İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Star TV | Papatyam

* * * * - 1 Oy Kullanılmış

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 20 yanıt gönderildi

#1
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti


Resmi ekleyen

“ iki yalnız bir yastıkta”

Yıllar sonra Metin Akpınar dev bir projeyle unvan maçına çıkıyor. Dönüşü şerefine büyük bir mahalle yapıldı…

Yapım MinT / Birol Güven yapımcılığında, yönetmenliğini Bora Tekay’ın üstlendiği, senaryosunu Murat Aras’ın yazdığı, başrollerini uzun bir süreden sonra ekranlara dönen duayen oyuncu Metin Akpınar ve Nilgün Özhan Kasapbaşoğlu’nun paylaştığı “Papatyam” 6 Ocak Salı günü
Star TV’de izleyicisiyle buluşuyor.

Yaşları ilerlemiş ve aşktan ümidi kesmiş iki insanın bir evlendirme programında karşılaşmasıyla değişen hayatlarının hikâyesi… Televizyonda evlenmek kolay peki ya sonrası? Bu evlilik yalnızlıklarına çare olacak mı yoksa bir yastıkta iki yalnız olmaya devam mı edecekler?


Genel Hikaye:

Bir yanda üç kere boşanmış gönül işlerinde başarısız bir adam öteki tarafta aldatılmış yaralı bir kadın… Aynı eve girdiklerinde anladılar ki geçinmek hiç de kolay olmayacak. Ama bu işten dönüş yok. Çünkü aşk bacayı sardı artık…

Peki ya çocuklar? Babalarının evlenmelerini hiç istemediler. Şimdi ne yapacaklar? Birbirinden farklı bu kadar insan bir eve toplanırsa neler olur?

Hala kayınvalidesiyle yaşayan bahtsız gelinler, okutulmayan ve baba mesleğini yapan şansız oğullar, sürekli boşanmanın eşiğinde yaşayan modern kentli çiftler. Kontör için para bulamazken geleceklerini inşa etmeye çalışan gençler, evliliği hayal eden ama parası olmayan delikanlılar… Ekonomik krizin bellerini büktüğü, siftah yapamadan kapatan esnaflar ve onların hüzünlü komik öyküleri…#2
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
1.Bölüm Özet:

Feride, mutlu ve huzurlu bir hayat sürerken kocasının onu aldatmasıyla yıkılır. Kendisini çocuklarına adar ve hayatını onlara göre şekillendirir. Bir süre sonra çocukları evden birer birer ayrılır. Feride evde yalnız başına kalır. Hayat onun için hem maddi hem manevi olarak zorlaşmaya başlar. Arkadaşlarının evlenmesi konusunda ısrarlarına karşı direnir, çünkü erkeklere güveni kalmamıştır.
Necati, üç evlilikten sonra uslanmamış yeniden evlenmek istemektedir. Bunu gerçekleştirmek için de bir evlenme programına başvurur. Oğulları Lütfü ve Erdem mirası yabancı bir kadına kaptırmamak için bütün güçleriyle Necati’yi bu fikrinden vazgeçirmeye çalışırlar. Feride’nin mahalleden bir arkadaşı da evlenme programına başvurur. Ona destek olmak için programa giden Feride’yle Necati’nin yolları stüdyoda kesişir. Evlenme programında hiçbir adayı beğenmeyen Necati seyirciler arasında oturan Feride’yi gözüne kestirir. Feride’yle evlenmek ister ama Feride tanımadığı bu adamı kesin bir dille red eder. Necati, programın sunucusunun da yardımıyla baş başa bir yemek randevusu koparmayı başarır.
Bir gece baş başa yemeğe çıkacaklardır ve Necati o gece ikna gücüne güvenerek Feride’yi evlenmeye razı edeceğini düşünmektedir. Ama gece başlarına gelecek sürprizden haberleri yoktur.


6 Ocak Salı 20:15


#3
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 2


Feride ve Necati, balıkçıda yemek yerken çocuklar baskına gelir. Lütfü ve Erdem, Necati’nin söylediği yalanları tek tek deşifre ederler. Bütün hayalleri yıkılan Necati yenilgiyi kabul etmez ve Feride’yi kazanmaya çalışır. Ertesi gün Feride’nin evinde alır soluğu… Feride yalanlarından ötürü Necati’yi affetmez. Necati, Feride’yi unutamaz ve hayır cevabı içini fazlaca acıtmıştır. Feride ise pişman olmuştur ve çarşıya gidip esnafla konuşmaya, Necati hakkında bilgi toplamaya karar verir. Feride, çarşıda bir papatyayla konuşan Necati’yi gizlice dinler. Necati’nin papatyaya söylediği sözlerden çok etkilenir ve evlenme teklifini kabul eder. Erdem ise nikâhı engellemek için Feride’ye evlilik sözleşmesi getirir ve Necati’nin gönderdiğini söyler. Nikâh masasında Feride kararsız kalır. Herkes onun vereceği kararı beklemektedir.

13 Ocak Salı 20:15


#4
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 3


Feride eve geldiği ilk günden yeniliklere başlar. Sabah kahvaltısından, mobilyaların yerlerine kadar her şeyi yeniden düzenler. Ama Feride için yeniliklere pek açık olmayan Necati’yi alıştırmak çok kolay olmayacaktır. Gerdek gecesinde muradına eremeyen Necati, sonraki gecelerde de Feride’nin üzerine gider ama başarılı olamaz. Çareyi Dünya Evi Programı sunucusu Zuhal Hanımın kapısını çalmakta bulur. Zuhal Hanımı eve gelip Feride’yle konuşması için ikna eder. Zuhal Feride’yle konuştukça Feride’nin Necati’ye neden soğuk davrandığı da ortaya çıkar. Feride, nikâhtan önce Erdem’in imzalatmaya çalıştığı evlilik sözleşmesini Necati’nin gönderdiğini zannetmektedir. Necati, Feride’ye karşı bir kez daha zor durumda kalır.


#5
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 4


Lütfü’ler evden ayrılıyorlardır. Necati her ne kadar buna inanmasa da Lütfü ve Gülşen taşınma hazırlıklarına başlamışlardır. Yiğit ve Gonca ise evden taşınacakları için çok üzgündürler ve taşınmamak için planlar yaparlar. Erdem işten ayrıldıktan sonra iş bulma telaşına düşer ama ekonomik kriz yüzünden bir türlü iş bulamaz. Necati dükkândan da ayrılan Lütfü’nün yerine Erdem’i kasapta çalıştırır. Lütfü ise gizli gizli çarşıdaki süpermarkette çalışmaya başlar. Feride ise bütün bu olanların sorumlusu olarak kendini görür ve çok üzülüyordur. Lütfü ve Gülşen evden taşınabilecekler mi? Lütfü’nün süper markette çalıştığı anlaşılacak mı? Necati Lütfü’yü affedip evde kalmasını sağlayabilecek mi?


#6
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 5


Lütfü kasaba dönmemiştir ve hala süper markette çalışıyordur. Erdem ise kasapta çalışmamak için elinden geleni yapar. Kendini kovdurmak için planlar yapar. Bu planlarda Rıza’yı işten atmak da vardır. Necati ise geceleri eski karısının adını sayıklıyordur. Feride sorduğunda da yalanlar söyler. Feride’nin bu duruma canı çok sıkılır ve Necati’ye karşı güveni azalır. Necati tatlı diliyle Feride’yi yine kandırmaya çalışır. Ama hesaba katmadığı bir şey olur. Erdem’in annesi yani Necati’nin eski karısı Serpil aniden çıka gelir. Necati panik olur ve Serpil’i Feride’ye Gülşen’in annesi diye tanıştırır.
Necati kurnazlığıyla bu durumdan da sıyrılabilecek mi? Feride herşeyi öğrenip Necati’nin yalanlarını ortaya çıkaracak mı?


3 Şubat Salı 20:15 – yeni bölüm#7
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 6


Necati’nin eski karısı Serpil hakkında söylediği yalanlardan sonra Feride Hanım, evi terk etmeye karar verir. Necati Feride’yi ikna etmeye çalışır ama Feride Necati’ye çok kızmıştır.

Lütfü’yle Gülşen’in arası açılır. Yiğit ve Gonca onları barıştırmak için yaklaşan 14 Şubat Sevgililer Gününü fırsat bilip, anne ve babalarına bir sürpriz hazırlarlar. Necati ise Feride’yi ikna etmenin bir yolunu bulmuştur. Torunlarının anne ve babaları için hazırladıkları sürprizin üstüne konmak. Feride gitmekten tek bir şartla vazgeçmiştir. O da; Necati’nin her ne şekilde olursa olsun bir daha yalan söylememesidir. Bu konuda Necati söz verir. Ama torunlarının hazırladığı sürprizi “ben yaptım” diyerek Feride’ye bir kez daha yalan söyler. Ve bu yalan da diğerleri gibi er ya da geç ortaya çıkacaktır.


10 Şubat Salı 20:15 – yeni bölüm


#8
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 7


Necati'nin söylediği son yalan Feride'nin evden ayrılmasına neden olmuştur… Necati onu normal yollardan geri getiremeyeceğini anlayınca yine bir yalana başvurur ve evdeki sandığı açıp içindekileri göstereceğini söyler. Lütfü ise çok yüksek gelen doğalgaz faturasından sonra kombiyi yakmayı yasaklar. Aile bir elektrik ocağı ile ısınmaya başlar ama kombinin tekrar devreye girmesi konusunda homurtular da artar. Üvey kardeşi ile kafe işletmeye başlayan Erdem ise eski sevgilisinin garson olarak işe başlamasıyla karısına karşı çok zor bir durumda kalır. Bu durumu saklamak hiç de kolay olmayacaktır. Yiğit ise tüm bu olan bitenlerin arasında sürekli aşkla ilgili sorular sormakta ve aşkın nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalışmaktadır. Aşk konusunda en büyük çıkmazı ise balıkçı çırağı Seyfo yaşamaktadır. Çünkü Necati'nin üvey kızı Özge'ye fena halde tutulmuştur.


17 Şubat Salı 20:15 – yeni bölüm


#9
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 8


Feride Necati'nin sağlığı için kolları sıvar ve evde bir diyet programı başlatır. En sevdiği şeylerden mahrum kalacak olmak Necati'nin çok hoşuna gitmez. O da çareyi zayıflama haplarında bulur. Gizli gizli bu alan Necati'nin başına yeni dertler açılacaktır. Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla muhtarlık yarışı da hızlanmıştır. Muhtarlık için aday olan Mobil Mahir seçmenin oyunu kapmak için yardım kampanyanlarına başlar. Necati'nin üvey kızına âşık olan balıkçı çırağı Seyfo ise evin banyosundayken Necati Ustaya yakalanır. Erdem ise karısı Fulya'yı sürpriz bir filme götürecektir. Fulya'nın hiç tarzı olmayan bu film ise Recep İvedik'tir.


26 Şubat Perşembe 20:15 – yeni bölüm


#10
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 25


Oruçluyken çok sinirli olan Necati'yi her akşam hafif yemekler yemek daha da sinir eder. Feride'den et yemekleri beklediği bir akşam yine karşısına taze fasulye çıkınca artık canına tak eder. Çırakların her akşam kasapta et pişirdiğini öğrenmesiyle iftar için gizlice oraya gitmek için plan yapar. Yemekten sonra teravih namazının çok hızlı kılındığı bir camiye gitmesi ise başına yeni işler açacaktır. Sağlık nedenleri ile oruç tutmayan Taylan ise herkesin kendisini ihtiyar olarak nitelemesine bozularak oruç tutmaya karar verir. Taylan'ın orucu Necati'nin oruç tutmadığı bir güne denk gelince Necati, beklediği intikam planını devreye sokar. Fulya'nın hamileliği ise Erdem'i çok zorlamaya başlamıştır. Fulya'nın artan kıskançlıkları, aşermesi ve duygusallığı Erdem'in hayatını karartır.


1 Eylül Salı 20:00 - Yeni Bölüm

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı