İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Adım Adım Bilgisayar Toplama -Resimli Anlatım

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

patriot34

patriot34

KD ™ Dost

• Kadim Dost
  • 2.836 İleti

Yeni aldığınız bilgisayar parçalarını toplamak sizin için bir işkenceye dönüşüyorsa, sizler için hazırladığımız Bilgisayar Toplama Foto-Ders'inden yardım alın.

Bilgisayar ürünleri satan bir mağazaya gittik, listesini çıkarttığımız bütün ürünleri aldık ve evimize geldik. Peki bu parçaları nasıl birleştirip de Voltron'u.. pardon bilgisayarı oluşturacaksınız? Sorunuzun cevabını bulmak için Foto-Ders'imize buyurabilirsiniz.

Gerekli malzemeler: Birkaç kablo bağlayıcısı ve bir yıldız tornavida.

Resmi ekleyen

Kasanın içinde birkaç poşet ve kablo mevcut. Bunları çıkartalım.

Resmi ekleyen

Anakartı karşımıza alıp işlemciyi takıyoruz.

Resmi ekleyen

İşlemciyi sokete yerleştiriyoruz (buradaki Intel'in LGA 775 türü yuvası).

Resmi ekleyen

Üzerindeki sabitleyici parçayı kapatıp işlemciye biraz macun sürüyoruz.

Resmi ekleyen

Soğutucuyu işlemci üzerine yerleştiriyoruz. Ortalamaya ve sabitleme vidalarının yerlerine dikkat edin.

Resmi ekleyen

Vidaların her birini saat yönünde çevirerek sabitleme işlemine hazır hâle getirin. Vidaları üzerinden bastırdığınızda çıt sesini duyacaksınız. Çok bastırırsanız çatırt sesini duyabileceğiniz için bu konuda dikkatli olun. Evet, küçük çaplı bir işkence. Soğutucu fanı için güç bağlantısını unutmayın.

Resmi ekleyen

Şimdi kasayı ele alalım.Kasadaki uygun deliklere bağlantı parçalarını takın ve bunları sıkın. daha iyi sıkmak için pense veya küçük bir (altı numara) ayarlanabilir anahtar kullanabilirsiniz.

Resmi ekleyen

Kartın takılmış hâli bu şekilde görünecek.

Resmi ekleyen

Ön panel için bağlantıları yapmanın vaktidir. Bazı üreticiler kendi anakartlarına uygun şekilde bu tür bağlayıcılar sunuyorlar. Yoksa bir ışık kaynağı ve kullanım kılavuzu işinizi görecektir.

Resmi ekleyen

Ön panel bağlantılarını anakarta taktık.

Resmi ekleyen

Bellekleri takalım. Kelepçeler yerine oturduğunda bellek iki parçaya bölünmediyse doğru takmışsınız demektir. Sadece ortadaki ayırıcıya dikkat edin.

Resmi ekleyen

Sabit disk için yuvaları hazırlayalım. bizim kullandığımız kasada vida yerine bu sabitleyiciler mevcut.

Resmi ekleyen

Yerine ittirip sabitleyicileri taktıktan sonra kablo bağlantılarını yapıyoruz.

Resmi ekleyen

Sabit disk takılmış halde.

Resmi ekleyen

Güç bağlantılarına başlayalım. Önce 24 iğneli ATC bağlantısı.

Resmi ekleyen

Dört iğneli işlemci gücü bağlantısını takıyoruz.

Resmi ekleyen

Sıra grafik kartında; arka paneli çıkarıyoruz ve üstündeki kilidi açıyoruz (kasadan kasaya değişebilir).

Resmi ekleyen

Kartı yerine yerleştirip kilit mekanizmasını kapatıyoruz. Çoğu kasada kartı yerine vidalamanız gerekecektir.

Resmi ekleyen

Kartın takılmış hali burada. Eğer kartınızın bir güç gereksinimi varsa, bu fişi bu noktada takabilirsiniz.

Resmi ekleyen

Optik sürücüyü yerine takıpgüç ve kablo bağlantılarını yapıyoruz.

Resmi ekleyen

Sıra geldi sabit disk, optik sürücü ve ön panel bağlantılarının hepsini tekrar denetlemeye. Bu noktada, öndeki USB ve ses bağlantılarını yapabilirsiniz.

Resmi ekleyen

Kasa tamamen hazır. İlk voltajı verebilirsiniz.

Resmi ekleyen

shiftdelete.net

zaganos

zaganos

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 3 İleti
güzel konu ve resimler harika teşekkürler

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı