İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Türk Ailesi İçin İdeal | Clio Symbol.

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
oktaytunçbilek

oktaytunçbilek

    KD ™ Dost

  • Üyeliği İptal Edildi
  • 2.228 İleti
  • Gender:Male
  • Location:idareci,yönetici


Türk ailesi için ideal

Resmi ekleyen

Yeni Renault Symbol, Bodrum'da gerçekleştirilen test sürüşü organizasyonu ile basın mensuplarına tanıtıldı. 23 bin 630 YTL'den başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek olan Yeni Symbol, 9 Ekim'de kapılarını ziyaretçilerine açacak olan İstanbul Autoshow 2008 ile birlikte satışa sunulacak.

Yeni Symbol, uygun başlangıç fiyatı, donanım seçenekleri, geniş iç ve bagaj hacmi ile tam Türk tüketicisine uygun bir otomobil. Bu özelliklerin yanına birde tüketim-performans değerleri açısından başarılı motor seçenekleri de eklenince Yeni Symbol'ün yine başarılı bir satış grafiği çiziceği şimdiden belli oluyor.

Basın toplantısında soruları yanıtlayan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Yeni Symbol hakkında gerçekten gerek "keseye uygunluğu", gerek verdiği statü ve sağlamlığı gibi özelliklerinden dolayı Türk ailesine son derece uygun olduğunu ifade ederek, aracın ikinci el fiyatının yüksek olduğunu ve yatırımlara da cevap verdiğini vurguladı.

Geçen yıl 23 bin adet satılan Symbol'ün yılın 8 aylık döneminde 13 bin 500 adet satış rakamına ulaştığını söyleyen Aybar, "Bu araca çok güveniyoruz. Tanıtımdan itibaren 10 bini buluruz diye düşünüyoruz" dedi.

Aracın müşterilerin gerçek ihtiyacını, onlardan önce keşfedip onlara aktardığı için çok başarılı satış adetlerini yakaladığının altını çizen Aybar, aracın Türkiye'de 9 Ekim'de başlayacak Autoshow 2008 ile birlikte 23 bin 630 YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını bildirdi.

Yeni Symbol dört motor seçeneği ile satışa sunulacak. Motor seçeneklerinde 1.2 75 HP ve 1.4 75 HP gücündeki benzinli motorlara 1.5 dCi 65 HP ve 85 HP gücündeki dizel motorlar eşlik edecek.

Basın toplantısında konuşan Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu, Türkiye pazarı için öngörülmese de aracın 1,6 motor seçeneği bulunduğunu, ihtiyaç duyulması halinde bu seçeneğinde üretileceğini söyledi.

Basın mensuplarından gelen bir soruyu yanıtlayan Tunalıoğlu, "Yeni Symbol'ün bütün bu arabaya has parçalarının yüzde 90'ı yerli. Dolayısıyla yan sanayinin de bir gurur kaynağı" dedi.

Yeni Symbol için Rusya, Türkiye, Romanya ve Cezayir en önemli pazarlar olurken, toplam üretim miktarının yüzde 80'inden fazlasının bu ülkelerde satılması bekleniyor.

2008 Haziran sonu itibariyle Symbol 13 bin 412 adet satış rakamıyla Türkiye'de sınıfının "lideri" konumundayken, Romanya, Fas ve Cezayir'de ikinci sırada yer alıyor.

İki farklı donanım seviyesi ile donatılan Yeni Symbol, 9 Ekim'den itibaren satışa sunulacak. :beach:

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı