İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

[Video-Ödül Konuşması] 81. Oscar Ödülleri - En İyi Yönetmen Kategorisi Kazanan: Slumdog Millionaire İle Danny Boyle

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti


81. Oscar Ödülleri En İyi Yönetmen Kategorisi Kazanan:
Slumdog Millionaire İle Danny Boyle
[Video-Ödül Konuşması]81. Oscar Ödülleri - En İyi Yönetmen Kategorisi Adayları

David Fincher - The Curious Case of Benjamin Button
Ron Howard - Frost/Nixon
Gus Van Sant - Milk
Stephen Daldry - The Reader
Danny Boyle - Slumdog Millionaire
----------------------Resmi ekleyen

David Fincher - THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON

ABD'nin Colorado eyaletine bağlı Denver'da 1962'nin Ağustos ayında doğan Fincher, California'da büyüdü. 18 yaşındayken John Korty ile çalışmaya başlayan yönetmen 1981 ve 1983 yılları arasında ILM (Industrial Light and Magic) isimli şirkette çalıştı. ILM'den televizyon reklamları ve müzik videoları yönetmek için ayrılan Finch, kariyerinde önemli yer tutan müzik videoları için Madonna, Sting, The Rolling Stones, Michael Jackson, Aerosmith, George Michael, Iggy Pop, The Wallflowers, Billy Idol gibi isimlerle çalıştı.

Özgün senaryolara ilgi duyan yönetmen Se7en, The Game ve Fight Club filmleri ile büyük övgü topladı.

Daha önceki adaylıkları

Fincher, Oscar'a ilk defa bu yıl En iyi yönetmen dalında aday gösterildi.

Filmin Oscar adaylıkları

En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Kostüm, En İyi Makyaj, En İyi Müzik, En İyi Film, En İyi Görsel Efekt, En İyi Uyarlama senaryo.

--------------------------


Resmi ekleyen

Ron Howard - FROST/NIXON

Oklahoma'da 1 Mart 1954'te dünyaya gelen Ronald William Howard, 4 yaşında başladığı kariyerinde çocuk yıldızlıktan yönetmenliğe uzanan zorlu bir yolu aştı. Aktris bir anne ile yönetmen ve yapımcı bir babanın oğlu olan Howard'ın kendisi de aynı zamanda oyuncu ve yapımcı...

70'lerde Happy Days adlı dizideki oyunculuk performansıyla dikkatleri üzerine çeken yönetmen, Apollo 13 ve iki dalda Oscar'ı kazanan A Beautiful Mind ile yönetmenliği hakkındaki eleştirileri berteraf etti.

Daha önceki adaylıkları

Bu yıl FROST/NIXON'un En İyi Film dalında olan adaylığıyla birlikte, dördüncü kez Oscar'a aday gösterilen Howard, 2001 yılında A Beautiful Mind ile En İyi Film ve En İyi Yönetmen dallarında Oscar kazandı.

Filmin Oscar adaylıkları

En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Film Düzenleme, En İyi Film, En İyi Uyarlama


--------------------


Resmi ekleyen


Gus Van Sant - MILK

24 Temmuz 1952 Kentucky Louisville doğumlu ABD'li yönetmen , aynı zamanda senaryo yazarı, fotoğrafçı ve müzisyen olarak biliniyor. 1997'de Matt Damon ve Ben Affleck'in oyunculuklarını zirveye çıkaran Good Will Hunting ile tanınan yönetmen, 2003 yılında Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye Ödülü'nü �Elephant� adlı filmiyle kazandı. Sıkı bir Stanley Kubrick hayranı olan Van Sant, aynı zamanda �Destroy All Blondes� adlı müzik grubunun da üyesi.

Daha önceki adaylıkları

Bu yıl Milk ile En İyi Yönetmen dalında Oscar'a aday gösterilen Van Sant, daha önce 1997'de Good Will Hunting ile En İyi Yönetmen dalında Oscar'a aday gösterimişti.

Filmin Oscar adaylıkları

En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Kostüm, En İyi Yönetmen, En İyi Film Düzenleme, En İyi Film Müziği, En İyi Film, En İyi Özgün Senaryo.


-------------------


Resmi ekleyen


Stephen Daldry - THE READER

2 Mayıs 1961'de İngiltere Dorset'te şarkıcı bir anne ile bankacı bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Daldry, kariyerine tiyatro yönetmenliğiyle başladı. 1985'ten 1988'e kadar öğrenim gördüğü Sheffield'de Crucible Tiyatrosu'nda çalışan yönetmen, Broadway'de Via Dolorosa, An Inspector Calls gibi oyunları yönetti. Yönetmen, halen Broadway'de kendisini üne kavuşturan filmi Billy Elliot'un müzikalini yönetmeye devam ediyor.

Üçüncü kez Oscar'a aday gösterilen Daldry, evli ve bir çocuk babası. Yönetmenin Billy Elliot filminin başarılı başrol oyuncusu Jamie Bell'i gayrı resmi olarak evlat edindiği biliniyor.

Daha önceki adaylıkları

The Reader ile Oscar'a En İyi Yönetmen dalında aday gösterilen Daldry, daha önce 2002'de The Hours ve 2000'de Billy Elliot ile En İyi Yönetmen dallarında aday gösterilmiş, ancak Oscar'a kavuşamamıştı.

Filmin Oscar adaylıkları

En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Yönetmen, En İyi Film, En İyi Uyarlama Senaryo.


-----------------------


Resmi ekleyen


Danny Boyle - SLUMDOG MILLIONAIRE

20 Ekim 1956 doğumlu Boyle, İrlandalı Katolik işçi bir ailenin çocuğu� Kariyerine Joint Stock Tiyatro Topluluğu ile başlayan yönetmen, daha sonra İngiliz Kraliyet Tiyatrosu'nda yönetmenlik yaptı. 1980'li yıllarda televizyon endüstrisine geçen Boyle, ilk başlarda animasyon yapsa da sonradan Arise and Go Now, Not Even God Is Wise Enough gibi TV yapımlarında yönetmenlik yaptı. Trainspotting ile büyük çıkışını yakalayan Boyle, Alien serisinin dördüncü filmi için gelen yönetmenlik teklifini reddederek A Life Less Ordinary'nin yönetmenliğini üstlendi.

Daha önceki adaylıkları

BAFTA, Altın Küre ödüllerinin sahibi İngiliz bir yönetmen ve film yapımcısı olan Boyle, bu yıl ilk kez Oscar'a aday gösteriliyor.

Filmin Oscar adaylıkları

En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Yönetmen, En İyi Film Düzenleme, En İyi Orjinal Film Müziği, En İyi Film, En İyi Ses Düzenleme, En İyi Ses, En İyi Senaryo.
#2
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
David Fincher - The Curious Case of Benjamin Button

#3
Erkan

Erkan

  Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

 • Yönetici
 • 5.702 İleti
 • Gender:Male
Hem en iyi film, hem de en iyi yönetmen ödülünün "Slumdog"a verilmesi haksızlık olur diye düşünüyorum.

David Fincher - The Curious Case of Benjamin Button

#4
quarizmatic

quarizmatic

  KD ™ Yeni Tanıdık

 • Dost
 • 10 İleti
Bence: Danny Boyle - SLUMDOG MILLIONAIRE

<_<


#5
Ferhat

Ferhat

  F3RHAT.Com - Kişisel Blog

 • Yetkili
 • 1.142 İleti
 • Gender:Male
 • Location:Mersin
 • Interests:Basketbol - Rap - Internet
"Slumdog" filmini ben şahsen hiç beğenmedin.. Zevkime hitap etmeyen bi filmdi ama burda oylama değil tahmin yapıyoruz. Sağdan soldan okuduğuma göre çok tutulmuş "Slumdog" bu nedenle benim tahminim : Danny Boyle
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı