İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Başörtüsü'nün İslamda Yeri Yok.

* - - - - 1 Oy Kullanılmış

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 19 yanıt gönderildi

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Valla ne diyeyim Hayal, seni anlıyorum desem de yalan olur anlamıyorum desem de ve üzülüyorum halinize.

Bana saygı duymayanlara, dinini anlamayıp saygı duymayanlara, benim yaşamıma saygı duymayanlara, siyasete alet olmuşlara ve .............. ben de saygı duymam.

Bu kadar güzel kusursuz bir dini kusurlu bir hale getirdiniz ya sizlere diyecek söz yok.

Allah herkesin yolunu açık etsin.

romsi

romsi

KD ™ Yakın Arkadaş

• Kadim Dost
  • 455 İleti
"Kuran ayetinde ’başörtüsü’ diye bir kelime geçmemektedir. Buna rağmen tüm Kuran tefsirlerinde ve çevirilerinde Kuran ayeti ’başörtüsü’ olarak çevrilmiştir. Halbuki ayette geçen "HIMAR’ kelimesi ’Baş örtmek’ anlamında değil, sadece ’örtmek’ anlamına gelmektedir. Eğer, herhangi bir şey örtülecek ise. O şeyin vurgulanması gerekir. Örneğin masa örtüsü derken, örtmek kelimesinin yanına masa kelimesinin gelmesi gibi, başörtüsü dendiği zaman da "örtmek" ("hımar") kelimesinin yanına "baş" ("re’s") kelimesinin ’hımarü-re’s’ şeklinde gelmesi gerekir. Ayetteki ’hımar’ (’örtü’) kelimesinin yanında geçen ve vurgulayan kelime ’cuyub’ kelimesidir ki, ’yaka’ veya ’göğüs’ anlamına gelir. Çünkü, aynı kelime ’cuyub’ bir başka ayette (28:32) Hz. Musa’nın ’göğsüne/koynuna elini soktuğu’ şeklinde geçer. Yani, ’cuyub’ kelimesi, ’hımar’ örtmek kelimesi ile kullanıldığı zaman ’bihumûrihinne ala cuyubihinne’ başını örtmek değil, ’göğsünün üzerini örtmek’ anlamına gelmektedir. Geleneksel tüm yorumcular, Kur’an ayetini bilimsel bakışla değil de, birbirlerini taklit edip, ’Başörtülerini yakalarının üzerine kadar örtsünler’ diyerek ’Felyedribne’ fiilini de ’örtsünler’ diye tercüme etmişlerdir. Bu geleneksel yorumcular ’DaRaBe’ kökünden gelen bu kelimeyi burada, ’Başörtülerini örtsünler’ derken, bir başka yerde aynı ’DaRaBe’ kelimesini ’Kadınları DÖVÜN’ (Bak. 4:34) diye çevirmişlerdir. Özetle, Kuran’ın orijinal ayeti tüm açıklığı ile ortadayken, elverişli bir siyasal kullanım malzemesi olarak, sürekli gündemde tutulan başörtüsü, Kuran’ın değil, geleneklerin, kişisel görüşlerin dinleşmesinden kaynaklanmaktadır." (S. 373)
Mustafa Sag-"Evrensel Cagri, Kuran Meali"

Yani neymis HAYAL_19 kardes....Kuranda Turban yokmus...

ARDINDAN PEYGAMBERİMİZİN ÖRNEK HAYATINA AYNA OLAN HADİSLER, SÜNNETLER GELİR. VE DEVAMINDA DA FETVA VERME YETKİSİNE SAHİP DEĞERLİ DİN ADAMLARIMIZ TARİHTE İZ BIRAKMIŞ EVLİYA VE ENBİYALARIMIZ VARDIR. KUR-ANI YORUMLAMAK BİR YANA ARAPÇADAN TÜRKÇEYE MEALİNİ BİLE YAPMAKTA BİR ÇOK DİN ADAMIMIZ ÇEKİNİRLER. BİLİRLER Kİ BU BÜYÜK BİR YYÜKÜMLÜLÜKTÜR. ONLAR DAHİ BUNU İŞİN ÜSTADLARINA BIRAKMA KANISINDADIRLAR.

Sahtekarligin bas sorumlulari bu cevirmenler ve kuran yorumcularidir....Hadislerde o kadar guvenilir kaynaklar degildirler..Kuranin tercumesinin bu kadar onemli bir hale gelmesinin tek nedeni ARAPCA'dir..Zengin bir dil olan ARAPCA, bu sahtekar cevirmenlerin isini kolaylastiriyor...Bu ortunme konusunda oldugu gibi ,kitleleri nasil kontrol edebileceklerinin hesabini yaparak ona gore ceviri yapiyorlar...

"DURUM BÖYLEYKEN PEK ÇOK İNSANIN KURANI ANLAMAK ADINA KENDİLERİNCE BİR MÜTERCİMLİĞE SOYUNMALARI UZUCU.. " demissin...Hani Kurani Kerim herkes tarafindan okunmasi ve anlasilmasi kolaydi....Yoksa sen beynine guvenemiyor musun da baskalarinin yorumlarina ihtiyac duyuyorsun...

Gunumuzde ise tam bir siyasi malzeme haline getirilmis bayraklastirilmistir..Yok efendim dini inancindan dolayi kapaniyorular , dolayisi ile hastanede , okulda , devlet kurumlarinda vs vs vs rahatca kullanmalri gerekir hikayelerini geciniz...Kara carsaf kullananlarda dini inanclari geregi kullaniyor dersek ne olacak...Bu isin sonu yok...en iyisi birakin bu ortunme safsatalarini da enerjimizi baska alanlara kaydiralim...Gerci bunu becerebileceginize asla inamiyorum...Din tuccarlari oldugu surece ve bunlarin pazarladigi dini alan sizin gibi insanlar oldugu surece bu isin sonu yok...

HAYAL_19 hala hayallerde misin....haa birde ozgurluk ,insan haklari gibi degerleri lutfen kullanmayin...cunku bunlar evrensel degerlerdir, anlamaniz mumkun degildir...gerci bir sansiniz var..tip ve teknolojide guzel gelismeler var yapay bir beyinle isi yirtarsiniz..benden tuyo..

dolunay06

dolunay06

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 7 İleti
hale öncelikle ismini yanlışlıkla kullandığım için özür dilerim.

Önce Kur'an'ın hatırlattığı ilkeleri hatırlayalım:

1. “Bilmediğin şeyi savunma! Şüphe yok ki kulak, göz ve gönül; bunların hepsi elbet savunduklarından dolayı sorumludur.”
2. “Bilmiyorsanız zikir/Kur'an ehline sorunuz.”
3. “Allah'a kulları içinde gereği gibi saygı duyanlar bilenlerdir.”
konuya tepki verenleri 3 e ayırabiliriz.
1. Bilenlerin tepkileri.
2. Bilmediğini bilenlerin tepkileri.
3. Bildiğini zannedenlerin tepkileri.
Bu üçüncüsünü de kendi içinde üçe ayırabiliriz:
1. Bildiğini zanneden samimi tipler.
2. Tüm cehaleti cesaretinden kaynaklanan bilgiç tipler.
3. Haddini bilmez tipler.
Son ikisine hiç cevap vermedim. Zira cevap soru sorana, bilmediğini bilene, haddini bilene verilir, bir. Cevap bilginin kıymetini takdir edene, öğrenmek isteyene, verilir, iki. Cevap, üretildiği kökün de delalet ettiği gibi (cevb “kesmek” demektir), doğrusunu öğrenince sesini kesecek olana verilir.

Bildiğini zanneden ama bilmeyen, bildiğini de yanlış bilen samimi tiplere cevap vermeye çalıştım. Samimiyeti kendi başına bir değer bildim. “Din samimiyettir” diyen Hz. Peygamber idi.benim hakkımda samimi olmadığımı söyleyen bir kardeşimiz vardı. emin olun samimi olmasaydım tepki vereceğinizi bildiğim halde samimiyetsiz davranır hoşunuza gidecek şeyler yazardım. ama ben peygamber sünneti gereği samimiyetimle varım.
konumuza dönecek olursak. Nur suresi 31. ayeti yani örtünme (hicap) ayetidir. Rabbimiz kitabında:
“Mümin kadınlara da söyle: gözlerini (haramdan) çevirsinler; namus ve iffetlerini korusunlar. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, ziynetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, (kendi) oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bululanlar (cariyeleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan beyinsiz vb. tabi kimseler yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına ziynetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları ziynetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah’a tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz.” (Nur suresi 31)

Hitabın mümin diye yapılması, tesettürün bir iç değişim, kalbi bir dönüşümden sonra gerçekleştirilebileceği anlamına da gelir. Nitekim tesettüre ilişkin yukarıdaki ayetler, hicretten sonra gelmiştir. Toplumun imani değişimi; toplumun tutum, davranış, hal ve hareketlerine, örtünmesine ve ihtiyaçlarını tatmin şekline yansıyacaktır.

Gene bu bağlamda başörtüsü, mümin kadının Rabbi olan Allah’a bağlılığının ve itaatinin bir ifadesidir. Kutsal ve kutsallığa karşı duyulan saygının bir sembolüdür.Hıristiyan kadınların kiliseye giderken başlarını örtmeleri, Allah’a karşı duyulan bir saygının ifadesi olsa gerekir. Keza ölümle ilgili olarak ölü sahiplerinin başlarını kapatmaları, yaratıcı olan Allah’ın affediciliğine, merhametine sığınma anlamında bir teslimiyetin göstergesidir. Demek ki çok farklı kültür ve inanç sistemlerinde örtü, Allah’a sığınmanın O’ndan af ve merhamet dilemenin bir işareti olarak kullanılmaktadır.şimdi soruyorum sizlere kaçtane tefsir okudunuz veya ne kadar ilminiz var da ayetleri tefsir edebiliyor ondan hükümler çıkarıyorsunuz. bana kuranın ilk ayetini hatırlatıyorsunuz "oku" diye. dikkat edin bu "oku" emri ümmi bir peygambere gelmiştir. yani ben okuma bilmem diyen bir peygamberdi. okumanın tefsirinede bakın bakalım neymiş.(bakın konular ne güzelde yayılıyor,araştırmak için.)

ayrıca şunuda ifade edeyim sizin okumaktan kastınız taraflı okumaysa size verecek cevabım yok. ama hakkıyla okumak isterseniz lütfen kendiniz için başka tefsirlere meallerede bir göz atın ve cevap vermek için değil öğrenmek için okuyun.türban diyorsunuz yıllar önce türbana Ankara üniversitesinde bone deniyorda. ama ne gariptir ki içini hep aynı şekildeki hurafelerle doldurdunuz.

bakın bir olay anlatayım.ilk başörtüsü yasağı üniversitelerde 80 li yıllarda başlamışken ankara üniversitesinin yeni öğretim yılında! rektör konuşmak için çıkıyor kürsüye gözüne bir tane başörtülü ilişiyor. ona diyorki çıkar onu. sizin yüzünüzden gelişemiyoruz,cahilsiniz modern olun vs. kızın sözü şu oluyor:
niye diyor siz aya füze gönderdinizde benim başörtümemi takıldı!!!

arkadaşlar bırakın artık birileri tarafından gündem oluşturlmasın. genciz ve gerek kendimiz gerekse çevremiz ülkemiz adına yapacağımız gelişeceğimiz yapmamız gereken çok şey var.kimse yapması gerekeni yapmıyor bu ülkede, herkes bir siyasettir dolamış diline.uyumayalım arkadaşlar.

""romsi diyor ki;ben simdik turban siyasi simgedir diyorum ve bu sana gore toplumun deger yargilarina dil uzatmak ve inanclarini oyuncak etmek mi oluyor?? Oyle ise TURBAN SIYASI SIMGE'dir diyorum..Ayrica baskalarinin haline gulecegine once sen arastir, neyin ne oldugunu ogren...Haa o tuccar din dusunce yapisindan kurtulabilirsen""

romsi sen "bu sana gore toplumun deger yargilarina dil uzatmak ve inanclarini oyuncak etmek mi oluyor?? Oyle ise TURBAN SIYASI SIMGE'dir diyorum.." sana söylenecek söz yok siyasetçilerden farkında yok belliki...yani sen toplumun değer yargılarını zaten benimsemiyor ve saygı duymuyorsun. sana söz anlatmakta elbette zor. takıntılısın. Müminin kimliği durumundaki kılık ve kıyafet, beşeri mantıkla bakılarak değiştirilemez, tanzim edilemez. Örtünmeyi Kur’an ve sünnetin tanımladığı bir çerçevenin dışına çekmeye çalışmak bu ülkeye sadece zaman ve imkan kaybettirir.

Bir toplum, yukarıdan cebri yöntemlerle şekillendirilemez. Toplumu yukarıdan ‘cebren ve kanunen’ mantığıyla şekillendirmeye çalışan tüm toplumsal mühendislik girişimleri başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Aksini iddia edenler, III. Selim’den bu yana toplumu yukarıdan  zorla yapılandırma çalışmalarının sonuçlarını incelesinler. Her işi ‘cebren ve kanunen’ halka rağmen yapacağını sananların tümü toprak olmuş; ama din ve örtü varlığını her geçen gün güçlendirerek devam ettirmiştir.

O açıdan bugün yasalar çıkararak arzuladıkları toplumsal mühendisliğin gerçekleşebileceğini sananların, tarihe tekrar tekrar bakmalarında fayda vardır.
Bu toplumun bu kadar tahrik ve aşağılanmayı uzun süre kaldırması mümkün değildir. Toplumu; Hz. Yusuf gibi, ‘Rabbim, zindan da, ölüm de bunların bizi kendisine çağırdıkları şeylerden daha sevimlidir’, deme noktasına getirmeden toplum mühendisliğine soyunanlar akıllarını başlarına toplamalıdırlar.

son olarak halenin dediğine katılıyorum Allah herkesin yolunu açık etsin

romsi

romsi

KD ™ Yakın Arkadaş

• Kadim Dost
  • 455 İleti
Demogojik yazilarla laf kalabalikligi yapmaya hic gerek yok Dolunay06..
Son iletinin uzerine kocaman bir "x" isareti koyuyorum....

Toplumun deger yargilari onlari benimsemeyenler uzerinde baski araci olarak kullaniliyorsa (ki suphe goturmez bir gercek) ben neden saygi duyum...benim yasam alanimi ,kutsal degerler kullanilarak kisitlanmaya calisiliyorsa ben neden saygi duyum...toplumsal muhendislikten bahsediyorsun yaa..iste gercek olmayan seyleri dinde varmis gibi gostererek ve bunlar Tanrinin emirleri diyerek Turbanli bir yasam bicim olusturmak toplum muhendisliginin taa kendisidir.."".Hitabın mümin diye yapılması, tesettürün bir iç değişim, kalbi bir dönüşümden sonra gerçekleştirilebileceği anlamına da gelir. Nitekim tesettüre ilişkin yukarıdaki ayetler, hicretten sonra gelmiştir. Toplumun imani değişimi; toplumun tutum, davranış, hal ve hareketlerine, örtünmesine ve ihtiyaçlarını tatmin şekline yansıyacaktır."" demissin..iste bak toplum muhendisligine sen kendin guzel bir ornek vermissin..dolayisi ile senin gibi soyleyelim..toplum muhendisligine soyunanlar akillarini baslarina toplamalidirlar...

Sen ortunme ile ilgili olarak hangi tarikat kafasinin Kuran Tercumesini bakiyorsun...Bir kisim din alimleri yok derken bir kismi hayir var demelerini nasil aciklayacaksin...Bizler Arabistanin dinini mi yasayacagiz, Iranin dininimi yasayacagiz, Misirin musluman kardesler dininimi yasayacagiz..yoksa Turkiye'deki tarikatlarin binbir turlu dininimi yasayacagiz...simdi kivirtmadan bu farkliligin nedenini aciklada ogrenelim...Asil kaynak Kuran ise neden bu farkli yorumlar...kivirtmak yok tamam mi? ..

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Diğer konuda yazdıklarımı burada yenilemek zorundayım.

Lütfen tartışmalarımızı saygı çerçevesi içinde yapalım, biz dostluk çerçevesinde seviyeli, kaliteli bir ortamda tartışmalarımızı sürdürmeyi ilke edinmiş bir sitedeyiz, birbirimize saygı duymazsak ne demek istediğimizi anlatamayız.

Yazışmalarda ağır sözcükler kullanılmaya başlanmıştır, yorumlar hakaret boyutuna girmeye başlarsa site kuralları yerine getirilecektir.

Kadim Dostlar ™ Yönetimi

Syn. Ali ERALP'in konusu

Doğukaan

Doğukaan

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 5 İleti
Ayrıca herkez istediği gibi görünmekte özgürdür.
Başı acık gezmek isteyene gezme diyemeyiz.
o kendine öyle yakıştırmıştır.
İnancı gereği kapanmak isteyenede kimsenin karışma hakkı yoktur.
Kim kime karışırsa burada yobaz odur........[kayan]Kadim dostlar[/kayan]

bahabey1

bahabey1

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 4 İleti
Nur suresinin 31.ayeti:

"Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. BAŞ ÖRTÜLERİNİ, YAKALARININ ÜZERİNE (KADAR) ÖRTSÜNLER. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. tabi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz. "bu Allahın ayeti baş örtüsü yok diyenlere açık ve net değilmi

bahabey1

bahabey1

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 4 İleti
Bu ayeti okuyup onu tefsir yorum olarak düşünen varsa bilsinki bu yorum,tefsir değildir bu olduğu gibi türkçe kelime karşılığıdır yani kur anda ne yazıyorsa onun türkçeye çevrimidir kur an da geçen ayetler şu zaman bu zaman için değil bütün zamanlar içindir.Eğer dini siyasete alet edip onu çıkarı için kullanan varsa bu dine zarar vermez dini kötü kılmaz sadece onu kullanmak isteyen kişiler allah indinde günahkar olur ve ahirette hesabını verirler.İslam yanlış anlatıldığı için yanlış biliniyor islam hiç bir zaman kimseye zorla kapan yada şu işi yap demiyor.Ne Peygamber efendimiz ne osmanlı padişahları kimsenin dinine karışmamıştır.Fatih sultan Mehmet istanbulu feth ettiğinde her kes dininde serbesttir demişti bu islamın hoş görüsüydü.Din ne iranın ne arabın ne başkasınındır din Allah ındır eğer insanlar dini karıştırıp yozlaştırdılarsa bu dinin değil insanların suçudur.arabistandaki yada irandaki dini gerçek islam sanarak hüküm verenler yanılırlar.
Atatürk ün şu sözlerine iyi bir bakalım.(Allah birdir, şanı büyüktür. Allah'ın selameti, sevgisi üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri Allah tarafından insanlara dini gerçekleri duyurmaya memur ve elçi seçilmiştir. Bunun temel esası, hepimizce bilinmektedir ki, Yüce Kuran'daki anlamı açık olan ayetlerdir. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. En mükemmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor." (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, c. 2, s. 93)
Atatürk, İslam dininin tamamen ilme ve mantığa uygun bir din olduğunu bir başka sözünde de şöyle ifade etmiştir:
"Bizim dinimiz en makul ve en doğal bir dindir. Ve ancak bundan dolayıdır ki son din olmuştur. Bir dinin doğal olması için akla, tekniğe, ilme ve mantığa uygun olması gerekir. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur. ... İslam'ın sosyal hayatı içinde hiç kimsenin, bir özel sınıf halinde varlığını sürdürme hakkı yoktur. Kendilerinde böyle bir hak görenler dini kurallara uygun harekette bulunmuş olmazlar. Bizde ruhbanlık yoktur, hepimiz eşitiz ve dinimizin kurallarını eşit olarak öğrenmeye mecburuz"

adem44

adem44

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 1 İleti
islamda baş örtüsü yasağı diye birşey yoktur bunuda söyleyen yalan söylemiştir kuranı kerimde bile söylenmiştir

romsi

romsi

KD ™ Yakın Arkadaş

• Kadim Dost
  • 455 İleti
hala ,Kuran da, basortusu var diyenler kamera sakasi gibi geliyor bana...Bahabey1: siz kisa donla elinizde kuranla belki, kuran kurslarina giderken, biz 22.yuzyilin dinlerinin nasil olacagini tartisiyorduk..dolayisi ile yok tefsirmis, yorummus, hadismis, yok tam turkce karsiligiymis...komik olmayin...Nur suresinin 31.ayetinde , "baş" kelimesi anlamina gelen arapca kelimenin ne oldugunu bana gosterebilir misiniz.??? Diyorsaniz ki bir yuzyil gecsin, bu sure de de yavas yavas bu ayete bas kelimesi anlamina gelecek bir arapca kelime eklensin ondan sonra, gosteririm diyorsaniz tamam kabul...surec onu gosteriyor..bunu yapacak insanlar..burayada not dusuyorum...yuzyil sonra birileri kadimdostlar sayfasina bir bakarsa nasil ileri goruslu oldugumuz anlayacaklar..bu eklemeler cikarmalar yapilacak...cunku artaya cikan her gercek sonucunda dinlerin bir tarafi kayboluyor..dinler icin ,bu kayiplari gidermenin tek yolu kosullara uyum saglamaktir,uyumda eskiyenin yerine yeni kurallarin konmasi ile mumkundur..bu kacinilmazdir..

birde 'Din ne iranın ne arabın ne başkasınındır din Allah ındır eğer insanlar dini karıştırıp yozlaştırdılarsa bu dinin değil insanların suçudur' gibi bir derinnnn felsefe kokan cumlen yok mu inan ki, kamera sakasindan da ote bir sey...bir tanri dusun, insanlari yaratacak, onlara uymasi gereken kitaplar gonderecek, insanlar uymayacak, sonucta da insanlar cezalandirilacak..Insanin kusurlu yaratilmasi insanin kendi sucumudur yoksa tanri/nin sucumudur..hem kusurlu yaratacaksin, ben seni boyle yarattim diyeceksin, ama kurallarima uymuyorsun seni cezalandiracagim..

bu arada, CERN de yapilan deneylerde, carpisma sonrasi ortaya enerji ile birlikte ,rengarenk bir 'TURBAN-BASORTUSU' cikmis. ama ,hristiyan rahibelerinin mi yoksa muslumanlarin mi oldugu henuz anlasilamamis...elde edilen verilerin tam analizinden sonra kesin sonuc aciklanacakmis..hani kutsal kitaplar bilimin kaynagi ya, boylelikle bunlarda ispatlanacakmis...valla ispatlarlarsa soz,bende turban giyecegim...kara carsafa mi girsem yoksa..yok yok en iyisi HUZUR giyimden cok şik bir turban yeter...bakarsiniz Cemil ipekci'ye danisirim...

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı