İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Barbunya Balığı Nasıl Tutulur ? | Kullanılacak Olta Takımı - Kullanılacak Yem

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

patriot34

patriot34

KD ™ Dost

• Kadim Dost
  • 2.836 İleti
BARBUNYA

Resmi ekleyenResmi ekleyen
Resim-BARBUNYA (Muhllus barbatus)

F- Mullidae
L- Mullus barbatus
İ- Striped mullet
M- Asıl Barbunya, Kepez Barbunyası, Çalı Barbunyası, Sultan Balığı.

Morfolojik Özellikleri:
Y.F.= D1 VIII-IX, D2I, 8, A 1-6, P 1-7, V 1-5

Vücut yanlardan basık, oval şekilde baş irice yandan görünüşü buruna doğru yuvarlak, alnı dikey, yüzgeçleri sarı, vücudu pembe-kırmızı, baş, vücut büyük, kolayca dökülebilen pullarla kaplı, alt çenenin altında uzunca iki bıyığı vardır. Alt çenede diş yoktur. Yan çizgisi aralıksız ve düzdür. Dorsal yüzgeç renksiz veya düz renklidir. Barbunya balığı Tekir balığından burnunun hemen dik oluşu, ağzın göz hizasına ulaşması, göz çukuru altında üç adet pul bulunması, vücudunun yanları, ilk sırt yüzgecinin bantsız oluşu ile ayrılır.

M.U.= 25 cm.
O.U.= 13-15 cm.
M.A.= 350 gr.
O.A.= 50-75 gr.

patriot34

patriot34

KD ™ Dost

• Kadim Dost
  • 2.836 İleti
KULLANILAN YEMLER

Resmi ekleyen

Kurtçuklarla avlanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; kurtçuk iğneye takıldıktan sonra yukarıda da siyah çizgi ile de belirtildiği gibi, balığın yemi iğneden çekip alabileceği şekilde fazlalık bırakmamaktır (alt şekil).
Avlanmaya giderken hangi türden olursa olsun kurtçuklar bir kap içine doğal ortamları (çamur,su,cürümüş otlar vs.) ile beraber konurlar ve böylece uzun bir süre bozulmadan durmaları sağlanır

Resmi ekleyen

yemli beden

Resmi ekleyen

yemli çapari

Resmi ekleyen

parakete

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı