İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

"Dinimiz İslam | İslam Büyükleri" Bölümü Yeni Konu İstek Alanı

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 6 yanıt gönderildi

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.701 İleti
Detaylarını ilgili duyuruda bulabileceğiniz şekilde, bölümde yeni düzenlemeye gidilmiştir.

"Dinimiz İslam | İslam Büyükleri" bölümünde eksikliğini hissettiğiniz ve açılmasını istediğiniz konu başlıklarını bize iletebilirsiniz.

Forum yönetimi olarak, yaptığınız istek değerlendirilecek ve uygun görülürse bu bölüme gerekli konular açılacaktır.

Saygılar,
Kadim Dostlar ™ Yönetimi

Sevgi Hamurişçi

Sevgi Hamurişçi

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 26 İleti
Bu bölüme bizlerinde konu açabilmemizi isterdim,böyle bir uygulama olmamasına üzüldüm...

Cuma günleri (Cumanız Mübarek olsun) başlığı isterim,bizim de katılabileceğimiz,mümkünse tabii..

Saygılar sevgiler...

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.

Bu bölüme bizlerinde konu açabilmemizi isterdim,böyle bir uygulama olmamasına üzüldüm...

Cuma günleri (Cumanız Mübarek olsun) başlığı isterim,bizim de katılabileceğimiz,mümkünse tabii..

Saygılar sevgiler...

Sevgili Hamuriçi, hani "sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş" diye bir sözümüz vardır, bizim yönetim olarak yaptığımız bu.

Önceleri tüm üyelerimiz bölümümüze konu açabiliyorlardı, fakat yaşanan bazı hoş olmayan olaylar yaşandı, bizlerde bu yöntemle benzer şeyleri üyelerimize yaşamayı önledik.

Şu anda bu başlık altında bize isteklerinizi bildiriyorsunuz konuları yönetici arkadaşlarımız açıyorlar, siz değerli üyelerimiz açılan bu konulara cevap yazabiliyorsunuz, konu açma yetkiniz yok ama konuuya cevap verme yetkiniz var.

İstediğiniz konuyu açtım, Kadim Dostlarımıza Hayırlı Cuma'lar | Cuma'mız Mübarek Olsun, paylaşımlarınızı bu konu başlığı altında devam ettirebilirsiniz.

BURADA TIKLAYIN LÜTFEN

Saygılar :hale:

ALEMCİLER

ALEMCİLER

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 3 İleti
Arkadaşlar bana Hz Muhammed'in Doğumu ve Çocukluğu, sadece doğumu ve çocukluğu, gençliği değil, konu lazım.

Lütfen Yardım!!!

Konu Hale tarafından 20 Kasım 2009 Cuma - 18:43 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Konu, Din Bölümü Yeni Konu İstek konusu ile birleştirilip istek hakkında düzenlenmiştir.

romsi

romsi

KD ™ Yakın Arkadaş

• Kadim Dost
  • 455 İleti
http://www.dinvekita...edin_Hayati.asp

Buradaki bilgilerden baska ayrintilara ulasabilecegini sanmiyorum.Her yerde ayni kisitli bilgiler.Nedeni de kaynak olmamasi sanirim.En azindan arama motorlarina yaz karsina bir suru site cikar.ama hepsinde de ayni seyler bulacaksin..

elfidam32

elfidam32

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 1 İleti

Sevgili Hamuriçi, hani "sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş" diye bir sözümüz vardır, bizim yönetim olarak yaptığımız bu.

Önceleri tüm üyelerimiz bölümümüze konu açabiliyorlardı, fakat yaşanan bazı hoş olmayan olaylar yaşandı, bizlerde bu yöntemle benzer şeyleri üyelerimize yaşamayı önledik.

Şu anda bu başlık altında bize isteklerinizi bildiriyorsunuz konuları yönetici arkadaşlarımız açıyorlar, siz değerli üyelerimiz açılan bu konulara cevap yazabiliyorsunuz, konu açma yetkiniz yok ama konuuya cevap verme yetkiniz var.

İstediğiniz konuyu açtım, Kadim Dostlarımıza Hayırlı Cuma'lar | Cuma'mız Mübarek Olsun, paylaşımlarınızı bu konu başlığı altında devam ettirebilirsiniz.

BURADA TIKLAYIN LÜTFEN

Saygılar :hale:

Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabbinize ibadet ediniz. Umulur ki, korunmuş olursunuz"

(Bakara Suresi 21-22. ayetler)

Namaz, dinin direği, mü'minin mi'racıdır.
Namaz, Allah'a karşı yapılması gereken kulluk görevlerinin en önemlisidir. Çünkü Allah, imandan sonra namazdan daha üstün bir ibadeti emretmemiştir. Namaz, Kur'an-ı Kerim'in pek çok yerinde ,çeşitli vesilelerle geçmektedir. Namaz, kalp, söz ve beden ile yapılan ibadetleri bir araya toplamış bulunmaktadır.

Değerli dostlar ,her gün 5 vakitte ifa ettiğimiz , Allah'ın izniyle belkide cennetimizin anahtarı olacak olan bu güzel ibadeti şekil olarak inceleyelim.

Şimdi bir düşünün . İnsan Namazı eda ederken

KIYAMDA ..hangi.. şekile.

RÜKUDA ..hangi..... şekile

SECDE DE ...hangi...... şekile

OTURUŞTA ...hangi... şekile benzer?..

Evet Mümin namaz kılarken.

kıyamda 'Elif ' Şeklini,
Rukü da 'Ha' şeklini,
Secde de 'Mim' şeklini,
Oturuşta 'Dal' şeklini alır.

Ayrıca secdede duruş şekli

Muhammed (sallallahualeyhi ve sellem) ismini temsil eder.

Cenab-ı Hak insanı Muhammed isminin suretinde yaratmıştır.

Gönül ustası Hazret -i Mevlânâ, insanı ilâhî huzura ulaştıran tekbir, kıyam, rükû, secde, selam ve dua gibi namaz rükünlerine oldukça düş ündürücü mânâlar kazandı rır.

Namaza tekbirle girmek, "İlâhî, biz Senin huzurunda kurban olduk" demektir. (Tekbir getirerek kurban kesildiği gibi, tekbirle namaza başlamak da 'Allah'? ?m, canımız sana feda olsun' anlamındadır.)

Namazda kıyama durmak, 'ın huzurunda kıyametteki muhasebeyi hatırlatır. Kul, biraz sonra hakkıyla yerine getiremediği kulluğundan ve işlediği günahlardan dolayı, utancından ayakta durmaya dermanı kalmaz, rükû'a eğilir

Başı rükû'da iken "Hakk'ın sualle-rine cevap ver! " diye İlâhî ferman gelir. Kul, rükûdan başını mahcup olarak kaldırır. Ayakta duramaz, yüz üstü secdeye kapanır.

Tekrar ona "Secdeden başını kaldır! Yapmış olduklar? ?ndan haber ver! " diye ferman gelir. O, yine mahcup bir halde başını kaldırırsa da, tekrar yüzüstüne kapanır.

O ağır yükün tesirinden dizleri üstüne çöker. Sağa selam verir; peygamberler ve melekler tarafına bakar, onlardan şefaat talep eder. Onlar derler: "Çare ve yardım günü geçti. Çare, ancak dünyada olabilirdi. Orada salih amellerde bulunmadı nız, o günler gitti."

Sola selam verir; akraba ve yakınlarının tarafına bakar. Onlardan da bir fayda göremez.

Herkesten ümidini kesince, dua için iki elini kaldırır. "Ya Rabbi, herkesten ümidimi kestim. Kuluna yardımcı ancak Sensin. Senin rahmet ve mağfiretine sığını rım.Sen' den başka ilah yoktur." ısparta çiçek sitesinden alıntı.

halukgta

halukgta

KD ™ Arkadaş

• Dost
  • 74 İleti
  • Facebook:https://www.facebook.com/Kuranadavet1/?ref=aymt_homepage_panel
Dini konularda bilgi kirliliğinin ve yanlış yönlendirmelerin olduğu gerçeğinden yola çıkarak, aldığınız karara saygı duyuyorum.

İsmim Haluk GÜMÜŞTABAK. Bir çok sitede dini konularda yaı yazıyorum. Benim yazdıklarımı araştırınız lütfen. Sitenizde de yazmak istiyorum.

Yazdığım yazıların tamamı Kur'an merkezlidir. Asla hurafelere yer yoktur. Kur'anın onaylamadığı hiç bir bilgi dine refarans olamaz.

Saygılarımla

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı