İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Star TV - www.startv.com.tr | Ulusal Kanal | Genel Bilgiler

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Erkan

Erkan

    Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

  • Yönetici
  • 5.702 İleti
  • Gender:Male


Star TV, Cem Uzan ile Ahmet Özal ortaklığının 1989 yılında kurmuş olduğu Türkiye'nin ilk özel televizyondur.

Resmi ekleyen


5 Mayıs 1990 yılında test yayınına baslamıştır. Türkiye´nin ilk özel televizyon kanalı olarak ilk ismi Magic Box Star 1 ile Almanya üzerinden yayına başlamıştır. Daha sonra Ahmet Özal'la ayrılan Cem Uzan ve Uzan grubu tarafından kanalın ismi ilk olarak Interstar'a sonra Star TV olarak değiştirilmiştir.

2004 yılında Uzan Grubu'na ait tüm şirketlerin TMSF eline geçmesiyle geçici bir süre devlet eline geçen kanal Eylül 2005'te düzenlenen bir ihale ile, 306.5 milyon Amerikan Doları'na Doğan Holding bünyesine geçerek yeni sahibi Aydın Doğan'dır.

Kral TV gibi birçok tematik kanal da ilk olarak Star TV bünyesinden çıkmış ve bu televizyonun teknik elemanları ve programcıları tarafından hazırlanan programlar ile yayına devam etmiştir.

Kanal tüm Türkiye'ye yayılmış karasal yayının yanı sıra, kablolu TV, uydu yayınları ile izleyicilerine yayınını ulaştırmaktadır. Ayrıca Digiturk dijital yayın platformunun 27 nolu kanalından yayınları devam etmektedir. Star TV 1999'da Türkiyede ilk dijital yayın yapan tv kanalı olmuştur.

Pek çok önemli dizi ve filmin yanı sıra 1993 yılından itibaren UEFA Şampiyonlar Ligi'nın Türkiye için yayın hakları Star TV'ye aittir.

Kanal resmi sitesi

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı