İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

CNBC-e | Prison Break ( Her Perşembe Saat: 21:00 )

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 13 yanıt gönderildi

#11
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti


Wyatt'ı döven Lincoln, General'e telefon etmesini ve öldüklerini söylemesini ister. Wyatt bir türlü pes etmez. Michael ve Sara, bunun işe yaramayacağı konusunda Lincoln'ı ikna ederler. Ajan Self'in depoya madeni bir çanta getirmesi üzerine Sara, söyleneni yaptığı takdirde Wyatt'ın o çantadan çıkacak şeyi görmek zorunda kalmayacağını söyler. Self ve diğerleri, planların üzerinden geçerler. Ama kuş kitabının planları tamamlayacak sayfaları, hâlâ Gretchen'in elindedir.

General, Scylla'nın taşınmasını istemektedir. Lisa Tabak, ona bunun mümkün olmadığını söyler. General, Michael ve diğerleri konusunda basının ortalığı karıştırmasını emreder.

Michael, Lincoln, Sucre ve Bellick'i GATE binasındaki ofisinden aşağı katlara açılan gizli kapıya götüren T-Bag, patronundan çalışma arkadaşları Andrew Blauner'ın kayıp olduğunu haberini alır ve Gretchen'i arar. Gretchen, cesedi iyi sakladığını söyler. Bir polis dedektifi, kaybolan Blauner hakkında T-Bag'i sorgulamaya gelir.

Cep telefonu General'in adamları tarafından sürekli aranan Wyatt, o sırada Sara'yı herkesin yararına olacak bir çözüm bulmaya ikna etmeye çalışmaktadır. Sara'nın ve Michael'ın kaçışına yardım etmeyi önerir.

Self, Wyatt'a büyük öfke duyan Mahone'u engellemek zorunda kalır. Ona, sırası gelince Wyatt'la arasına girmeyeceğine söz verir. Michael, Lincoln, Sucre ve Bellick, Los Angeles kenti su şebekesinin ana borularından birine ulaşmışlardır. Kazarak altından geçmeye çalışacaklardır. Ama bunun mümkün olmadığını görünce Michael, borunun içinden geçmeyi önerir. Michael ve Sucre, tali borulardan birini sökerlerken Lincoln ve Bellick de, T-Bag'in ofisine çıkarlar. T-Bag, o sırada dedektife aşağıdan gelen patırtılar konusunda yalanlar uydurmaktadır.

Ajan Self'in getirdiği çantada bir ses kayıt cihazı vardır. Self, Wyatt'ın kaydedilen konuşmalarından seçtiği kelimelerle "Bitti. Hepsi öldü" cümlesini kurar. Self ve Sara, dışarı çıkarak Mahone'u Wyatt'la yalnız bırakırlar. Wyatt, Mahone'un oğluna nasıl eziyet çektirdiyse, şimdi Mahone'un elinden aynı eziyeti çekecektir. Self, Wyatt'ın telefonuyla General'i arar ve hazırladığı cümleyi ona dinletir. General tatmin olmuştur.

Gretchen, elinde silahla General'in ofisine dalar. General, Whistler'ın Scylla'ya ilişkin planları hakkında Gretchen'in neler bildiğini öğrenmek için ona böyle davranmak zorunda kaldığını söyler. Ona "Sen benim gözdemsin" diyen General'in Gretchen'i öpmesi üzerine Gretchen yumuşar.

Lincoln ve Bellick, ana boruya giden suyu kesmek üzere su şebekesine giderler. Yer altında Michael ve Sucre, suyun kesildiği anı sesinden anlarlar. Başına aniden bir sancı saplanan Michael, yere yuvarlanır. Kendine geldiğinde, başladığı işi Sucre'nin bitirmesini ister.

Mahone, çaldıkları ambulanstan getirdiği kalp monitörünü Wyatt'ın göğsüne bağlar. Bayıldığı anlarda onu elektrik şokuyla tekrar kendine getirecek monitör ve akü tertibatıyla Wyatt'a işkence yapar. İşkenceye dayanamayan Wyatt, Mahone'un zorlaması üzerine telefonda Pam'den özür diler.

T-Bag, Trishanne'den GATE'in kayıtlarını ister. Andrew Blauner'ın satış raporlarını Cole Pfeiffer'ın satış raporlarıyla değiştiren T-Bag, onları patronuna gösterir ve ortadan kaybolan Blauner'ın aslında satışları hakkında yalan söylediğini iddia eder. Dedektif soruşturmayı bırakmazsa başlarının vergi müfettişleriyle derde gireceğini hatırlatır.

Sucre, açtığı delikten ana su borusuna girer ve karşı tarafa da aynı büyüklükte bir delik açmaya koyulur. Kaynak makinesinin durması üzerine Michael da boruya girip ona yardım etmek zorunda kalır. O sırada gelen Lincoln ve Bellick, küçük boruyu ana borunun içinden çekme işine yardım ederler.

General, Gretchen'e Scylla projesinden bahseder. Laos'ta kaos yaratma planları işe yaramıştır. Aynısını Amerika'da da yapmamaları için hiçbir sebep yoktur. Ülkeyi yeniden refaha kavuşturmak için insanlar finans, askerlik ve enerji gibi alanların liderlerine koşacaklardır. Ülke, onların istediği gibi yeniden inşa edilecektir. General, Gretchen'in yanında olmasını istemektedir. Lisa, Scylla'nın hemen ertesi gün taşınabileceği haberini getirir. General, Scylla'nın hemen ertesi gün Los Angeles'tan çıkarılmasını emreder. Gretchen'i asıl şaşırtan, General'in ağzından Michael ve Lincoln'ın öldüklerini duymaktır.

Mahone, ellerini bağladığı Wyatt'ı denize iter.

Yer altındakiler, küçük boruyu ikinci delikten de geçirmek üzeredir ki kullandıkları payanda kırılır. Ana boruya tekrar su basıldığından fazla zamanları kalmamıştır. Bellick, küçük boruyu kaldırmak üzere ana su borusunun içine girer. Ama bu yüzden içeride kısılı kalır ve üzerine gelen tonlarca suyun altında boğulur.


#12
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Öfkeli ekip, Ajan Self'ten Bellick'in naaşının annesine teslim edilmesini talep eder. Kuş kitabının eksik sayfalarını veren Gretchen, Şirket'in Scylla'nın yerini değiştirmeyi planladığını anlatır. O sırada Lisa da General'e Scylla konusunda bir pürüzle karşılaştıklarını ama meselenin sabaha halledilmiş olacağını söylemektedir.

Michael, kitap sayfalarını bir bulmacanın parçaları gibi birleştirerek bir harita elde eder. Haritadaki harflerden David Baker'ın adı çıkar. Sara, şehir planlama komisyonunda bu isimde biri olup olmadığını araştırır. O sırada Michael bayılır. Sara onu sahte isimle bir hastanenin acil servisine götürür. Michael'ın tomografisi çekilir.

Trishanne, Gretchen'in geçmişiyle ilgili bulabildiği bilgileri T-Bag'e verirken ağzından Whistler'ın adını kaçırır. İşkillenen T-Bag, GATE'in patronuna Trishanne hakkında sorular sorar. Trishanne, GATE'teki işine onun gelişinden bir hafta kadar önce başlamıştır. T-Bag'i görmeye gelen Gretchen, Scylla'nın taşınacağı haberini verir. Michael Scylla'yı aldığı an onu elinden kapacaklardır. Lincoln ve Sucre, ofise gelirler.

Scuderi, General'e Scylla'nın taşınması hakkında sorular sormaktadır. General, işlerin hızlandırılması için David Baker'ın göreve çağrılmasını emreder. O sırada, Mahone da kendini Şirket çalışanıymış gibi göstererek Baker'ın evine gitmiştir. Scylla'nın yeni bir toplum yaratacağını söyleyen Baker, daha sonra Mahone'un yalan söylediğini fark eder. Mahone, Baker'dan yardım isterken eve Şirket'in adamları gelir.

GATE binasının altındaki tünellerde Sucre, SONA'dayken Bellick sayesinde hayatının kurtulduğunu Lincoln'a anlatır. Ana su borusunun içinden geçirdikleri borudan emekleyerek geçer ve karşılarında bir duvar bulurlar. Sucre farkında olmadan zemine döşenmiş bir mayına basar. Ayağını kaldırdığı an havaya uçacaktır. Acaba Gretchen onları tuzağa mı düşürmüştür? Yukarı çıkan Lincoln, zor kullanarak Gretchen'i aşağı indirir. Gretchen, savaşta kullanılan türden bir anti personel mayınına benzettiği bubi tuzağını etkisiz hale getirmeyi önerir.

Hastanedeki doktor, Michael'ın gerçek kimliğinin farkındadır. Ama yine de yardım etmek ister. Polisin geldiğini gören Michael ve Sara kaçar.

Aslında bir Ajan olduğunu öğrendiğimiz Trishanne, Self'e işleri berbat ettiğini söyler. Ama Şirket'i çökertmek konusundaki kararlılığından vazgeçmemiştir.

Lincoln, Mahone'u arar ve mayından bahseder. Şirket'in adamlarını gören Mahone, Baker'ın evinden kaçar. Baker yakalanmıştır. Baker'ın karısı, Scylla haritasının lejantını Mahone'a verir. Mahone, lejantı depoya getirdiğinde Michael, Sucre'nin ayağının altındaki mayının sadece bir patlayıcı değil aynı zamanda bir alarm düzeneği olduğunu anlar. Neyse ki mayın da alarm da, bir düğmeye basılarak devre dışı bırakılabilmektedir.

Gretchen, Sucre'nin ayağının altındaki mayını sökmeye koyulmuşken GATE'e varan Mahone da aceleyle ofisten geçerek yer altına iner. Son anda Gretchen'e yetişir ve durmasını söyler. Sonra duvardaki kontrol panelinde yer alan düğmeye basarak mayını etkisiz hale getirir. Ancak Sucre, ayağını kaldırmaya çekinmektedir. Sonunda kaldırır ve bip sesi kesilir. Sucre, kurtulmuştur.

Depoda Michael, Lincoln'a hastanede olanları anlatır. Self, Bellick'in naaşını vedalaşmaları için depoya getirir. Sucre, kötü haberi vermek için Bayan Bellick'i arar.

Trishanne'in iş başvurusunu inceleyen T-Bag, formda referans olarak gösterilmiş kişinin telefon numarasını arar. Telefona cevap veren kişi Self'tir.

Michael, Scylla'ya ulaşmalarını engelleyen yer altı duvarını aşmak için bir plan yaparken Sara'ya hastaneden telefon gelir. Beynindeki tümör büyüyen Michael'ın hemen ertesi gün ameliyat olması gerekmektedir. Aksi takdirde her an ölmesi muhtemeldir.

#13
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Sucre, Scylla'nın bulunduğu odanın dış duvarına açtığı delikten bir kamera geçirir. Böylece Mahone odanın görüntülerini bilgisayara kaydeder. Betonarme duvarlarla çevrili odada sese ve ısıya duyarlı algılayıcılar vardır.

Sara, Michael'ın hemen o gün hastaneye yatmasını istemektedir. Ama Michael, görevi yarıda bırakmak konusunda tereddüttedir. Gönülsüzce de olsa kabul eder. Sara, ameliyatın aşamalarını ona açıklar. Cerrahlar, Michael'ın kafatasını delmek zorundadırlar.

T-Bag, Gretchen'in seksî fotoğraflarını çeker ve bir kısa mesajla birlikte General'e yollar. Bir otel odasında buluşurlar ve Gretchen, General'i baştan çıkarmaya çalışır. Ama Gretchen'in neyin peşinde olduğunu bilen General, kartını yanında getirmemiştir. Gretchen'e gözüne bir daha gözüktüğü takdirde onu gördüğü yerde vuracağını söyler ve gider.

T-Bag, flört ettiği Trishanne'e para karşılığı ceketini çıkarması teklifini bir türlü kabul ettiremez. GATE'in patronu, T-Bag'i şirketin düzenlediği gemi seyahatine davet eder. Gemi hemen o gün kalkacaktır. Ama T-Bag bu teklifi geri çevirmek zorunda kalır.

Ekip, Scylla'nın bulunduğu odaya girmeye hazırlanır. Michael'ın acı çektiğini gören Mahone, ona yüzünü kara çıkarmayacaklarını söyler.

T-Bag, Gretchen'e Trishanne'in bir federal ajan olabileceğini söyler. Gretchen, Feng'i arar.

Self, Michael'a Gretchen'in altıncı kartı alamadığını söyler. Trishanne, Self'i arar ve Scylla'yı isteyen alıcının GATE'e geldiğini haber verir. Gretchen, Feng'den yardım ister.

Hastaneye gitme saati geldiğinde Michael, ekibi bırakmak istemez. Diğer herkesin öldürüleceği endişesini taşımaktadır. Onlarla birlikte gider. Sara buna kızar ama Michael'ın birkaç saat boyunca nöbet geçirmemesi için ona bir iğne yapar.

General, Gretchen'in kartın peşinde olduğu konusunda haklı çıktığını Lisa'ya söyler. Scylla'nın hemen o gün taşınmasını istemektedir.

T-Bag'in Gretchen'le yaptığı telefon görüşmesini dinleyen Trishanne, başka bir alıcının daha Scylla'yla ilgilendiğini öğrenir. Trishanne, Self'e nerede buluşacaklarını haber verir.

O sırada ekip, Scylla'nın bulunduğu odayı çevreleyen beton duvarı ses çıkarmadan aşmaya çalışmaktadır. Betonun içindeki inşaat demirlerini kenara çekebilmek için bir elektromanyetik alandan yararlanırlar. Sucre'nin deldiği delikten dökülen beton parçaları, aşağıya sarkıttıkları şemsiyelerin içine düşer. Böylece odanın zemindeki algılayıcılar harekete geçmez. Sucre, odanın sıcaklığını aynı seviyede tutmak için sıvı azot tüpünü açar. Scylla'ya ulaşmak için kurduğu iskelenin üstünde ilerlerken elinden düşürdüğü sıvı azot tüpünü yere değmeden son anda yakalar. Ama iskeleye artık sadece ayağıyla tutunabildiğinden kendini yukarı çekememektedir. Onu yukarı çekmek için Lincoln da iskeleye çıkar.

Ajan Self ve Trishanne, Gretchen'in T-Bag'e verdiği adrese gider ve bir ev baskınına hazırlanırlar. Eve girdikleri an Feng ve adamlarının tuzağına düşeceklerinden haberleri yoktur. Feng, Self'i yakaladıklarını GATE'teki Gretchen'e haber verir. T-Bag, Michael'ı istemektedir.

Lisa, General'e Scylla'yı taşımaya hazır olduklarını bildirir. Sara, Lisa'yı ofisten ayrılırken görür.

İskelenin üzerinden Scylla'ya doğru ilerleyen Michael'ın bir an başı döner. Ama sonra kendini toparlar ve cam duvarda bir delik açarak Scylla'nın bulunduğu odaya girer. Scylla'ya dokunduğu an General'in ofisinde bir alarm çalar. Michael'ı ekrandan gören General, güvenlik elemanlarına haber verir.

#14
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
4.Sezon 12.Bölüm

Michael, Scylla'yı barındıran kasanın yüzeyini yoklarken General, iki güvenlik elemanıyla birlikte onun bulunduğu yere iner. Altı karta karşılık Scylla'nın üzerinde sadece tek bir kart girişi vardır. Pusuya yatan Lincoln, Mahone ve Sucre, asansörden çıktıkları an General'i ve adamlarını kıskıvrak yakalar. Kartları açılan diğer girişlere takan Michael, Scylla'yı ana bilgisayardan söker.

Self, Feng'in adamlarının elinden kurtulur. Trishanne, Feng'i vurur.
GATE'te, T-Bag ve Gretchen silah zoruyla herkesi Bay White'ın ofisine toplarlar. GATE'e dönen Trishanne, tüm çalışanların rehin alındığını görür.

Scylla'yı alan ekip, yer altından General'in ofisine çıkar. Onlar kendilerini ofise kilitledikleri an, bina da ablukaya alınır. Lisa'ya bir restoranda tuzak kuran Sara, ona tuvalette silah doğrultur. General, Scylla'yı bıraktıkları takdirde Michael ve diğerlerinin canlarını kurtarabileceklerini söyler. Ancak Michael, General'i telefonda Lisa'yla görüştürür. General, Michael ve diğerlerini binadan dışarı çıkarmak zorunda kalır. Koruması, Lisa'yı tuvalette eli kolu bağlı bir halde bulur. Sara gitmiştir.

GATE'te Trishanne, rehineleri kurtarmaya koyulur. Durumu fark eden Gretchen'le aralarında bir silahlı çatışma yaşanır. GATE'in patronu Bay White, vurulur ve ölür. T-Bag'i yakalayan Trishanne, Gretchen'i elinden kaçırır.

Scylla'yı da yanlarına alan ekip, Şirket'in zırhlı kamyonuyla kaçar. Takip edildiklerini fark edince havaalanında ikiye ayrılırlar. Michael'ın sırtında çantasıyla havaalanına girdiğini gören Ferguson, General'e haber verir. General, tüm seferlerin geciktirilmesini emreder. Michael'ın telefonla mesaj gönderdiği Mahone, 911'i arar ve havaalanında sırt çantasında tabanca taşıyan birini gördüğünü ihbar eder. Ferguson tarafından yakalanan Michael ve Lincoln, ona sırt çantasını verirler. Havaalanı güvenliği, ihbara söz konusu olan çantayı aramak üzere Ferguson'u gözaltına alır. Ancak çantadan silah yerine bir kitap çıkar.

Depoda Michael, Scylla'yı Self'e teslim eder. Self de onlara artık serbest kaldıklarını gösteren kağıtları uzatır. Sara, Michael'a korktuğunu itiraf eder. Michael, telefonla Self'e ulaşmaya çalışır ama Self'in telefonu cevap vermemektedir.

Trishanne'e Scylla'ya talip olan başka alıcılar olup olmadığını soran Self, daha sonra Trishanne'i vurur. Arabada kelepçeli bekleyen T-Bag, tüm olaya tanık olmuştur.

Michael zarfı açtığında salıverilme ve nakil belgelerinin boş kağıtlardan ibaret olduğunu görür.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı