İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

2. El Hasarlı Otomobil Alacakların Dikkatine

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
patriot34

patriot34

    KD ™ Dost

  • Kadim Dost
  • 2.836 İleti
  • Gender:Male
  • Location:iSTANBUL


2. El Hasarlı Otomobil Alacakların Dikkatine

Selamlar ,sizin aracılığınzla 2.el otomobil alacakları bilgilendirmek istiyorum.

Sigorta şirketleri agır hasarlı (PERTOTAL) olmuş hasarlı aracları ihale sistemi ile satıyorlar. Satmış oldukları araclar onarıldıktan sonra piyasaya geri dönmekte. Sıkıntı bundan sonra başlıyor. Sebebi ise sigorta şirketleri pert olarak sattıkları araclara bir daha kasko yapmamaları ve yetkili servislerin araclara agır hasarlı ibaresi koyması. Bu uygulama az hasarlı olarak yüksek modelli araclarda aynı cok sorun olmaya başlamıştır. 2008 model araclar sadece sel hasarlı olanlar bile pert olarak işlem gördügü için yetkili servislerde aracları karalanmaktadır. Bu yüzden aracların satışlarında sorun yasamakta ve geri iade edilmektedir.

Arac pert gözüktügü için poliçe kesilmiyor. Bu tüm sigorta şirketlerini kapsıyor.Ciddi hukuki sorunlar yaşanmaya basladı. Ayıplı mal sıfatıyla iade ediliyor..

En azından bu pert aracları alanları bilgilendirmek zorunda degiller mi ? Veya ihale ederken alıcıya söylemeleri gerekmiyormu. Çünkü sigorta şirketleri bu aracları (ORTALAMA AYDA 300 ADET) satıyor . Bu araclar en fazla 5 yaşında,yani ekonomik degeri yüksek araclar. Trafikte mevcut aracların % 10 u bu şekildedir..

Bu tarz böyle pertten alınan yüksek modelli ve degerli araclar piyasada daha cok sorun olacak. Bu konuyla ilgili olarak kullanılmış otomobil alıcılar aracın evrakları ile beraber en yakın sigorta acentesine giderek aracı kasko yaptırmak üzere sorgulatsınlar. O zaman aracın sigorta geçmişi dökümanına ulaşacaklardır. Şu an en basit çözüm bu gibi !
Saygılar...

ŞANSAL KORKMAZ
Alıntı..

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı