İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Perinçek: Kim ABD karşıtıysa 'şema'da!

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Resmi ekleyen

ABD’ye karşı çıkanlar bir bir şemaya sokuldu
Ümraniye davasının 42. duruşmasında savunmasına devam eden İP lideri Doğu Perinçek “Eşref Bitlis’i ABD’liler öldürdü” dedi

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki görülen Ümraniye davasının 42. duruşması dün gerçekleştirildi. Dünkü duruşmada da tutuklu sanık İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in savunması devam etti. İddianamede Kürt liderlerine yazdığı mektupların suç kanıtı olarak konulduğunu ifade eden Perinçek, “Bu mektuplar savcılar tarafından ortaya çıkartılmamıştır. Daha önce Teori Dergisi’nde yayınlanmıştı” dedi.

Bırakın AİHM’e gideyim

Perinçek daha sonra savunmasını Zürih’te “Ermeni soykırımı uluslararası bir yalandır” demesine ilişkin görüntülerini, devamında yaşananları ve oradaki mahkeme sürecini duruşma salonunda görüntülü olarak anlattı. Perinçek davanın hala İnsan Hakları Mahkemesi’nde olduğunu belirterek, “Aynı yargı burada da devam ediyor. Çünkü o yargının merkezi aynı. İsviçre’yi o yargıya zorlayan da iddianameyi yazdıran da ABD’dir. O yargı benim her yerde peşimden geliyor. AİHM’de bu konuda dava açmıştık. Beni arkamdan vurdular. ’Onu kendi ülkesinde bu Talatpaşa Komitesi’nin çalışmalarından dolayı hapse tıktılar’deniyor. Şimdi gelin AİHM’den adil bir karar bekleyin. Beni bırakın, AİHM’den ’Ermeni Soykırımı yalandır’deme hakkını alayım geleyim” diye konuştu.

Eşref Bitlis’i öldürdüler hınçlarını alamadılar

“Olan darbeleri yargılayamıyoruz. Çünkü arkasında ABD var” diyen Perinçek savunmasını şöyle sürdürdü; “Olmayan darbelerden yargılanıyoruz, çünkü arkasında ABD var. Ergenekon şemasında Eşref Bitlis yönetici konumunda. Eşref Bitlis’i öldürdünüz, hıncını alamadınız ondan sonra gelen komutanları şemaya yazdınız. Hangi komutan ABD’-ye karşı durduysa, Hüseyin Kıvrıkoğlu gibi şemaya yazıldı” Uğur Mumcu suikastı ile ilgili iddilara da değinen Perinçek “ Can dostum Uğur Mumcu’yu ben ve İlhan Selçuk mu öldürtmüşüz? Bu kadar büyük yalan olur mu?” ifadelerini kullandı.

Silivri’deki duruşmada hakkındaki iddiaları yalanlayan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, davanın Atlantik ötesinden yönlendirildiğini öne sürdü.

Her şeçim öncesinde tutuklanıyoruz!

Savumasında İşçi Partisi’nin Türkiye’yi bölme çalışmalarına karşı mücadeleler verdiği dile getiren Perinçek, “İP’in bu konudaki çalışmaları nedeniyle tutuklandıklarını” söyledi. “Türkiye’yi bölme senaryolarının 1987 yılından itibaren yeniden gündeme geldiğini, hatta 1960’lar da benzer planların yapıldığını” ifade eden Perinçek, 1986 yılında dönemin ABD Savunma Bakanı’nın Türkiye’ye geldiğini, görüşmek istediği konuların Türkiye’nin bölünmesiyle sonuçlanabilecek şeyler olması nedeniyle dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Üruğ’un görüşmeyi reddettiğini savundu. Kendisinin Üruğ ile görüşerek bu konuyu yazdığını ifade eden Perinçek, “Bunun bedeli de 1990 yılında hapsedilmem olmuştur. Daha sonra beraat ettim. Beraat ettim ama 1991 yılındaki seçimlere hazırlanamamış oldum. Zaten her seçimden önce mutlaka tutuklanıyoruz, sonra da beraat ediyoruz” diye konuştu. Savunmasında değindiği Susurluk olayını da parti olarak kendilerinin ortaya çıkardıklarını belirten Perinçek, “Ergenekon iddianamesini Susurlukçular yazmıştır. İddianame, Susurluk’un üzerinin kapatılması içindir” dedi.

Resmi ekleyen

agitcan

agitcan

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 1 İleti
tşkler haberin için

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı