İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

TTNet Vitamin - Fen ve Teknoloji 4. 5. 6. 7. 8. Sınıflar | Ders Kitabından İçeriklere Ulaşma - Canlandırmalar - İnteraktif Etkinlikler - Adım Adım Anlatım - Çözümlü Örnekler - Ek Kaynaklar - Tarama Testleri

* - - - - 1 Oy Kullanılmış

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.701 İleti
Fen ve Teknoloji 4. ve 5. Sınıflar
TTNET VİTAMİN Fen 4-5, fen ve teknolojiye merak uyandıran, karmaşık kavramlar için somut örnekler veren ve keşfetmeye yönlendiren bir içeriğe sahiptir.

TTNET VİTAMİN Fen 4-5, Millî Eğitim Bakanlığı'nın yeni müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. TTNET VİTAMİN Fen konu anlatım bölümleri, Millî Eğitim Bakanlığı müfredatı ile uyumludur. Bu konu anlatım bölümlerinde müfredattaki bilgilerin kolayca edinilmesine yardımcı olabilecek uygun görsel ve işitsel malzemeler kullanılmıştır. Her aşamada öğrencilerin pedagojik düzeyi dikkate alınmıştır. TTNET VİTAMİN Fen 4-5, öğrencilerin sadece fen ve teknolojiyi öğrenmelerini değil, aynı zamanda araştırma ve keşifler yapabilmelerini hedeflemektedir. TTNET VİTAMİN Fen 4-5, öğrencilerin aktif katılımının sağlanması amacıyla sınıf ortamları oluşturulmasına yardımcı olur.

TTNET VİTAMİN Fen 4-5 'te her konu anlatımı Düşünüyorum , Öğreniyorum , Uyguluyorum ve Kendimi Değerlendiriyorum bölümlerinden oluşmaktadır. Taşıdığı bu özellikleriyle öğrenme alanlarının sınıf içinde aktarılma sürecini desteklemektedir.

TTNET VİTAMİN Fen 4-5'te, her konu anlatımı Düşünüyorum bölümüyle başlar. Bu bölümde öğrencilere yöneltilen soru, anlatılan durum ve gösterilen resimler öğrencileri motive etmeye yönelik aktivitelerdir. Böylece öğrencilerin ilgileri öğrenme alanına çekilir.

Resmi ekleyen

Öğreniyorum bölümünde öğrencilere öğrenme alanında ne öğreneceği ve hangi kazanımlara ulaşılacağı bilgisi sesli ve yazılı olarak verilmektedir. Öğrenme alanına ait kazanımlar animasyonlar ile verilerek öğrencilerin sıkılmadan, eğlenerek öğrenmesi amaçlanmıştır.

Resmi ekleyen

Uyguluyorum bölümü ile öğrencilere kazanımlarını uygulama imkânı tanınır. Sesli geri bildirimler ile öğrencilerin uygulama yaparken de öğrenmeleri hedeflenir.

Sesli anlatım ile öğrencilerin uygulama yaparken de öğrenmeleri hedeflenir.

Resmi ekleyen

TTNET VİTAMİN Fen 4-5 ‘te her konu anlatımı sonunda Kendimi Değerlendiriyorum bölümü yer alır. Öğrencilerin öğrenme alanıyla ilgili edindiği kazanımları, verilen aktivitelerle değerlendirmeleri ve yaptıkları çalışmaların çıktılarını alıp arkadaşları ile paylaşmaları sağlanır.

Resmi ekleyen

TTNET VİTAMİN Fen 4-5 içerdiği görsel ve işitsel öğelerle desteklenen konu anlatımları sayesinde öğrencinin bilgiye en kısa yoldan ulaşmasını sağlar.

Fen ve Teknoloji 6., 7. ve 8.Sınıflar

TTNET VİTAMİN Fen dersinde konular, canlandırmalar yardımıyla daha akılda kalıcı ve öğretici bir şekilde anlatılır. Örneğin çalışan bir motordaki ısı transferi gibi anlatılması ve gösterilmesi zor olan konular interaktif etkinlikler kullanılarak rahatlıkla öğretilebilir.

Resmi ekleyen

TTNET VİTAMİN Fen , soru-cevap etkinliği, sınıf etkinliği, hatırlayalım/ bilgimizi artıralım gibi konu anlatımını ve anlamayı kolaylaştıran bölümleri sayesinde benzersizdir. Örneğin soru-cevap etkinliği öğrencilerin konu üzerinde düşünüp tartışmasını sağlayan bir etkinliktir. Bu etkinlik sayesinde öğrenciler ders işlenişine dâhil olup, bir konu üzerinde fikir yürütmeyi ve tartışma becerilerini geliştirmeyi öğrenirler. Sınıf etkinlikleri ise öğrencilerin konu üzerinde uygulama yapmalarını, düşünmelerini ve gözlem yapmalarını sağlar. Bu şekilde öğrenciler, konuları anlayarak öğrenmiş olurlar. Öğretmenler konu işlenişi sırasında çözümlü örneklerin içerisinde bulunan sorulardan yararlanabilirler. Çözümler üzerinden tartışarak konuların daha iyi kavranmasını sağlayabilirler. Hatırlayalım/ bilgimizi artıralım bölümü konuların hatırlanmasında ve daha geniş bilgilere ulaşılmasında kullanılabilir.

TTNET VİTAMİN Fen içeriği müfredatla uyumlu olacak şekilde hazırlanmıştır. TTNET VİTAMİN Fen, müfredatta bulunan konuları ve alt başlıkları tam olarak kapsadığından dolayı kavramlar arasındaki bağlantılar da müfredatla uyumlu olarak oluşturulmuştur. Bu yapı sayesinde istenen konuya kolaylıkla ulaşılabilir.

TTnet Vitamin'e Ulaşmak İçin Tıklayın.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı