İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Show TV | Melekler Korusun Dizisi Bölüm Özetleri

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 29 yanıt gönderildi

#1
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti


1. Bölüm

Herkesin kendi için, sevdikleri için kurduğu hayaller vardır. En güzeli, en doğrusu süsler düşlerimizi.

İpek kısacık bir notla kendi dünyasına kanat çırparken, arkasında kalan annesi Melek'in bütün umutları yerle bir olur...

"Düşün büyüsüne kaptırıp gidiyoruz kendimizi. Ve kimse kolay kolay bir başkasıyla aynı düşü görmüyor. Ah annecim.. Ne olur inansan.. Kızım için en iyisi bu desen.. Bana bir şans versen. Ne kadar çok isterdim şimdi sana sarılmayı. Birlikte gidişimi kutlamayı.. Biliyorum küçük kızından ayrılmak sana zor geliyor. Ama ne olur anla.. Kızın büyüdü... Kendi kanatlarıyla uçmak istiyor artık. Seni seviyorum ve bir gün beni affedeceğini biliyorum"

Yepyeni heyecanlarla yollara düşen İpek, annesinin de boş durmayacağını bilmektedir.

İstanbul karmaşasında, ona mecburen de olsa yardım elini uzatan Özgür ve Esin'in yolları, İpek'le ayrılmaz bir şekilde birleşir.

Ama yola çıkan bir tek İpek değildir. Melek, ne pahasına olursa olsun, kızına dersini vermeyi, onun için kurduğu hayalleri gerçekleştirmeyi aklına koymuştur.

Melek'in yardımına Kehribar ve Mualla yetişir.

Birbirini koşulsuz seven ana kızın, kimi zaman gözlerimizi yaşartacak, kimi zaman güldürecek ama hep içimizi ısıtacak hikayesi ilk bölümüyle 1 Ocak Perşembe akşamı saat 20.00'de Show Tv ekranlarında.#2
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
2. Bölüm

Annesinin tokadıyla hayalleri, altında kalan İpek, Balıkesir'e geri dönüp, kazandığı hemşireliği okumaya ve katıksız ev hapsine mahkum olur.

Ama hayat bir kez daha sınar ikisini de. İpek içine tiyatro sevgisinin işlenmesine neden olan belediye tiyatrosunun kapanmaması için, annesi Melek'ten gizlice, son kez sahneye çıkar. Ama bu haber, kuşlar tarafından annesinin kulağına fısıldanır.

İpek'in yetenekli olduğuna inanmayan Melek, ilk kez kızını sahnede izler. Seyirciler arasında annesini gören İpek, ondan af dilemek için dükkana gittiğinde, Melek'in sırrını öğrenir.

Ana kız ilk kez kendi pencerelerinden değil birbirlerinin penceresinden bakarlar hayata... Gördükleri şey ikisine de sürpriz kararlar aldırır...


#3
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
3. Bölüm


Özgürlüğün başkenti İstanbul, daha ilk adımlarında Melek ve İpek'e oyunlar oynar!

İpek, aranan bir kapkaç çetesi üyesi midir? Melek derdine çare bulabilecek midir? Karakolda gerçekten ayna var mıdır?

Mualla evlenme arifesinde ama dertli! Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar; Mualla'yı da Kazım'a vermesinler türküsü Galata köprüsünden tüm İstanbul'a çınlar!

Kehribar'ın evinin istimlak edilecek olmasıyla Melek için ev bulma telaşı başlar! Melek kız başına bu zorlu şehirde aradığı evi bulabilecek midir? Bulabilse bile evi tutabilecek midir? Tutabilse bile karşılaşacağı sürprizlere ne kadar hazırlıklıdır?

Esin ve Özgür para kazanıp kaldıkları yerin parasını ödeme düşüncesindedir; ancak evde ki hesap çarşıya uymaz, Kızların bir meleğe ihtiyaçları vardır ve İpek melekleri olur; ancak söylenen pembe bir yalan işlerin karışmasına daha çok neden olacaktır!


#4
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
4. Bölüm

Esin ve Özgür'ü İpeklerin evinde bekleyen sürpriz ortalığı iyice karıştırır.

Melek ve Salih bu sefer Esin ve Özgür yüzünden karşı karşıyadır! Kızların kalacak yerlerinin olmaması, herkesin problemi olur! Bir de kızların bitlendiklerinin ortaya çıkmasıyla ortalık tam bir şenlik yerine döner!

Kızlar sokakta kalmasın diye evinin kapılarını açan Melek, bunun bedelini evini basan polislerle mücadele ederek öder.

Melek, Esin ve Özgür'ü, İpek'ten ayırmak için uzakta bir ev tutmayı arzularken; Salih kızlara Melek'in planlarını ters düz edercesine kalacakları bir ev bulur. Bu durum Melek'in yeni çözüm yolları aramasına neden olur!

Ve aşk... Erkan İpek'i, okuldakilerle beraber gidilecek bir tiyatro oyununa davet eder; bir de üstüne İpek'e, güvenerek okul oyununda rol almasını istemesi, İpek için artık, bir ilişkinin start alması demektir.

İpek mutludur, umutludur; ancak gözden kaçırdığı ufak bir ayrıntı vardır!


#5
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
5. Bölüm

İpek Özgür'e duygularını açmış, Erkan için hissettiklerini dile getirmiştir. Özgür ne diyeceğini bilemez; incinen tarafın İpek olacağına endişe etmektedir.

Bu işi "gizli saklı" bir şekilde çözüme ulaştırmak Özgür'e kalmıştır!

Kehribar'ın sağlık durumuna endişelenen Melek'in yolu tekrar Salih'le kesişir! Bu sefer Melek'in Salih ile iş birliği yapması gerekmektedir! Yalnız bu durum kimsecikler tarafından bilinmemeli, işler "gizli saklı" yürütülmelidir!

Esin'in Erkan'a duyguları giderek güçlenmektedir. Ama her şey "gizli saklıdır". Bu ilişkiden şimdilik kimsenin haberi yoktur.

Barış da İpek'e aşıktır. Ama henüz duygularını açmaz. Aşkı kalbinde "gizli saklıdır". Hiçbir şey sonsuza kadar "gizli saklı" kalmaz ve bu gerçek İpek'e bir tokat gibi çarpar!


#6
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
6. Bölüm

İpek'in "anlık durum kurtarma operasyonu" adı altında Barış için söyledikleri ayağına dolanmaya başlar; işin içinden çıkmak için atılan her adım işlerin daha da karışmasına neden olur!

Melek, ünlü dedektif Sherlock Holmes edasında giriştiği bir operasyonla "İpek'in nesi var?" sorusuna cevap bulabilme çabasına girer!

Esin ve Özgür'ün bir anda ev dolusu eşyanın sahibi olur! Fakat bu eşyalar Esin ve Özgür'e bir şeyi tekrardan hatırlatır! "Çalışmak çalışmak çalışmak" İpek'in de paraya ihtiyacı vardır. Bu nedenle üç kız birlikte çalışacaktır! Yalnız bu sefer kızların kıyafetleri son derece dikkat çekicidir!

Esin çalışırken Erkan'la karşılaşırlar ve Erkan sınırını aşar. Esin işini kaybeder! Esin ve Erkan ilk defa karşı karşıya gelecektir!

İpek, Barış'a gerçeği söylemek ister; ama bu o kadar kolay olmayacaktır! Çünkü Barış İpek'i gerçekten seviyordur!

Kehribar ameliyat konusunda bir karara varır! Melek'le birlikte Balıkesir'e doğru yola çıkacaktır! Melek ve Kehribar'ın evde olmayışı kızların akıllarına parti yapma fikrini getirir! Fakat Herkesi farklı bir sürpriz beklemektedir.


#7
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
7. Bölüm

İpek kalbini kırdığı Barış'ı arkadaş olarak yeniden kazanmak istiyordur; ancak Barış için İpek sayfası tamamıyla kapanmıştır!

Esin, Erkan'a gelen mektuptaki "F"yi merak ederken, İpek'te Erkan'ın ona verdiği kitapta da "F" olduğundan bahseder. Kızlar için "F"nin kim olduğunu öğrenmek artık yeni amaçlarıdır. Ancak işler karmakarışık bir hal alır...

Özgür'ün itirafı ceza almasına sebep olur! Özgür şimdi herkesten gizli bu cezayı çekecektir!

Melek, hastanede Kehribar'ın başındadır! Mualla'nın ortalardan kaybolması ve Kehribar'ın Mualla'yı görmek için diretmesi Melek'i baş etmesi güç bir duruma sokar!

Misafir her zaman baş tacıdır! Ama işler gelen her gelen misafir yüzünden karışacak, içinden çıkılmaz bir hal alacaktır!


#8
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
8. Bölüm

İpek'in sürpriz misafiri Özlem, İstanbul'a derdine çare aramaya gelmiştir! Özlem'in bu misafirliği bir sır olarak kızlar tarafından saklanacak; işlerde tam bu noktada içinden çıkılmaz bir hal alacaktır!

Adalet, Esin hakkındaki gerçekleri öğrenince Esin'in hayatını tamamıyla değiştirecek bir karar verir. Esin için İstanbul tatlı bir mazi olmak üzeredir!

Özgür'ün çalıştığı markete gelen davetsiz misafir işlerin karışmasına neden olur! Özgür'ün market çalışanı olduğu tez vakit ailesi tarafından duyulur. Bu noktada Selda'nın sürpriz teklifi Özgür'ün ayağını yerden keser!

Salih'in Çiğdem konusundaki endişeleri artarken, asıl bomba Deniz tarafından patlatılır! Salih'i hayatı boyunca unutamayacağı korku dolu anlar bekliyordur!

İpek rolüne bir türlü odaklanamıyordur; ayrıca rolü için onu motive eden Barış'ın eksikliğini fazlasıyla hisseder! İpek rolünü kaybetmek üzeredir!


#9
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
9. Bölüm

İpleri ele geçiren Melek'in öncelikli derdi Özlem'i bulmaktır.

Esin ile Özgür bir ikili, Melek ile İpek ayrı bir ikili olup İstanbul kazan onlar kepçe her yerde Özlem'i arar. Onlara bu macerada en büyük destek veren ise Barış olur!

Salih, Erkan ve Çiğdem'le birlikte Deniz'i hastaneye yetiştirme çabasındadır! Her dakika her saniye ayrı bir önem taşır! Deniz'in sır dolu hikâyesi ise Çiğdem de gizlidir!

Melek ve Salih çocuklar konusunda dertlidir! İkili birbirlerine ebeveynlik tavsiyelerinde bulunur ve ilk defa her bir taraf bu tavsiyelere uyar! Ancak bu noktada Salih'i çok ciddi bir sürpriz bekliyordur!

Özgür Amerika seyahati için apartmandan ayrılır. Hiç şüphesiz buna en sevinen Kehribar olucaktır!

Mualla, Kehribar'ın oyunu ile Hamit'i unutmak adına yeni bir aşka yelken açmak üzeredir!

Esin ve Erkan ilişkisinde kara bulutlar dolaşır. Erkan biraz kafa dağıtmak adına kendisini Büyükada'ya atar. Ancak bu yolculukta yanında sürpriz bir misafiri olacaktır!


#10
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
10. Bölüm

Büyükada'da mahsur kalan İpek tam bir aşk sarhoşudur! İpek, aşkını dağa taşa haykırmak ister. Ama Melek'in bu durumdan kesinlikle haberi olmaması gerekmektedir! Bu noktada işe "ufacık tefecik" pembe yalanlar karışır!

Melek, Salih'e verdiği tavsiyeler neticesinde Deniz'in evi terk etmiş olmasından kendini mesul tutar! Buna bir çözüm bulması gerektiğine inanan Melek, Salih'ten gizli bir hamlede bulunur; ancak bu hamle Melek'in Salih'le olan ilişkisini çıkmaza sokacaktır!

Özgür'ün Amerika macerası Selda'nın asıl amacının ortaya çıkmasıyla daha başlamadan biter! Bu duruma hiç şüphesiz en üzülen kişi Kehribar olur!

Esin, yaşanılanları tekrar gözden geçirdiğinde, Erkan'la olan ilişkisine bir şans daha vermesi gerektiğine inanır ve soluğu Büyükada'da alır!

İpek'in adadayken Erkan'a yazıp bıraktığı mektup işlerin karışmasına sebep olacak, İpek'i içinden çıkılması zor bir duruma sokacaktır!
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı