İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

2008 Euro 'Drama Oscarı' Türkiye'nin | UEFA Editörleri Türk Milli Takımı'nı Euro 2008'in En Dramatik Olayı Seçti

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
2008 Euro 'Drama Oscarı' Türkiye' nin

UEFA editörleri, Avrupa Futbol Şampiyonası'na damgasını vuran isim ve olayları A'dan Z'ye sıralarken, Türk Milli Takımı'nı Euro 2008'in en dramatik olayı seçti

Resmi ekleyen

UEFA'nın resmi internet sitesindeki değerlendirmede "Türkiye, Philipp Lahm'ın golüne kadar tekrar tekrar yaptığı geri dönüşlerle bir slogan olmuştu" denilirken, Euro 2008'de atılan 77 golden 18'inin son 5 dakikada geldiği ve Fatih Terim'in takımının bu konuda bir tekel olmadığı vurgulandı.

Yetenek bölümünde ise UEFA editörleri, Almanya'nın 3-2 kazandığı maçta kaleye 3 şut çekip finale yükseldiğini, Türkiye'nin ise 11'de 3 isabetli şut ile elendiğini vurguladı.

Turnuvanın cankurtaranı ise Semih Şentürk seçilirken, Nihat Kahveci'nin Çek Cumhuriyeti maçında Petr Cech'in beceriksizliğini nasıl cezalandırdığına da ayrı bir bölüm ayrıldı.

SARI DEĞİL, HARDAL!..

Ayrıca Hırvatistan Milli Takımı Teknik Direktörü Slaven Bilic'in, Türkiye'ye yenildikten sonraki yas tutuşu da turnuvanın x faktörü olarak nitelendi.

UEFA editörleri İspanya'yı şampiyon yapan Luis Aragones'i de unutmadı ve sarı rengi sevmeyen Fenerbahçe teknik direktörünün "İspanya'nın bu rengini sevmiyorum. Neyse ki ben giymek zorunda değilim ama futbolcular giyebilir. Ayrıca o renk sarı değil, hardal rengi" dediği hatırlatıldı.

Gazeteport

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı