İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Atatürkçü gazetecilerin televizyonu..

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Sema

Sema

    Ne Mutlu Türküm Diyene!!

  • Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Gender:Female
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...


Resmi ekleyen

Polis baskınına uğrayan ART’de, usta gazeteci Hulki Cevizoğlu ile birlikte Emin Çölaşan ve Mustafa Balbay da program yapıyordu. Türkiye’de muhalif seslere yer veren tek televizyon ART’nin milli duruşu, emperyalistlerin tepkisini çekiyor.


Ulusalcıların sesi de basıldı

AB ve ABD karşıtı gazetecilere seslerini duyurma imkanı tanıyan Avrasya TV polisler tarafından didik didik arandı

Ankara düzenlenen operasyonlar kapsamında Hulki Cevizoğlu, Mustafa Balbay, Nihat Genç, Emin Çölaşan gibi vatansever gazetecilerin program yaptığı Avrasya TV’ye (ART), Türk Metal İş Sendikası’na ve sendikanın Genel Başkanı Mustafa Özbek’in evine baskın yapıldı. İlk baskın Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek’in Beysukent’teki evine gerçekleştirildi. Sabah saat 05.00 civarında Özbek’in evine giren Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri her yeri didik didik aradı. Mustafa Özbek’in oğlu Haydar Özbek, gazetecilere yaptığı açıklamada, olanların “ABD’nin direktifleri” sonucu gerçekleştiğini iddia etti. Özbek, “Türkiye’de Türk olmanın suç olduğu bir dönem yaşıyoruz. Yakında Nejat Uygur’u da tutuklarlarsa şaşırmayın” dedi.

14 saat arandı

Mustafa Özbek evinin aranması işleminden sonra gözaltına alınarak Ankara Emniyeti’ne götürüldü. İkinci baskın ise ART’ye gerçekleştirildi. Sabahın erken saatlerinde ART merkezine giden polisler, çalışanları dışarıya çıkararak arama yaptı ve bilgisayarlara el koydu. Polisin arama yaptığı saatlerde ART birsüre banttan yayın yapmak zorunda kaldı. Aynı saatlerde arama yapılan diğer bir adres ise Türk Metal Sendikası Genel Merkezi oldu. Yetkililerden binanın yapı planını alarak arama yapan polis dökümanlara ve bilgisayar kayıtlarına el koydu. Her iki adreste yapılan arama yaklaşık 14 saat sürdü. Ankara’da ayrıca Şirinoğlu Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde de arama yapıldı.

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı