İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Winnie The Pooh - Çizgi Film | Orijinal Winnie The Pooh Oyuncakları - Yazar A. A. Milne, Christopher Robin Karakterini Oğlu Christopher Robin Milne'den Esinlenerek Yaratmıştır

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Winnie The Pooh100 Hektar Ormanında yaşayan ve bal yemeyi çok seven sevimli bir ayıdır ancak onun en büyük derdi bal değildir; Pooh'nun en önem verdiği şey arkadaşlarıdır.
Resmi ekleyen


Orijinal Winnie the Pooh oyuncakları, soldan sağa; Tigger, Kanga, Edward Bear ("Winnie the Pooh"), Eeyore ve Piglet.
Onların mutluluğu ve duyguları Pooh için dünyadaki her şeyden önemlidir. Tigger Pooh'nun en iyi arkadaşlarından biridir. Tigger hayat dolu biridir ve çoğunlukla keyfinden kuyruğu üzerinde zıplar durur. Piglet aslında çok korkak bir domuzcuktur ancak ihtiyacı olana yardım elini uzatmaktan asla geri durmaz. Eşek Eevore dış görünüşüyle gayet somurtkan gözükse de kuyruğunda taşıdığı kurdele aslında bazen tanık olunabilecek bir mutluluğun habercisidir. Herhalde 100 Hektar Ormanındaki en akıllı hayvan tavşandır. Arkadaş grubunun lideri olmak hoşuna gider. Ve tabii ki Roo, dünyayı anlayan ve şefkat dolu küçük kanguru. Çok meraklıdır ve çevresindeki her şeyi keşfetmek ister.


Resmi ekleyen
Winny The Pooh, Walt Disney'in en başarılı TV serilerinden birisidir. Çizgi filmin konusu; 100 Hektar Ormanında yaşayan ayı Winny, küçük korkak Piglet, zıp zıp kaplan Tigger, bahçıvan ve titiz Tavşan ve uyuşuk Eeyore'un birbirinden sevimli ve masum hikayeleri üzerine kuruludur.
Kahramanlarımız Christopher Robin adlı çocuğun kendi kafasında yaratmış olduğu oyun dünyasına aittirler. Kimi maceralarında onlara Christopher Robin, Baykuş ya da küçük kangru Roo da eşlik eder.

Winny The Pooh'u diğer çizgi filmlerden ayıran en belirgin özelliği tamamen pozitif ve öğretici temalar içermesidir. Günümüz çizgi filmlerinde sıklıkla görülen olumsuz temaların Winny The Pooh'ta görülmesi neredeyse imkansızdır.

Karakterlerin tümü oldukça iyi bir şekilde detaylandırılmış ve birbirlerinden farklı özellikler içermektedirler. Küçük pembe Piglet oldukça korkaktır ama kocaman bir kalbi vardır. Tavşan her konuda bilgiçlik taslar ve liderlik eder ama en kolay soğuk kanlılığını yitiren de O'dur. Tigger bir kaplan olduğundan olsa gerek grubun en neşeli ve en cesur üyesidir. Ayı Winny obur ve sakindir. Eeyore ise her zaman bezgin ve isteksiz görünmesine karşın arkadaşlarını maceralarında hiç yalnız bırakmaz. Grubun en son ve en küçük üyesi aralarına sonradan katılan küçük kangru Roo'dur. Roo 100 Hektar Ormanına annesi Kanga ile beraber taşınmıştır. Küçük Roo oldukça maceracı ve cesur bir çocuktur. Hikayelerin anlatımına göre daha birçok karakter boy göstermektedir. Mesela geniş bir aile ağacı olan Baykuş ya da çalışkan Köstebek gibi. Winnie The Pooh çizgi filminin yaratıcısı, çocuklara hitap eden, aynı zamanda da ders veren bir çizgi film yaratmak istediğini belirtmiştir. Şu an adı açıklanmayan başka bir proje üzerinde çalışmaktadır.
Son yıllarda Winny The Pooh serisinin sinemalarda gösterilmek üzere uzun metrajlı sinema filmleri de hazırlanmıştır.
Resmi ekleyen
Bazı Gerçekler


* Pooh'nun resmi doğum tarihi 21 Ağustos 1921'dir. Bu tarih Christopher Robin'in oyuncak ayıyı ilk doğum günü hediyesi olarak aldığı gündür.

* Pooh'nun evinin kapısında "Bay Sanders" yazmaktadır. Bunun sebebi olarak orjinal kitapta Pooh'nun Sanders ismi altında yaşadığından bahsedilmektedir.

* Önde gelen Pooh yetkililerinden biri olan Peter Dennis'e göre, Milne Tigger karakterini bir kaplandan çok Chum isimli bir köpeği baz alarak oluşturmuştur.

* Gerçek Christopher Robin 20 Nisan 1996 yılında hayata gözlerini yummuştur.

* Pooh filmlerinde adı geçen alanlar İngiltere Doğu Sussex civarıdır.

* İlk Pooh hikayesi 24 Aralık 1925 yılında London Evening News gazetesinde yayımlanmıştır.

* Winnie The Pooh'un yaratıcısı A. A. Milne (1882-1956) İngiltere'nin en ünlü oyun yazarlarından birisi ve bir gazetecidir. Milne'e ilham veren oğlu Christopher'ın oyuncakları ve hayvanat bahçesindeki Winnie adlı bir ayıyla yaratmış olduğu dünyadır.

* Yazar A. A. Milne, Christopher Robin karakterini oğlu Christopher Robin Milne'den esinlenerek yaratmıştır.

* Milne iki adet Pooh kitabı yayımlamıştır. "Winnie-the-Pooh" (1926) ve "The House at Pooh Corner" (1928). Her iki kitapta da E. H. Sheppard çizimleri yer almıştır.

* 11 Nisan 2006'da Winnie The Pooh'ya 80. yılı anısına Hollywood Walk of Fame'de bir yıldız verilmiştir.
Resmi ekleyen0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı