İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Honda Üretim Kapasitesini Büyütüyor.

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
oktaytunçbilek

oktaytunçbilek

    KD ™ Dost

  • Üyeliği İptal Edildi
  • 2.228 İleti
  • Gender:Male
  • Location:idareci,yönetici


Honda üretim kapasitesini büyütüyor

Resmi ekleyen

Honda’nın Türkiye’deki bağlı ortaklığı Honda Türkiye A.Ş., otomobil üretim kapasitesini yıllık 50 bin adetten 63 bin adede artıracağını duyurdu. Honda Türkiye, otomobil üretimine Gebze, Kocaeli’de bulunan fabrikasında Civic modeli ile başladı. Türkiye pazarına araç temininin yanısıra içinde Rusya ve Ukrayna’nın da bulunduğu Doğu Avrupa ülkelerine ihracat yapıyor. Honda’nın Türkiye’deki otomobil satışı 2007 yılında % 17,2’lik bir artış ile 22.102 adet olarak sonuçlandı. Honda Türkiye A.Ş. Ocak 2008’de kapasitesini 30 bin adetten 50 bin adede çıkartmıştı.

Honda, özellikle Rusya’daki Civic sedan talebinin artmasına karşılık kapasitenin güçlendirilmesi kararını aldı. Honda Türkiye binaların, makinaların ve diğer tesislerin genişletilmesi için 22 milyon 360 bin YTL yatırım yapacak ( yaklaşık 17.7 milyon $, 8.6 milyon GBP, 11.2 milyon € ). Ayrıca 500 yeni işçi alımı gerçekleşecek. 2008 ağustos ayına kadar toplam yatırım tutarı 220 milyon YTL’ye ulaşacak. ( yaklaşık 173.8 milyon $, 84.6 milyon £, 110 milyon € ) Honda daha fazla ürün temini için de üretim kapasitesini güçlendirmeye devam edecek. :beach:

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı