İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

CNBC-e | Prison Break ( Her Perşembe Saat: 21:00 )

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 13 yanıt gönderildi

#1
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti


Resmi ekleyen

Cnbce | Prison Break ( Her Perşembe Saat 21:00 )
Dominic Purcell , Wentworth Miller , Amaury Nolasco, William Fichtner


PRISON BREAK aksiyon dolu dördüncü sezonuna girerken televizyon tarihinin en büyük firar serüveni devam ediyor.

Cehennemden farksız Panama cezaevi Sona'dan kaçmayı başaran kardeşler MICHAEL SCOFIELD (Wentworth Miller) ve LINCOLN BURROWS (Dominic Purcell), hayatlarını mahveden Şirket adındaki karanlık örgüt karşısında adaletin peşindedirler. Şirket, Michael'ın sevdiği kadın DR. SARA TANCREDI'nin (Sarah Wayne Callies) ölümünden de sorumludur.

İntikam peşinde koşan Michael, kendini Los Angeles'ta bulur. Orada Şirket ajanı GRETCHEN / SUSAN B. ANTHONY'nin (Jodi Lyn O'Keefe) Sara'nın hâlâ hayatta olduğunu söylemesi üzerine dünyası alt üst olacaktır. Gerçekten özgür kalabilmek için ne yapmaları gerektiğini fark eden Michael ve Lincoln, Sara'yı bulmaya ve örgütün kara kaplı defterini çalarak Şirket'i çökertmeye karar verirler. İç Güvenlik Bakanlığı ajanı DON SELF'in (Michael Rapaport) de yardımlarıyla bu görevi yerine getirmek üzere tanıdık yüzleri bir araya toplarlar: MAHONE (William Fichtner), SUCRE (Amaury Nolasco), BELLICK (Wade Williams) ve bilgisayar uzmanı ROLAND GLENN (James Hiroyuki Liao).

Ne yazık ki kardeşlerin bir yandan da Şirket'in tetikçisi WYATT'tan (Cress Williams) kaçmaları ve serbest kalan T-BAG'i (Robert Knepper) bulmaları gerekmektedir. Önlerindeki en büyük zorluğu aşmalarında onlara yardım edecek hayatî ipuçları, bunun henüz farkında olmayan T-BAG'in elindedir. Michael ve Lincoln, çok geçmeden bir binadan kaçmaktan daha zor olan tek şeyin, bir binaya girmek olduğunu göreceklerdir.
#2
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
DOMINIC PURCELL | Lincoln Burrows
Resmi ekleyenLincoln Burrows’un hayatı, henüz 15 yaşındayken tam anlamıyla tepetaklak olur. Morgan Park Lisesi'nden 10’uncu sınıfta ayrılır ve kısa süre içinde kanunla başını derde sokar. Hırsızlık suçundan iki ay, mülke zarardan üç ay, başka bir şahsa şiddetten altı ay, üzerinde uyuşturucu gereçleri bulundurmaktan altı ay ve yine şiddet suçundan on ay hapse mahkûm edilmiştir.

Burrows'un, aynı zamanda Başkan Carolyn Reynolds’ın erkek kardeşi olan bir Washington lobicisi Terence Steadman’ın cinayetinden sorumlu olmakla suçlanması gayet doğal karşılanır. Suçsuz olduğunu iddia etse de Jüri onu suçlu bulur ve elektrikli sandalyede idama mahkûm eder. Burrows, infaz günü gelene kadar, Fox River Eyalet Hapishanesi'nde tutulacaktır.

Aleyhinde yeterince kanıt olmasına rağmen, Lincoln’ün 12 Mayıs’ta gerçekleştirilecek idamı, Lincoln’ın suçu hakkında şüphe yaratacak yeni kanıtların ortaya atılmasıyla durdurulur. Ancak bu şüpheler, onu özgür kılmakta yeterli olmaz. Burrows’un idamı 26 Mayıs’a ertelenir.

Burrows, bu tarihten önce kardeşi Michael Scofield ile Fox River’dan kaçıp kanun önünde bir kaçak durumuna düşer. Burrows ve kardeşinin kimliği, yaptıkları çeşitli yolculuklarda ortaya çıkar. Hatta bir seferinde Burrows, Birleşik Devletler Sınır Devriyesi tarafından tutuklanır ama bir şekilde kaçmayı başarır.

Eski Gizli Servis Ajanı Paul Kellerman’ın verdiği ifadeye göre Burrows, Steadman davasında hakkında iddia edilen tüm suçlamalardan 16 Haziran’da aklanır. Burrows şu an Panama City’dedir.

WENTWORTH MILLER | Michael Scofield

Resmi ekleyenMichael Scofield’ın eğitim geçmişi, izleyenleri işlediği suç hakkında bazı sorularla karşı karşıya bırakır. Michael, Morton East Lisesi'ni iyi dereceyle bitirip, Chicago Loyola Üniversitesi'nin Fen Bilimleri ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinden iftiharla mezun olur.

Bir süre sonra Scofield, merkezi Chicago, Middleton’da bulunan ve prestijli bir firma olan Maxwell ve Schaum’da yapı mühendisi olarak işe başlar.

Ancak hayatı beklenmedik bir kötü gidişat alır. Scofield, United Savings Bankası, merkez Chicago şubesinden yarım milyon Dolardan fazla bir para çalmak amacıyla silahlı soygun suçundan hüküm giyer. Duruşmada karşı iddiada bulunmaz ve evi Chicago’ya en yakın hapishanede suçunu çekmek talebinde bulunur. Buraya en yakın hapishane Joliet’te bulunan Fox River’dır.

Michael Scofield, Fox River’a adımını atar atmaz, bütün dikkatler üzerinde yoğunlaşır. Tutuklular, Scofield’ın amacıyla yakından ilgilenir. Sağlık görevlileri, Michael’ın sağlığı konusunda endişe ederler çünkü Michael’ın şeker hastası olmasından dolayı her gün revire yaptığı ziyaretler bir yana, hem yaralanmış ayak parmağından hem de sırtındaki yanık yüzünden tedavi görmesi gerekmektedir. Hapishane müdürü Henry Pope da Scofield’la yakından ilgilenmektedir ve ona, kendine ait kişisel bir proje üzerinde çalışmasını teklif eder. Scofield’ın ilk günden beri kaçmayı planladığı ve kaçışını kolaylaştırmak için hapishanedeki birçok kişiyle ilişki kurduğu çok yakında meydana çıkacaktır.

Scofield, Fox River’dan başarılı bir şekilde kaçtıktan sonra, 16 gün boyunca yetkilileri atlatmayı başarır ve bu süre boyuncu, Montana, Indiana ve Chicago’da görülür. Hatta bir seferinde Birleşik Devletler Sınır Devriyesi'ne yakalanır ama kaçmayı başarır.


Bir sonraki görüleceği yer Panama olur. Scofield burada ağabeyi Lincoln Burrows ve Sara Tancredi ile buluşma ayarlamıştır. Kötü geçmişlerini arkalarında bıraktıklarını ve sonsuza dek izlerini kaybettireceklerini düşünen üçlü, Scofield’ın önceden ayarladığı bir tekneye binerler. Ancak FBI onları yakalar. FBI uzlaşmaya ve Scofield’ı gözaltına almaya çalışırken devreye giren CIA Ajanı Bill Kim vurulur ve ölür. Scofield, Panama polisi tarafından tutuklanır ve cinayetle suçlanır.

Michael Scofield, Panama’daki Sona hapishanesinde mahkeme gününü beklemektedir.

#3
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
4. Sezon 1.Bölüm

Michael, Los Angeles'tadır ve Sara'yı öldürdükleri için Şirket'ten öcünü almaya hazırdır. Şirket'ten çalınmış bir veri kartını geri almaya uğraşan Mahone, Gretchen ve Whistler'ın peşinden bir otele gider. Whistler, Gretchen'in haberi olmaksızın kartı kopyalar. Michael onları tuzağa düşürür. Gretchen'i öldürmekle tehdit ettiği sırada Gretchen, Sara'nın ölümünün düzmece olduğunu söyler. Polis otele vardığı sırada oradan kaçarlar.

Whistler'ın Gretchen'e kartın kopyasını verdiğini öğrenen General, Wyatt'a Gretchen'i vurdurur.

Panama City'deki Lincoln'ı arayan Michael, ona Sara'nın hâlâ hayatta olduğunu söyler. Michael "cıvıldayansaka.net" web sitesine girdiğinde bir mesajla karşılaşır. Mesajı yazan Mahone, Sara konusunda Michael'a bir buluşma teklif etmektedir.

Mahone, Whistler'la birlikte şirket aleyhine çalıştıklarını iddia eder. Şirket ajanlarının isimlerinin bulunduğu Scylla adındaki veri kartı Whistler'dadır. Şirket karargâhına girebilmek için Michael'ın yardımına ihtiyaçları vardır. Sara'nın Chicago'da olabileceğini söylerler. Whistler o sırada Wyatt tarafından vurulur. Wyatt, Whistler'ın ceketinden Scylla'yı alır. General, Whistler'a yakın olan herkesi ortadan kaldırmasını Wyatt'a emreder.

Bellick'in annesi, Bellick ve Sucre'yi Meksika sınırı yakınlarında kurtarır. O sırada Panama City'deki T-Bag, kendisini sınırdan geçirecek kişilerle anlaşmaktadır. Niyeti Michael'ın peşine düşmektir. Kuş kitabı T-Bag'dedir ve T-Bag kitabın onu Michael'a ulaştıracağının farkındadır.

Mahone, Colorado'daki eski karısını arar. Karısı ondan eve dönmesini ister.

Lincoln sokakta saldırıya uğrar ama saldırganı göğsünden vurmayı başarır. Panama polisi onu yakalarken Sofia ve L.J. kaçarlar.

Pam Mahone'un evine gelen Wyatt, zorla içeri girer.

Michael, Sara'nın aile dostu Bennett'i bulmak üzere Chicago'ya gelir. Chicago polisi Michael'ı tutuklar ve onu İç Güvenlik Bakanlığı ajanı Don Self'in önüne getirir. Daha önce Whistler'la çalıştığını söyleyen Self, Scylla'yı ele geçirmek için Michael'dan yardım ister. Karşılığında hem Michael'ın hem de Lincoln'ın hapis cezalarını silecektir. Self, Lincoln'ı uçakla Panama'dan getirir.

Pam'in evine gelen Mahone, evin etrafında polis arabaları ve ambulans görür. Sucre de bu arada Maricruz'u ve bebeğini görmek üzere hastanededir. Polis, hastanede Sucre'yi ve Bellick'i tutuklar.

Self, kardeşlere niyetini açıklar. Şirket ancak kayıt dışı bir operasyonla çökertilebilecektir ve bunun için Michael ve Lincoln'ın dışarıdan yardımı gereklidir. Self yanlarına Mahone, Bellick ve Sucre'yi de verecektir. Görevleri veri kartını ele geçirmek ve sonra da Şirket'in karargâhına girmektir. Kartta yazılı olanları deşifre edebilmenin tek yolu, karargâhtaki şifre çözücüyü kullanmaktır. Kardeşler, Self'e yardım etmeyi reddederler.

Michael ve Lincoln'ı alan Bennett, onları Sara'yı görmeye götürür. Sara bunca zamandır saklanmaktadır. Ancak Michael, kendisini bekleyen hapis cezasından kurtulmak için Self'e yardım etmek zorundadır. Asla güvende olamayacaklarından korkan Sara, Michael'dan şirketi çökertmesini ister. Sara'nın sırtındaki yara izlerini gören Michael, bunu yapması gerektiğine ikna olur. Bir el ateş edilir ve mermi saklandıkları hücre evinin penceresinden içeri girer. Lincoln, Michael ve Sara kaçarlar. Şirket onları bulmuştur. Self'i arar ve görevi aldıklarını bildirirler.

Lincoln ve Michael, Chicago polis merkezinde Mahone, Bellick ve Sucre'yle buluşurlar. Kuş kitabının T-Bag'de olduğunu hepsi bilmektedir. Self, gruba sahte kimlikler ayarlamıştır. Michael, vücudundaki dövmeyi sildirir. Sara, Self'in Şirket'i çökertme operasyonunda rol almak ister ve diğerleriyle birlikte kargo uçağına biner.


#4
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
4. Sezon 2.Bölüm

Wyatt, General'e Lincoln ve Michael'ın yüksek güvenlikli bir federal hapishanede tutulduğunu söyler.

Self, Los Angeles'a iner inmez ekipteki herkese GPS vericili birer ayak bileği monitörü takar. Operasyon süresince limandaki bir ambarda kalacaklardır. Self Scylla'yı bulma ve deşifre etme işinde onlara yardım etsin diye bir bilgisayar korsanı ve kimlik hırsızı olan Roland'ı da yanlarına verir. Whistler'ın veri kartını en son Tuxhorn diye birine ilettiğini hatırlayan Mahone, Tuxhorn'u görememiş olsa da şoförünün eski bir asker olduğunu ayırt edebilmiştir.

Kendini taşıyanlar tarafından soyulan ve terk edilen T-Bag, Meksika çölünde yayan kalmıştır. Michael'ı bulmak üzere San Diego yönünde yürümeye başlar. Çölde ona rastlayan motosikletli gençler tarafından kurtarılacaktır.

Roland, yüksek maaşlı sivil işlerde çalışan eski askerlerin bir listesini çıkarır ve Mahone şoförü tanır. Şoförü izleyerek Tuxhorn'un evine varırlar. Ev, silahlı nöbetçiler tarafından korunan bir kaleden farksızdır. Roland, veri kartını çalmak yerine uzaktan kopyalamayı önerir. 3 metre yakınındaki her türlü elektronik veriyi kopyalayabilen bir kablosuz sabit disk cihazı sayesinde bunu yapmaları mümkündür.

Tuxhorn'a pusu kurar ve onu takip ederler. Sucre ve Bellick, Tuxhorn'un arabasına kaza yaptırır. Cebinde sabit diskle birlikte arabadan inen Sucre'nin amacı, Tuxhorn'a mümkün olduğunca yaklaşabilmektir. Tuxhorn'un şoförüyle tartıştığı sırada Roland'ın veri kopyalandığına dair hiçbir sinyal alamadığını görürüz.

Şirket'in tanık koruma programına alınmış eski muhasebecilerinden biriyle görüşen Self, deşifre cihazını Şirket karargâhının neresinde sakladıklarını söyletmek için adama baskı yapar.

Bu arada polisin Michael ve Lincoln'ı nereye naklettiğini öğrenmek isteyen Wyatt da, cezaevi memurelerinden birini güvenlik kodunu girip dosyalara bakması için tehdit etmektedir. Wyatt, kardeşlerin kefaletinin Bennett tarafından ödendiğini öğrenir.

Sara, Tuxhorn'un hizmetçisinin beklediği otobüs durağına gider. Kablosuz kopyalama cihazını kadının çantasının içine bırakmayı başarır. Daha sonra, hizmetçi evden ayrılmak üzereyken, telefonla evi arayan Michael, alarm şirketinden arıyormuş gibi yapar ve hizmetçiden tüm pencereleri kontrol etmesini ister. Hizmetçi dolaşırken, çantası omzundadır. Michael ondan evin kütüphanesine bakmasını istediğinde Roland kablosuz cihazın Scylla'da yüklü verileri kaydetmeye başladığını görür.

Hizmetçi daha sonra durakta otobüs beklerken kapkaççı rolündeki Bellick gelip çantasını çalar. Ama cihaz çantada değil, hâlâ evdedir. Hizmetçi onu çantasında bulunca patronunun zannetmiş ve evde bırakmıştır.

Tuxhorn'un evine girmeleri lazımdır. Sucre, nöbetçileri şaşırtmak için yolun karşısındaki bir arabanın alarmını çalıştırır. Ne olduğunu anlamak için dışarı çıkmak isteyen Tuxhorn, kendi evinin alarmını devre dışı bırakır. Bundan faydalanan Mahone ve Michael, eve dalar ve cihazı bulurlar. Tuxhorn alarmı tekrar devreye sokmadan hemen önce de kaçmayı başarırlar.

Wyatt, Bennett'in evine girer. Michael ve Lincoln'ın nerede olduğunu bilmediğine yemin eden Bennett, Wyatt'ın ona boynundan iğne yapması üzerine yere yığılır.

Gretchen ölmemiştir. Ama Şirket tarafından göz altında tutulmaktadır.

T-Bag, San Diego'ya varmıştır. Elindeki kuş kitabında gördüğü bazı notlar, onu Pacific Coast otobüs terminalindeki bir dolaba götürür. Dolabın şifresi de kitaba not olarak düşülmüştür. T-Bag, dolapta Whistler'ın sahte kimliğini ve Gate şirketinin talimatlarını bulur. Otobüsle Los Angeles'ın yolunu tutar.

Veri kartını deşifre eden Roland, karttaki bilgilerin eksik olduğunu fark eder. Scylla, aslında farklı insanların elinde bulunan altı karttan oluşmaktadır. Görevleri henüz tamamlanabilmiş değildir. Şimdi diğer beş "kart sahibinin" izini bulmaları gerekmektedir.

Michael, kanayan burnunu ağabeyinden saklamaya çalışır.


#5
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Michael, diğerlerinden uzak bir köşede Self'e ateş püskürür ve ele geçirmiş oldukları veri kartının hiçbir işe yaramayacağını söyler. Scylla'nın diğer beş kartıyla bir araya getirilmedikçe bu kartın hiçbir değeri olmayacaktır. Self'in diğer kartlardan haberi yoktur. Ama Michael'ı diğer beş kartı da bulmadığı takdirde tekrar hapse atmakla tehdit eder. Michael depoya döner ve ekibe diğer beş kartı da bulmak zorunda olduklarını söyler.

Mahone bir ara ortadan kaybolur ve Ajan Lang'i arayarak ondan oğlunu öldüren kişiyi bulmasını ister. Telefon konuşmasına Lincoln'ın da kulak misafiri olduğundan haberi yoktur.

O sırada Chicago'da, Wyatt sandalyeye bağladığı Bennett'i sorgulamaktadır. Michael ve Lincoln'ın kefaletlerini Bennett'in ödediğinden ve kardeşlerin hapiste olmadığından haberi vardır. Wyatt yerlerini öğrenene dek Bennett'e işkence yapar.

Self, ofisinde müdürü Stanton'a şimdi toplam altı Scylla kartına ihtiyaçları olduğunu anlatmaktadır. Stanton tüm operasyonun aslında belki de bir hata olduğundan kuşkulanmaya başlamıştır. Self, Michael'ın diğer beş kartı da getirebileceğinden emindir. İlk kartı Los Angeles'a ayak basar basmaz ele geçirmiştir.

Michael, Tuxhorn'un bir Londra uçağına dair bir e-mail aldığını keşfeder. Ama Mahone, e-mail'in aslında şifreli bir mesaj olduğundan emindir. Şifreyi çözdüklerinde saat 16:00'da bir Scylla toplantısı yapılacağını anlarlar. E-mail'lerin izini süren Roland, kayıtlarının Anaheim'daki ana sunucuda tutulduklarını saptar. Sucre ve Bellick, ofisi önünde Tuxhorn'u beklerlerken ekibin geri kalanı ana sunucuya girmek üzere Anaheim'ın yolunu tutar.

Yeni dairesine yerleşen T-Bag, GATE şirketine ait zarfın içinde yılda 75.000 Dolar ücret ve 10.000 Dolar başlangıç ikramiyesi alacağını söyleyen bir "Hoş geldin" mektubuyla karşılaşır.

Tuxhorn ofisine gelmeyince Sucre oradan ayrılmak ister. Ama aniden ortaya çıkan silahlı ajanlar, araba içindeki Sucre ve Bellick'i göz altına alırlar. Sucre ellerini kaldırmadan önce depodakilere telefonla "Kaçın" mesajı çekmeyi başarır.

Ekip depodan kaçar. Self GPS cihazıyla takiptedir. Michael, kaçarken e-mail'lerdeki şifreyi çözer ve saat 16:00'daki Scylla toplantısının Newport Enerji Santrali'nde yapılacağını anlar.

Bir taksi kaçırır ve enerji santralinin yolunu tutarlar. Orada onları bekleyen Self ve ekibi, hepsini tutuklar. Ama Michael onlarla birlikte değildir çünkü santralin içine girmiştir bile. İçeride Tuxhorn'u ve General'i diğer "Kart Sahipleri"ni beklerlerken görür.

Michael altı "Kart Sahibi"nin altısını da cep telefonuyla videoya alır. Sonra ekibin geri kalanının göz altında tutulduğu yere gider ve videoyu Self'e gösterir. Self ekibi serbest bırakır. Saklandıkları depoya geri dönebileceklerdir.

Wyatt, Sara'nın Los Angeles'ta olduğunu ona itiraf ettirdikten sonra Bennett'i öldürür.

#6
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Cep telefonu kamerasının uzaktan çektiği görüntülerdeki diplomatik plakayı inceleyen Michael ve ekibi, arabanın Türkiye Konsolosu Erol Tabak'a ait olduğunu öğrenir. Konsolosu takibe alırlar. Ama Roland'ın veri izleme cihazı, kart sahibinin konsolos değil, konsolosun eşi Lisa Tabak olduğunu göstermektedir.

Sara'yı arayan Don Self, Bruce Bennett'in dairesinde ölü bulunduğunu haber verir.

Ekip, Lisa Tabak'ın etrafında üç özel muhafızla birlikte bir binadan çıkışını izler. Lisa ve korumaları yanlarından geçtikten sonra, Lincoln uzakta T-Bag'i görür. Lincoln ve Michael, kısa bir kovalamacanın ardından T-Bag'i yakalar ve kuş kitabının yerini öğrenmek için onu hırpalarlar. Ancak güvenlik görevlilerinin yaklaşması üzerine oradan uzaklaşmak zorunda kalacaklardır.

Wyatt'la bağlantıya geçen General, onun Los Angeles'ta Sara Tancredi'nin peşinde olduğunu öğrenir.

Michael, Self'e kuş kitabının T-Bag'e olduğunu bildirir. Sandığı kadarıyla, Whistler'ın Şirket karargahına girme planları o kitabın içindedir.

Depoda Lisa'nın geçmişini araştıran ekip, görev sırasında hayatını kaybeden polis memurlarını onurlandıracak bir "Kartallar ve Melekler" hayır yemeğine şeref konuğu olarak Lisa'nın da katılacağını bir basın bülteninden öğrenir.

Bennett'in ölümüne çok üzülen Sara, San Pedro'da bir bara gider ve kendine içki söyler. Kadın barmene Bruce Bennett'le olan dostluğunu anlatır. Barda oturan bir erkek müşteri, Sara'ya asılmaktadır. Yüz bulamayınca Sara'nın cüzdanından bir kredi kartı çalar ve uzaklaşır.

Şirket aleyhine muhbirlik yapan Jasper Potts'un evine giden Ajan Self, Potts'u ölü bulur. O sırada binadan çıkmakta olan Wyatt'ı görmez.

Michael, Lincoln ve Mahone, polis üniformaları giymiş bir şekilde hayır yemeğine katılırlar. Lisa'nın muhafızı, Lincoln'ı tanır. Bellick ve Sucre'yi arayan Lincoln, kendisiyle arkada buluşmalarını söyler. Ama tam kaçmak üzereyken, muhafız onu köşeye kıstırır ve başına silahını dayar. Bellick, adama arkadan bıçak saplar. Bıçağı alan Lincoln, muhafızı tekrar bıçaklar ve öldürür. O sırada Michael ve Mahone, karttaki verileri kopyalayabilmek için Lisa'yı oyalamaya çalışmaktadırlar.

Wyatt, bir sandalyeye bağlanmış ve hırpalanmış Gretchen'i sorgular. Ondan Michael ve Lincoln hakkında daha çok şey anlatmasını talep eder. Telefonu çalan Wyatt, Bennett'e ait bir kredi kartının San Pedro'daki bir barda kullanıldığı haberini alır. Bara giden Wyatt, barmene Sara'nın fotoğrafını gösterir. Ne var ki Sara'yı az farkla kaçırmıştır.

Sara parkta yürürken Michael'dan telefon gelir. Akşam yemeği için plan yaparlar. Konuşmaya kulak misafiri olan Wyatt'ın Sara'yı takip etmeye başladığını görürüz.

#7
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
"Kart sahipleri"nin geri kalanını teşhis edebilmek için cep telefonuyla çekilen videoyu netleştirecek bir uzmana ihtiyaçları vardır. Self, kumlu görüntüdeki adamlardan birini tanıdığını fark eder. Adam, Hazine'nin Los Angeles bürosu şefi Oren'dır ve ofisi Self'le ayın binadadır. Ona yaklaşma görevi Self'e verilir. Michael, Self'e El Kaide tarafından kötüye kullanılan çalıntı tahvilleri bahane etmesini önerir.

Mahone, bir restoranda eski eşi Pam'le buluşur. Pam, onun gösterdiği fotoğrafların arasından Wyatt'ı oğlunun katili olarak teşhis eder.

Çantasındaki cüzdanının açık olduğunu gören Sara, Bruce Bennett'ın kredi kartının kayıp olduğunu fark eder ve takip ediliyormuş hissine kapılır. Wyatt'ın gerçekten kendisini izlediğini görünce de kaçmaya başlar ve izini kaybettirmeyi başarır.

Federal binada Ajan Self, resmî kimliğini göstererek Oren'ın sekreterinin yanından geçer. Sekretere Oren'la derhal konuşması gerektiğini, aksi takdirde yüzlerce Amerikalının hayatının tehlikeye gireceği yalanını uydurur. Tam El Kaide hakkında bir hikaye uydurmak üzereyken Oren ondan başını çevirmesini ister. Ofisinin duvarındaki şifreli kasasını açacaktır. Roland ve Michael kısa süreliğine de olsa veri sinyali alırlar. Böylece Oren'ın "kart sahibi" olduğu kanıtlanır. Oren, daha sonra Self'i ofisinden kovar.

Nefes nefese kalan Sara, depoya ulaşır ve ekibe uzun boylu, siyahî bir adam tarafından takip edildiğini anlatır. Mahone, Wyatt'ın bir fotoğrafını gösterince Sara kendisini izleyenin o olduğunu söyler. "Bu benim oğlumu öldüren adam" der Mahone. Wyatt hepsini öldürmeye geliyordur. Sara, Mahone'a bir bara gittiğinden bahseder. Wyatt'ın kaldığı yeri tahmin etmeye çalışırlar.

T-Bag'in yeni iş yeri olan GATE'e gelen Bellick ve Sucre, kabul görevlisine T-Bag'i bulmaya yardım edecek kişiye 10.000 Dolar ödül vereceklerini söylerler. Bellick ve Sucre'nin geldiğini gören T-Bag, ofisine saklanır. İkili oradan ayrıldıktan sonra kabul görevlisi, T-Bag'e az önce aldığı tekliften söz eder ve sus payı ister. T-Bag, alacağı komisyonun %3'ünü ona vermeyi gönülsüzce de olsa kabul eder.

Self ve ekip, federal binaya sızmayı ve Oren'ın kasasındaki Scylla kartındaki verileri çalmayı planlamaktadır. Self onları binanın otopark asansörüne sokar. Daha sonra kimseye fark ettirmeden Oren'ın bitişik ofisi önündeki halıya siyah bir boya sıkar. Hademe kılığındaki Bellick ve Sucre, halıyı temizlemeye gelirler. Elektrik süpürgesini ofisin içindeki prize takmak zorundadırlar ve sekreter onlara ofise giriş izni verir. Bu sırada Lincoln ve Michael da tavandaki havalandırma kanalından aynı ofise inmişlerdir. Kasaya ulaşmak için Oren'ın ofisiyle aralarındaki alçı duvarı keser ve kasayı arkadan delmeye başlarlar.

Oteline dönen Wyatt, resepsiyoncuya 300 Dolar verir. Karşılığında kendisini aramaya gelecek kişileri telefonla haber vermesini istemektedir. Resepsiyoncu, daha sonra otele gelen Mahone'a Wyatt'ın otelden ayrıldığını söyler. Mahone çıktıktan sonra resepsiyoncu Wyatt'a haber vermek üzere telefona sarılır. Ama Mahone'un dönüp silahını çekmesi üzerine Wyatt'a kimsenin gelmediğini söylemek zorunda kalır. Mahone, resepsiyoncunun elinden Wyatt'ın cep telefonunun yazılı olduğu kağıdı alır.

General, federal binaya Oren'ı görmeye gelmiştir. Kasanın arkasına bir delik açıp Scylla kartına ulaşan Michael ve Lincoln sayesinde Roland, kablosuz sabit diskiyle karttaki verileri kopyalar. Kartı tekrar kasaya yerleştirip binadan çıkarlar.

T-Bag'in ofisine gelen Feng, Scylla'nın nerede olduğunu sorar. T-Bag, Feng'in bahsettiği şeyin henüz elinde olmadığını söyler. T-Bag'i tehdit eden Feng, ona üç gün süre tanır. Aksi takdirde alnının ortasına bir kurşunu yapıştıracaktır.

#8
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bellick, hipodromdaki bahis gişesinde güvenliğin dikkatini dağıtmak için kargaşa çıkarır. Bu sayede Michael ve Mahone, hipodromun idari işler müdürünün odasına girer ve cihazı adamın masası altına yapıştırırlar. Roland sinyali alabildiğini söyler. Dördüncü "kart sahibi", "Sparkle Kid" adındaki bir ata bahis yatıran Nathaneal Edison'dır. Lincoln, "Sparkle Kid"in yarış kapısından start alamamasını sağlar. Öfkelenen Edison, idari işler müdürüyle konuşmaya gider. Taşıdığı kart, cihazın yakınına gelince Roland da Edison'ın kartındaki tüm bilgileri kopyalar.

Cihazı masanın altından alma görevi Mahone'undur. Ama polislere yakalanır ve karakola götürülür. Polisler, cihazı Mahone'un özel eşyaları arasına koyarlar. Lincoln, telefonla Ajan Self'i arar ve yardım ister. Ofisine giren Self, şüpheli bir Bilgi İşlem elemanının ondan habersiz bilgisayarını kurcaladığını görür.

Perişan haldeki Gretchen, kan revan içinde ablası Rita'nın evine sığınır. Rita'ya eskiden hediye etmiş olduğu porselen baykuşu kırar ve içindeki tabancayı alır. Rita'yı annesi zanneden kız, aslında Gretchen'in kızıdır. Gretchen kızını öper ve oradan ayrılır.

T-Bag, GATE'teki ofisinde oturmuş kuş kitabında bazı ipuçları aramaktadır. Satış raporlarında tutarsızlıklar gördüğünü söyleyen iş arkadaşı, T-Bag'i dolandırıcılıkla suçlar. Gerçek kimliğinin anlaşılacağından korkan T-Bag, iş yerinden kaçar.

Wyatt, General'i Ajan Self hakkında bilgilendirmektedir. Self'in ofisine giren Bilgi İşlem elemanı gelir ve Self'in bilgisayarındaki firewall'u aşamadığını bildirir.

Self, Mahone'u hapisten çıkaramaz. Ama içlerinde kayıt cihazının da bulunduğu özel eşyalarını teslim alabilmesi için Mahone'a bir kağıt imzalatır. Mahone çok öfkelenir. O sırada depodaki ekip de, Mahone'a ne olacağı konusunda fikir ayrılığına düşmüştür. Hepsinin birden yakalanması tehlikesi vardır. Michael, plandan ayrılmamalarında diretir.

Wyatt, otoparkta Self'i sıkıştırır ve General Krantz'ı niçin araştırdığını öğrenmek ister. Self, Wyatt'a hiçbir şey söylemez. Wyatt "General, mahremiyetine önem verir" diyerek Self'i tehdit eder. Ancak Self'in ön camındaki park biletini fark etmiştir. Bilet polis karakoluna aittir.

Self, Michael'a gerekirse Mahone'u ortadan kaldırabileceğini söyler. Böylece potansiyel bir tehditten kurtulmuş olacaklardır. O sırada karakoldaki polis, Mahone'a bir anlaşma teklifinde bulunur. Karşılığında hipodromdaki suç ortağının ismini öğrenmek ister. Mahone, bir ara Michael'ı gammazlamayı düşünse de, hiçbir şey söylemez.

Ekip, Mahone'u hapisten çıkarma konusunu tartışır. Ama Michael bunun çok tehlikeli olduğunun farkındadır.

Gretchen, Whistler'ın dul eşi olduğunu iddia ederek morga gider. Kendisinden belge isteyen görevliyi bayıltır ve dosya dolabından Whistler'ın özel eşyalarını alır. Whistler'ın telefonunda bir konut kiralama şirketinin bıraktığı mesaj vardır.

Karakola gelen Wyatt, hücrelerden birinde Mahone'un olduğunu görür. Görevli memurdan Mahone'un tebliğ duruşması için hangi adliyeye sevk edileceğini öğrenir. Mahone, Michael'ı arayarak onu uyarır ve polise hiçbir şey anlatmayacağını söyler. Michael'dan Wyatt'ı öldürmesi için söz vermesini ister. Michael, artık planlarda değişiklik yapması gerektiğinin farkındadır.

Michael ve Lincoln, adliyenin arkasındaki trafo binasına giderler. O sırada Mahone, duruşma salonuna alınır. Sucre içeridedir. Wyatt da salona girer. Mahone'un avukatıymış gibi yapan Sara, salona girip onun dosyasını alır. Sucre, dışarıdakileri arar ve harekete geçmelerini söyler. Birden salondaki tüm avizelerin ampulleri patlar ve ortalık kararır. Sucre, Mahone'u salondan kaçırır. Wyatt peşlerindedir. Sara, elinde Mahone'un suç dosyası, salonu terk eder. Wyatt, dışarıda Mahone'u vurmak üzereyken polis olay yerine gelir.

Depoya vardıklarında Mahone, ekibe teşekkür eder. Sara, Mahone'a parmak izlerinin bulunduğu kağıdı uzatır. Polis, artık Mahone'un izini süremeyecektir.

Mahone dışarı çıkar ve oteldeki resepsiyoncudan aldığı kağıdın üzerinde yazılı olan Wyatt'ın numarasını çevirir. Mahone, intikamını alacağını söyleyerek Wyatt'ı tehdit eder. Telefonu kapadıktan sonra kağıdı çöpe atar. Roland'ın çöpten o kağıdı aldığını görürüz.

T-Bag, Whistler'ın konutundaki eşyalarını toplamaya çalışırken, suratına yediği yumrukla yere yuvarlanır. Elindeki silahla tepesine dikilen Gretchen, "Sen de kimsin?" diye sorar.

#9
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Gretchen, evde tutsak aldığı T-Bag'e işkence yapar. T-Bag, Scylla hakkında pek bir şey bilmediğini itiraf eder.

O sırada depoda Michael ve ekip, Scuderi'ye ve kartına ulaşmak için niye Las Vegas'a gitmek zorunda olduklarını Ajan Self'e açıklamaktadır. Self, Mahone'u bir kenara çeker ve peşine düşen Şirket'i nasıl bir taktikle alt edeceğini sorar. Mahone, kendisinden örnek verir. Bir zamanlar peşinde olduğu Michael, kaçmaktan vazgeçmiş ve onu kendi oyunuyla yenmiştir.

T-Bag'in resepsiyoncusu Trishanne, GATE'te kendisine telefon numarası bırakan Bellick'i arayarak para karşılığında T-Bag hakkında bilgi verebileceğini söyler.

Diğerleri Vegas'a giderlerken Michael, Mahone ve Bellick geride kalarak T-Bag'i halletmeye karar verirler. Ancak bu bir tuzaktır. T-Bag, üçünün karşısına silahla çıkar. Mahone kaçmayı başarır. Michael'ı ve Bellick'i evine götüren T-Bag, kuş kitabının sırrını çözmediği takdirde Michael'ı öldürmekle tehdit eder.

Michael'ı kurtarmak üzere Self'ten GPS'le takip cihazını alan Mahone, ona plana sadık kalacaklarını söyler.

Diğerleri Las Vegas'a varmıştır. Kumarhane güvenliğinin gözü Ronald'ın üzerindedir. Michael'dan hâlâ bir haber alamayan Sara, endişe içindedir. Lincoln, annelerinin bir beyin tümörü yüzünden öldüğünü itiraf eder. Michael'ın da annesinin öldüğü yaşta burnu kanamaya başlamıştır.

Michael, kuş kitabında GATE kelimesinin geçtiği sayfalardan birini saklar ve T-Bag'e GATE'in ne olduğunu sorar. T-Bag'in silahını Trishanne'e doğrultması üzerine Michael kuş kitabının aslında bir bina planı olduğunu söylemek zorunda kalır. Yan odada saklanan Gretchen, Bellick'in ayak bileğindeki monitörü fark eder.

Eve baskın yapan Mahone, masanın üzerinde sökülmüş ayak bileği monitörleriyle karşılaşır. Evde kimse yoktur. Ancak yerde Michael'ın daha önce sakladığı kuş kitabından alınma sayfadan katlanmış bir turna figürü vardır. Sayfada GATE kelimesi yazılıdır.

Michael, Trishanne'in evinde planı oluşturan sayfaları birbirine eklemeyi başarır. Trishanne, Bellick'e laf arasında T-Bag'in yalnız olmadığını söyler. Scylla'nın Şirket'in kara kaplı defteri olduğunu T-Bag'e söyleyen Michael, bu işe sadece "para için" girdiğini itiraf eder.

General, Wyatt'a Self'in öldürülmesi emrini verir. Ama Self'in evine giden Wyatt, evin terk edildiğini görür. Ajan Self, General'in ofisindedir. General'e onun hakkında hazırladığı soruşturma dosyasını verir. Bir cinayete kurban gidecek olursa, diğer ajanlar soruşturmayı sürdürecektir.

Vegas'taki ekip, kartına yaklaşabilmek için Scuderi'yi kumar masalarında takibe alır. Ancak kumarhane salonundaki elektronik oyun cihazlarının yaydığı veriler yüzünden Roland'ın bilgisayarı aşırı yüklenir. Roland, cihazı sonuçta bu tür işler için tasarlamıştır. Kartı, salonda kopyalamaları mümkün değildir. Scuderi'yi havuz başına kadar takip eden Sucre, adamın o sırada kartı üstünde taşımadığından emindir. Bikini giyen Sara, onunla birlikte odasına çıkabilmek için Scuderi'yi kandırmaya çalışır. Scuderi, Sara'yı geri çevirir. O gidince barmen, Sara'ya adamın eşcinsel olduğunu çıtlatır. Diğerleri, şimdi Sucre'den takım adına bir iyilik beklemektedir.

Gretchen, T-Bag'in GATE'teki iş arkadaşını kaçırır ve onu bağlar. Ona GATE'ten istifa ettiğine dair bir mektup imzalattıktan sonra da onu boğar.

T-Bag, Michael'ı GATE'teki ofisine götürür. Ofise açılan yüklüğe girerler ve Michael yerdeki halıyı söker. Zemindeki bir metal kapağı kaldırıp ofisin altında bulunan bir odaya girerler. O sırada Mahone yetişir. Michael ve Mahone, T-Bag'i yan odaya hapsederler.

Sucre havuza iner ve fanilasını çıkarıp Scuderi'nin yanındaki şezlonga uzanır. Scuderi onu odasına davet eder. Sucre gergindir ama Roland'ın cihazı, Scuderi'nin kartındaki tüm bilgileri kopyalar. Ne var ki Scuderi, aslında Sucre'ye karşı cinsel bir ilgi duymamıştır. Tam tersine, ona karısıyla beraber olması için para teklif eder.

Ekip, otelden ayrılacakken Roland geride kalır ve kumar makinelerinden birinin başına geçip ikramiye kazanır. Onu yakalayan güvenlik görevlisi, Roland'ı kovmadan önce cihazını da elinden alır.

Michael, Self'e ve Mahone'a binanın planından bahseder. Scylla'yı deşifre edecekleri yere, GATE binasının altından ulaşılmaktadır. Tam çıktıkları sırada, sokaktaki çöp kutusunun altına bırakılmış bir cep telefonu çalar. Arayan Gretchen'dir. Self'e kuş kitabının geri kalan sayfalarının elinde olduğunu söyleyen Gretchen, T-Bag'i görene kadar sayfaları vermeyecektir.

#10
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
2001 yılına, Chicago'ya döndüğümüzde Lincoln ve eski ortağı Derrick'in bir limuzine baskın düzenleyerek içerideki adamın para dolu çantasını gasp ettiklerini görürüz. Linc, şimdi General'in limuzinine de benzer bir baskın düzenleyebileceklerini söylemektedir.

Michael ve Self, Gretchen'le buluşurlar. Gretchen ve T-Bag, ellerindeki kuş kitabı sayfaları karşılığında Şirket'i çökertme planına ortak olmak istemektedirler. Depoya döndüklerinde Michael, cihazı yitiren Roland'ı azarlar. Michael'ı bir kenara çeken Sara, ona burun kanamalarını sorar. Michael bir rahatsızlığı olmadığını söyler. Ama Gretchen hâlâ hayattadır. Panama'da Gretchen'in elinden gördüğü işkenceyi hatırlayan Sara şok geçirir. Ekibin geri kalanı, Gretchen'in kendilerine katılması konusuna farklı tepkiler verirler.

Kendi telefonunu izlenemez hale getiren Roland, Mahone'un attığı kağıtta yazılı cep telefonuna bir mesaj yollar. Wyatt, onun yolladığı "Scofield ve Burrows'a ne kadar verirsin?" mesajını alır.

Gretchen, Scylla'ya giden tüneli açması için Michael'ın yardımına ihtiyaçları olduğunu T-Bag'e söyler. O sırada Çinli işadamı Feng gelir ve T-Bag'den Scylla'yı talep eder. Feng'le pazarlığa oturan Gretchen, Scylla karşılığında 125 milyon Dolar almak üzere anlaşır. T-Bag, payına 25 milyon düşeceğini duyunca Michael ve Lincoln'ın bu işten ne kârı olacağını sorar. Gretchen'e göre, paylarını almaya o ikisinin ömrü vefa etmeyecektir.

General, o sırada Şirket'te diğer "kart sahipleri"ne Laos'taki sahte para operasyonundan söz etmektedir. Wyatt toplantıyı böler ve General'e aldığı mesajdan bahseder.

Ajan Self, el konulmuş araçların çekildiği otoparktaki memuru lafa tutarken Michael ve Lincoln da oradan bir ambulans çalarlar. Michael, Linc'in Sara'ya annelerini anlatmasına bozulmuştur.

Depoda Roland, Sara'ya ayak bileği monitörlerini artık takmadıkları halde niye kaçıp gitmediklerini sorar. Las Vegas'ta olanlardan dolayı özür diler.

Self'i arayan Gretchen, ona Sara'ya bir mesaj ulaştırmasını söyler. Sara, aralarında alacak verecek kalmasın diye Sara'yla buluşmak istemektedir. Sara buluşmayı reddeder.

Roland, kardeşler karşılığında 1 milyon Dolar teklif eden Wyatt'ın mesajını alır. Ne var ki kardeşlerin hemen o gün teslim edilmeleri gerekmektedir. Roland teklifi kabul eder ve kardeşlerin o anki konumlarını Wyatt'a bir mesajla bildirir.

Lincoln ve Sucre, arabada pusuya yatmışken Michael ve Sara da ambulansta beklemektedir. Wyatt, General'i arar. Limuzin U-dönüşü yaptığı sırada ekip bunun bir tuzak olduğunu anlar. Wyatt ortaya çıkar ve pusudaki arabaya ateş eder. Sucre vurulur.

Ekip depoya döner ve Sara, Sucre'yi tedavi eder. Pusuya yattıklarının nasıl anlaşıldığını bir türlü çözememektedirler. Michael, "Bizi sen mi ispiyonladın?" diye Roland'ın karşısına dikilir ama Roland bu iddiayı reddeder. Michael, Roland'dan olay yerindeki bir araba plakasını araştırmasını ister.

Ajan Self, Gretchen'e ve T-Bag'e dokunulmazlık verir. Ama onlardan operasyon biter bitmez ülkeyi terk etmelerini istemektedir. Resepsiyoncu Trishanne, Gretchen'in bir sekreterliği tutmasını sağlar ve fark ettirmeden onun parmak izlerini alır. Bu parmak izleri, bir tür sigorta olarak T-Bag'e lazımdır. T-Bag, paylarına 1 milyon Dolar düşeceğini söyleyerek Trishanne'i kandırır.

General, Michael'ı hâlâ yakalayamadığı için Wyatt'a çıkışır. O sırada Self, Michael'a Roland'ın nerede olduğunu sorar. Çünkü Roland'ın GPS cihazı devre dışı kalmıştır. Michael, Roland'ın ayak bileği monitörünün kesilerek çıkarıldığını görür. Roland, kartlardaki bilgilerin kayıtlı olduğu dizüstü bilgisayarını da alıp gitmiştir.

Sucre'nin tedavisini bitiren Sara, Panama'da gördüğü işkenceyi ve Gretchen'i hatırlar ve otele gider. Gretchen ona müttefik olmayı önerir. Sara'ya bir kırbaç verir ve intikamını alması için beş dakikası olduğunu söyler. Gretchen'in sırtında önceden açılmış kırbaç yaraları olduğunu gören Sara'nın tek istediği, Panama'da kaçmasına yardım eden ve Gretchen tarafından öldürülen nöbetçinin adını öğrenmektir. Sara, Gretchen'i kırbaçlamaz ama o kadına yaptıklarının hesabını ileride soracağını söyler.

Roland, Wyatt'la buluşur. Ama parayı getirmeyen Wyatt, Roland'ı diz kapaklarından vurur. Kardeşlerin yerini öğrenmek istemektedir. Roland, ona deponun yerini tarif eder. Wyatt onu bu sefer karnından vurur. O sırada usulca arkadan yaklaşan Mahone, elindeki demiri Wyatt'ın kafasına indirir. Lincoln ve Michael, Wyatt'ı hemen oracıkta öldürmek isteyen Mahone'u zor tutarlar. Michael, Roland'ın bilgisayarını alır. Roland'ı Michael'ın depodayken bilgisayarın içine yerleştirdiği izleme cihazı sayesinde bulmuşlardır. Michael, pişman olan ve özür dileyen Roland ölene kadar onunla kalır.

General, diğer "kart sahipleri"ne Scylla'nın yerinin değiştirilmesi emrini verir.
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı