İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

TRT Kanalları: TRT 1 - 2 - 3 - 4 - Çocuk - Müzik - www.trt.net.tr | Ulusal Kanal | Genel Bilgiler

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Erkan

Erkan

    Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

  • Yönetici
  • 5.702 İleti
  • Gender:Male


Resmi ekleyen

TRT 1 asıl adı ile Türkiye Radyo ve Televizyonları Kurumu, 31 Ocak 1968'de TRT Ankara Televizyonun ilk deneme yayınına başlamasından, 6 Ekim 1986'da TRT 2'nin yayına başlamasına kadar tek Türk(çe) kanal olan TRT'nin adıdır. Türkiye'deki en eski televizyon kanalıdır.

TRT resmi web sitesi

Resmi ekleyen

TRT 2, 6 Ekim 1986'da Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olarak yayına başlamıştır. Türkiye'deki en eski 2. televizyon kanalıdır.Kültür ve sanat ağırlıklı yayın yapan TRT 2, 2001 yılında bu özelliğine ek olarak haber kanalı formatını da eklemiştir.

Resmi ekleyen

TRT 3, 2 Ekim 1989'da Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olarak yayın hayatına başlamıştır. Günlük ortalama 18 saat yayın yapan TRT 3, spor ağırlıklı bir televizyon kanalıdır. Çeşitli zamanlarda Meclis TV ve TRT-GAP olarak yayın yapar.

Resmi ekleyen

TRT 4, ağırlıklı olarak eğitim programları yayını yapan ulusal devlet televizyon kanalı.

Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği kuşakları da bulunur. 1990 yılında test yayınlarına başlamıştır.

Resmi ekleyen

TRT Çocuk TRT'nin çocuk temalı televizyon kanalı.

24 Ekim 2008 Cuma günü deneme yayına başlayan kanal, 1 Kasım 2008 tarihinden itibaren normal yayın hayatını sürdürmektedir. TRT Çocuk kanalında çocuklara yönelik çizgi diziler, filmler ve yarışmalar vardır. Ayrıca TRT Çocuk'un logosunu siteden yapılan ankette seçilmiştir.Saat 07:00 ile 22:00 saatleri arasında TRT 4 frekansından yayın yapmaktadır. Yayın saatleri dışında TRT 4 normal yayınına devam etmektedir.Ayrıca tüm yayın türlerinde bulunan Türkiyedeki ilk çocuk kanalıdır.

TRT Çocuk Resmi Web Sitesi: TRT Çocuk Resmi Web Sitesi

Resmi ekleyen

TRT Müzik, TRT tarafından kurulan bir müzik televizyon kanalıdır.


Kanal, 2009 yılında TRT tarafından kurulmuştur. 16 Kasım 2009'da resmi yayına başlamıştır. TRT İstanbul Televizyonu stüdyolarından yayınlanacak müzik kanalında, TRT'de görevli 425 sanatçı da aktif rol üstlenmektedir. Kanal için kurumun video ve müzik arşivinin dijital ortama aktarılması 2 yıldır sürüyor. Kanalda nostaljik video-kliplere ortalama otuz-kırk dakika ayrılırken, çocuk ve genç koroları, müzik belgeselleri ve müzik-eğlence-şov programlarına yer verilecek. Kanalın iki yöneticisi var: Show Gecesi, Canlı Performans gibi başarılı programlara imza atmış olan TRT İstanbul Televizyonu'nun deneyimli yöneticilerinden Bahtiyar SİS Koordinatör olarak görev alıyor.Yıllar yılı Sayısal Gece, Candan Erçetin'le Beraber ve Solo şarkılar, Gece Kahvesi, Sibel Can'la Canlı Geceler gibi TRT'nin başarılı programlarına imza atan , ayrıca roman yazarı olarak tanınan, TRT'nin başarılı yapımcı yönetmenlerinden Necati GÖKSEL Koordinatör Yardımcısı olarak görev üstlenmiş durumdadır.

16 Kasım 2009'da akşam resmi açılış'da başbakan yardımcısı Bülent Arınç yapmıştır. Birde İstanbul Valisi Muammer Güler İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın bazı sanatçılarda bulundu.[1]


#2
delizaza

delizaza

    KD ™ Yeni Tanıdık

  • Üye
  • 1 İleti
Teşekkürler
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı