İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

ATV | Canım Ailem Dizisi Bölüm Özetleri

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 22 yanıt gönderildi

#1
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti


Bölüm 1 / Yeni Dizi
18 Kasım Salı 20:00'de


Hikaye Karayip açıklarında lüks bir “Cruise” gemisinde başlar. 45 yaşına kadar hayatta hiç sorumluluk almamış, kız kardeşi ve eniştesini trafik kazasında kaybetmesinin ardından 3 yeğenine bakmak zorunda kalmasıyla yerleşik bir hayata geçen Samim, yıllar sonra terk edip gittiği nişanlısıyla aynı mahallede oturmaya başlar... Samim’in gemiden arkadaşı Ali(Ozan Güven) ise onunla tanıştıktan sonra bütün hayatını planladığını düşünür. Ama hayat siz plan yaparken başınıza gelen şeymiş… Ali günlerce kendini terk eden Ahsen’in izini sürer. Sonunda İstanbul’a geldiğini öğrenir ve onun bulabilmek için İstanbul’a gelir. İstanbul’da tanıdığı tek bir kişi vardır: Samim! Bir yandan aşık olduğu Seyhan, bir yandan peşini bırakmayan ilk aşk Ahsen! Ali iki aşk arasında bildiği her şeyi unutur…#2
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
2.Bölüm Özet
Samim ve çocuklar ailenin oturduğu evin kirasını ödeyemeyince Samim’in arkadaşı Taci’ nin 10 yıldır boş duran baba evine taşınırlar. Ama kadersizlik Samim’in peşini burada da bırakmaz. Zira taşındıkları evin tam karşısında, Samim’in 20 yıl önce, düğün arifesinde kaçıp yüzüstü bıraktığı Meliha ve iki kız kardeşi oturmaktadır. Samim bu kötü kaderi şansa çevirmeye ant içer! Ve çocukları eski nişanlısı Meliha’ya bırakmanın yollarını aramaya başlar. Meliha Samim’den sonra aşk defterini kapatmış, kız kardeşleriyle Adana’dan İstanbul’a taşınmış ve hiç evlenmemiştir. Samim’e öfkesi 20 yıldır aynı tazeliğiyle sürmektedir. Bu arada, Samim’in gemiden arkadaşı Ali bir kavganın ardından ortadan kaybolan nişanlısının peşinden İstanbul’a gelir. Ve İstanbul’da tanıdığı tek dostu, Samim’in yanına taşınır. İstanbul’ da nişanlısını aramaya başlar… Meliha’nın kız kardeşi Halim ve Seyhan’ın nişanı, Samim’in mahalleye kavga kıyamet gelmesi yüzünden yarıda kalmıştır. Halim bu kez kendi kuru fasulyeci dükkanında 10 numara bir nişan töreni düzenlemeye karar verir. Bu sefer hiçbir aksilik çıkmaması için kendini paralar. Ama korkulan olur… Samim çocukları Meliha’ya bırakmaya, Meliha ise 20 yılın öfkesini Samim’den çıkarmaya ant içmiştir. İkisi arasındaki kavga kıyamet ve tutkulu aşk kaldığı yerden devam edecektir!

#3
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 3 / Yeni Bölüm
2 Aralık Salı 20:00'de


Talihsiz karşılaşmanın sonunda öfkeyle evi terk eden Ali’yi kötü bir sürpriz beklemektedir.

Seyhan’ın nişanında, çocukları Meliha’ya bırakmanın yollarını arayan Samim, Meliha’nın ne cevap vereceğini merak etmektedir. Sonrasında gelen bir telefon Samim’in hayatını yeniden altüst edecektir.

Hayatındaki sorunları bitmeyen Samim’e yeni bir sorun ilave olur, bu da çocukların özel okuldan alınıp devlet okuluna yazdırmaktır. Çünkü okul taksitleri ödenememiştir. Çocuklar bu duruma isyan eder ve aralarındaki tatsızlık büyür. Bunun sonunda da Samim‘i yine kötü bir sürpriz beklemektedir.

Bu sırada Feride bir an önce evlenmek için Kenan‘a resti çeker. Kenan annesiyle konuştuğunu ve yakında gelip Feride’yi isteyeceklerini söyler ama Muazzez başka planlar yapmaktadır.


#4
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 4 / Yeni Bölüm
16 Aralık Salı 20:00'de


Yeğenlerine bakmayı kabul ederek Cruise gemilerinde çalışmaktan vazgeçen Samim, işsizlikle burun burunadır. Ahsen ile ayrılığın acısını yaşayan Ali, çalışacağı geminin gününü beklemektedir. Eda ve Yiğit’in kolej masrafları karşılanamaz ve çocuklar okuldan ayrılmak durumunda kalır. Fakat bunu kabul etmek onlar için kolay olmayacaktır. Ferdi’nin konut bahanesiyle Meliha’nın evine yemeğe gelmesi Samim’i çılgına çevirir. Kenan, Feride konusunda annesini ikna ettiğini düşünürken Muazzez, acaba genç çiftin mutluluğuna izin verecek midir? Seyhan ile nişanlanmasına rağmen Halim, huzursuzluğunu ve kıskançlığını bastıramaz. Seyhan, Halim’in davranışlarından tedirgin olmaya başlamıştır. Samim, Ferdi’yi Meliha’nın evinde görünce kıyameti koparır. Feride ve Kenan cephesi, Kenan’ın evlilik yalanıyla iyice karışır. Halim, Seyhan’la nişanlanmış, yine de huzur bulamamıştır.


#5
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 5 / Yeni Bölüm
23 Aralık Salı 20:00'de


Samim ve Ali’nin, Seyhan’ın çalıştığı oteldeki ilk ve son geceleri büyük bir başarıyla başlayıp yine büyük bir hezimetle bitmiştir. Samim hiç değilse yevmiyesini kurtarmaya çalışırken, Seyhan ve Halim’in arası Ali yüzünden bozulmaya başlar. Halim’in tek tesellisi, Ali’nin çok yakında gidecek olmasıdır.

Bu arada Kenan, Feride’ye yaşattığı hayal kırıklığı yüzünden kendini affettirmeye çalışır.
Meliha, kıskançlık yapıp Ferdi’yle kavga eden Samim’e resti çekmiştir.

Barışmaya çalışan üç çiftle, kolejden alınıp devlet okuluna verilecek olan çocukların hayatı, Seyhan’ın çalıştığı otelde meydana gelen bir olayla yeniden karışır!

Kenan, Feride’yi masumluğuna inandırabilecek mi? Samim sonunda kalıcı bir iş bulup Meliha’nın karşısına çıkabilecek mi? Denizlere açılmayı günlerdir hayal eden Ali, yolculuk anı geldiğinde aynı sevinci hissederek İstanbul’dan ayrılabilecek mi?


#6
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 6 / Yeni Bölüm
30 Aralık Salı 20:00'de


Yangından son anda kurtulan Seyhan ve Ali ambulansla hastaneye giderken, Samim başka bir ambulansın içinde Meliha ile uğraşmaktadır. Meliha arkasından iş çeviren Samim ve Feride’ye esip gürlerken, Halim’den gelen telefonla sarsılır.

Seyhan’ın çalıştığı otelde yangın çıkmış, Seyhan hastaneye yatırılmıştır. Kendi derdini unutup Seyhan’a koşan Meliha, hastanede yeniden allak bullak olur: Seyhan’ı yangından Ali kurtarmıştır!

Halim otele gelip de Seyhan’ı alevler içinden Ali’nin çıkardığını görünce işin rengi değişir. Birden iki cephede de herkes aynı soruyu sormaya başlar: Seyhan’la Ali’nin arasında bir şey mi var?

Bu arada Feride ve Kenan barışmış, Feride bunu Meliha’dan sır gibi saklamıştır. İkili, gizli gizli Samim’in evinde buluşmaya başlar. Meliha’nın, Feride ve Kenan’ı Samim’in evinde yakalamasıyla ortalık bir kez daha karışır.

Küslükler, kavga kıyamet, iş Mert Can’a gelince duruluyor. Mert Can’ın doğum günü herkesin yeniden bir araya gelmesine ve yeni bir maceraya neden olur.

İçerde ufaklığın doğum günü kutlanırken, dışarıda Seyhan ve Ali, aralarında bir şey olmadığını ispat etmek için son bir kez buluşur. Buluşma, yeni bir hikayenin başlangıcı olacaktır.


#7
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 7 / Yeni Bölüm
6 Ocak Salı 20:00'de


Mert Can doğum gününde anne babasını özleyince, Samim küçük Can Can’ı neşelendirmek için tatil sözü verir. Samim karlı bir yere gitmek isteyen Mert Can ve çocukları Kartepe’ye götürecektir.

Bu sırada Ali ve Seyhan arasında olanlar olmuştur. Ali Seyhan'ı düşünürken, Samim Mertcan'a verdiği sözü tutmak için planlar yapar. Bu planlara Meliha'yı da dahil eder. Ama bunun için önce Meliha’yı ikna etmesi gerekmektedir!

Bu sırada Meliha ve Muazzez Hanım arasında barış olmuş, iş Feride’nin istenmesine kalmıştır. Kenan kız istemeye aile büyüğü olarak Samim’in gelmesini isteyince kıyamet kopar!

Seyhan ise Halim’in evlilik tarihi sorusuna bir cevap bulmak zorundadır. Evlilik, Ali’yle karşılaştıktan sonra Seyhan’ın korkulu rüyası haline gelmiştir.

Bütün ailenin heyecanla beklediği tatil planı, Ahsen’in İstanbul’a gelmesiyle sarsılır. Genç kadının bu ani ziyaretiyle birlikte yalnız tatil değil, kahramanlarımızın hayatı da yeniden alt üst olur.


#8
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 8 / Yeni Bölüm
13 Ocak Salı 20:00'de


Samim'in işten atılması ile işler karışır. Çocuklara ve Meliha'ya verdiği sözü tutamayan Samim, çıkan tartışma sonucu evi terk eder.
Meliha ve çocuklar Samim'i suçlamaktadır. Feride'nin gerçeği anlatmasıyla Samim'e haksızlık yaptıklarını anlayan Meliha ve çocuklar Samim'i geri döndürmenin yollarını aramaya başlar.

Samim, askerlik arkadaşı Yaşar'ı bulur. Yaşar'ın, Samimi ikna etme çabaları da yetersiz kalır. Samim kesin kararlıdır. Bir iki gün içinde İstanbul'dan gidecek, bir daha da dönmeyecektir.

Bu sırada Ali'nin, otelde işe başladığını öğrenen Halim’in içi içini yemektedir.
Ali, Samim'in peşine düşer. Ali ve çocuklar Samim’i, geri getirmeye çalışırken evde onları başka bir sürpriz beklemektedir.


#9
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 9

Samim’in eve dönmeye karar vermesi herkesin keyfini yerine getirir. Ama eve döndüklerinde, bizimkileri yeni bir sürpriz beklemektedir. Samim, Ali ve çocuklar Meliha'nın kapısını çaldıklarında, Ahsen’in eve girdiğini öğrenirler. Böylece nihayet durulan sular yeniden karışır!

Ahsen, Samim’in evinde kalmakta ısrar edince, Ali çeker gider. Ertesi gün döndüğünde işler iyice sarpa sarmıştır.

Bu sırada Meliha, evden ayrılmasına sebep olduğu Samim’e, kendini affettirmeye çalışır. Samim, Meliha’nın burnundan getirir ve bir türlü yüz vermez!

Halim nikah işlemlerine başlamış, Seyhan’la düğün hazırlıkları tüm hızıyla sürmektedir. Meliha kararlıdır: Bütün sorunları teker, teker çözecektir. İşe, Samim'den başlar.


#10
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 10 / Yeni Bölüm
27 Ocak Salı 20:00'deMeliha ve Samim'in barışması iki evde de bayram havası estirir. Meliha barıştıklarını kız kardeşlerine söylemezken, Samim Mertcan'ın da yardımıyla büyük bir ziyafet hazırlığına girer. Bu sırada Seyhan’ın çalıştığı otelin kapanmak üzere olması ve Ali’yle Seyhan’ın işsiz kalması evdeki huzuru kaçırır.

Samim, Meliha, Ali ve Seyhan akşam kapı önünde, hava parası karşılığında devredilecek oteli kiralama hayalleri kurar. Hayal çok tatlı, bir o kadar da uzaktır. Ama Seyhan’ı üzgün görmeye dayanamayan Ali, oteli kiralamaya kararlıdır. Bu durumu öğrenen Halim nasıl bir tepki verecektir?

Bu sırada, söz tepsisi alış verişine çıkan Feride, Muazzez’in cimriliğiyle uğraşmaktadır.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı