İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

TTNet Vitamin - Matematik 4. 5. 6. 7. 8. Sınıflar | Ders Kitabından İçeriklere Ulaşma - Canlandırmalar - İnteraktif Etkinlikler - Adım Adım Anlatım - Çözümlü Örnekler - Ek Kaynaklar - Tarama Testleri

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.701 İleti
Matematik 4. ve 5. Sınıflar

TTNET VİTAMİN Matematik 4-5 , 4. ve 5. sınıf öğrencilerinin matematiği eğlenceli bir oyun olarak görmelerini ve dersi severek başarılarını artırmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır

TTNET VİTAMİN Matematik 4-5 , Millî Eğitim Bakanlığı'nın müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Millî Eğitim Bakanlığı müfredatındaki konu başlıkları Matematik 4-5 içindeki konu anlatım bölümleri ile uyumludur. Bu konu anlatım bölümlerinde müfredattaki bilgilerin kolayca edinilmesine yardımcı olabilecek uygun görsel ve işitsel malzemeler kullanılmıştır. Her aşamada öğrencilerin pedagojik düzeyi dikkate alınmıştır. TTNET VİTAMİN Matematik 4-5, öğrencilerin sadece matematiği öğrenmelerini değil, aynı zamanda araştırma ve keşif yapabilmelerini de hedeflemektedir. TTNET VİTAMİN Matematik 4-5, öğrencilerin aktif katılımının sağlanması amacıyla sınıf ortamları oluşturulmasına yardımcı olur.

TTNET VİTAMİN Matematik 4-5'te her konu anlatımı Düşünüyorum, Öğreniyorum, Uyguluyorum ve Kendimi Değerlendiriyorum bölümlerinden oluşmaktadır. Taşıdığı bu özellikleriyle TTNET VİTAMİN Matematik 4-5, öğrenme alanlarının sınıf içindeki bilgi aktarım sürecini desteklemektedir.

TTNET VİTAMİN Matematik 4-5’te her konu anlatımı Düşünüyorum bölümüyle başlar. Bu bölümde öğrencilere yöneltilen soru, anlatılan durum ve gösterilen resimler öğrencileri motive etmeye yönelik uygulamalardır. Böylece öğrencilerin ilgileri öğrenme alanına çekilmiş olur.

Resmi ekleyen

Öğreniyorum bölümünde öğrencilere öğrenme alanında hangi kazanımlara ulaşılacağı bilgisi sesli ve yazılı olarak verilmektedir. Öğrenme alanına ait kazanımlar, animasyonlar ile verilmesiyle öğrencilerin sıkılmadan, eğlenerek öğrenmesi amaçlanmıştır. Metin bölümü ile öğrencinin o öğrenme alanı hakkında yazılı olarak bilgi edinmesi sağlanır.

Resmi ekleyen

Uyguluyorum bölümü ile öğrencilere, yaptıklarını uygulama imkânı tanınır. Sesli geri bildirimler ile öğrencilerin uygulama yaparken de öğrenmeleri hedeflenir.

Resmi ekleyen

TTNET VİTAMİN Matematik 4-5'te her konu anlatımı sonunda Kendimi Değerlendiriyorum bölümü yer alır. Öğrencilerin edindikleri bilgileri verilen aktivitelerle ölçmeleri ve yaptıkları çalışmaların çıktılarını alıp arkadaşları ile paylaşmaları sağlanır.

Resmi ekleyen

TTNET VİTAMİN Matematik 4-5'in temel kısmını oluşturan konu anlatım bölümleri görsel ve işitsel öğelerle desteklenmiştir. Bölümler yapılandırıcı yaklaşım doğrultusunda öğrencinin bilgiye en kısa yoldan ulaşmasını sağlar.

Matematik 6., 7. ve 8. Sınıflar

TTNET VİTAMİN Matematik, 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinin matematiğin estetik ve eğlenceli yönünü keşfetmeleri ve kendi matematiksel becerilerini fark etmeleri amacıyla hazırlanmıştır. TTNET VİTAMİN Matematik, öğrencilerin matematik uygulamaları sürecinde katılımcı olmasını hedef almaktadır. TTNET VİTAMİN Matematik ile matematiksel kavramanın kolaylaştırılmasının yanı sıra bazı önemli becerilerin geliştirilmesi de amaçlanmıştır. Bu becerilerden problem çözme, her sınıf seviyesinde sıkça kullanılmıştır. Bu yolla öğrencilerin etkin bir şekilde matematik öğrenirken problem çözmeleri, çözümlerini ve düşüncelerini paylaşmaları, zengin matematiksel kavramları öğrenmeleri esas alınmıştır.

TTNET VİTAMİN Matematik, Millî Eğitim Bakanlığı'nın müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. TTNET VİTAMİN Matematik öğrenme nesneleri, müfredattaki tüm öğrenme ve alt öğrenme alanları ile ilişkilendirilmiştir. Bu konu anlatım bölümlerinde müfredattaki bilgilerin kolayca edinilmesine yardımcı olabilecek uygun görsel ve işitsel malzemeler kullanılmıştır. TTNET VİTAMİN Matematik öğrencilerin sadece matematiği öğrenmelerini değil aynı zamanda araştırma ve keşifler yapabilmelerinin sağlanmasını da hedeflemektedir. TTNET VİTAMİN Matematik, öğrencilerin aktif katılımının sağlanabileceği sınıf ortamları oluşturulmasına yardımcı olur.

TTNET VİTAMİN Matematik hazırlanırken direkt öğretim yöntemleri yerine öğrencinin kolay empati kurabileceği pratik yöntemlerden faydalanılmıştır. TTNET VİTAMİN Matematik içerisindeki öğrenme araçlarında öğrenci düzeyleri ve eğitim ortamı göz önünde bulundurularak öğrencileri aktif kılan, eğitim yöntem ve stratejileri kullanılmıştır. Dersler, öğrencinin kolay motive olması, gerçek yaşam ile matematik arasında bir bağ kurabilmesi ve matematiğe karşı olumlu bir tutum geliştirmesi için hazırlanmıştır.

Örnek: Oran – Orantı ile Problem Çözme

Resmi ekleyen

Örnekte görüldüğü gibi VİTAMİN Matematik, doğası gereği soyut nitelikte olan matematiksel kavramları daha eğlenceli hale getirmiş, bu kavramları somut örneklerden yola çıkarak ele almıştır.

TTNET Vitamin'e Ulaşmak İçin Tıklayın.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı