunu sanarız.Tropik iklimlerde yaşayanbazı yılan türlerinin zehirlerinin,çok kısa sürede onlarca insanı öldürebilecek kadar güçlü olduğu bilinmektedir.Ancak sanıldığının aksine,dünya üzerindeki en zehirli canlılar sadece yılanlar değildir.Kuzey Avustralya'da yaşayan bir deniz anası türü olan''Chironex fleckeri'',dünyanın en zehirli canlısı olma ünvanını uzun bir süre korumuştur.

Resmi ekleyen -----------------------------------------------------------
Deniz atı doğum yapan tek erkek canlısı..
Denizatları, sıcak okyanus kıyılarında rahat saklanabilecekleri, yosun, mercan ve süngerlerin arasında yaşarlar. Sert ve kalın derileri, düşmanlarına karşı zırh görevi yaparken, aynı anda birçok yöne bakabilen gözleri, avları için büyük bir tehlike oluşturur. Erkek denizatları, dişi kangurular gibi, bir keseye sahiptir. Çiftleşme zamanında dişi deniz atı, bu keseye çok sayıda yumurta bırakır. Yumurtalar, 1,5 ay boyunca kesede kalır. Erkek denizatı gelişip minik birer denizatı olana kadar, kesesinin içindeki bir sıvı ile yumurtalarını besler ve kuluçka kesesinin iç dokusunda bulunan kılcal damarlar aracılığıyla onlara oksijen sağlar.

Resmi ekleyen

Resmi ekleyenResmi ekleyen

Resmi ekleyen

Iraktaki İlginc Yaratık ???

Resmi ekleyen

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Gerçekten hepsi birbirinden ilginç ama bana en ilginç gelen ise bu nedir anlıyamadım :blink:

Resmi ekleyen

melekler_ucamaz

melekler_ucamaz

Şimdi Düşlerimin Sonbaharındayımm ...

• Özel Dost
  • 3.880 İleti
Hepsi gerçekten çok ilginç canlılar. Eğer biliyorsan türlerinin ne olduğunu da yazar mısın rica etsem. Resimlerini gördüğüm bu canlıların ne olduğunu merak ettim de

Kaqlan

Kaqlan

KD ™ Yakın Arkadaş

• Kadim Dost
  • 373 İleti

Hepsi gerçekten çok ilginç canlılar. Eğer biliyorsan türlerinin ne olduğunu da yazar mısın rica etsem. Resimlerini gördüğüm bu canlıların ne olduğunu merak ettim de

Malesef çok biliyorum denemez gerçekten çok değişik ve tuhaf geldiğinden sizlerle paylaşma gereği duydum.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı