İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

[Video-Ödül Konuşması] 81. Oscar Ödülleri - En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Kategorisi Kazanan: The Dark Knight İle Heath Ledger

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti


81. Oscar Ödülleri - En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Kategorisi Kazanan:
The Dark Knight İle Heath Ledger
[Video-Ödül Konuşması]81. Oscar Ödülleri - En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Kategorisi Adayları

Josh Brolin - Milk
Robert John Downey, Jr. - Tropic Thunder
Philip Seymour Hoffman - Doubt
Heath Ledger - The Dark Knight
Michael Shannon - The Revolutionary Road----------------


Resmi ekleyen

Josh Brolin - Milk

Oyuncu James Brolin'in oğlu olan Josh Brolin, 12 Şubat 1968 tarihinde California'da doğdu. Kariyerine 1985 yılındaki "The Goonies" filmiyle başladı.

Çeşitli televizyon dizilerinde sevilen karakterleri canlandıran Brolin, Paul Verhoeven'ın 2000 yılında çektiği "Hollow Man" filmiyle büyük çıkış yakaladı

Brolin'in kariyerinin ilk yıllarında oynadığı en önemli rollerden biri ise, ABC kanalınınn western dizisi The Young Riders'da calandırdığı Wild Bill Hickok karakteriydi. Brolin, bu rolü üç sezon boyunca oynadı.

2007 yılında ise Brolin üç büyük filmle izleyici karşısına çıktı: "In The Valley Of Elah", "American Gangster" ve "No Country For Old Man".

Josh Brolin kendisine Oscar adaylığı da getiren Milk filminde, eşcinsel politikacı Harvey Milk ile aynı dönemde San Francisco Danışmanlar Kurulu'na seçilen muhafazakar Dan White'ı canlandırıyor.

Brolin'in gişedeki en büyük başarısı ise American Gangster filmi oldu. Bu film gişede, 265 milyon dolardan fazla bir getiri sağladı.

Oyuncu, 2008 yılında Oliver Stone'un filmi W.'de ABD eski Başkanı George W. Bush'u canlandırdı.

Brolin, Milk'teki rolü ile Sinema Oyuncuları Derneği'nin en iyi yardımcı erkek oyuncu dalındaki ödülüne de aday oldu.

2004 yılından bu yana aktrist Diane Lane ile evli olan Brolin'in daha önceki evliliğinden olan 21 ve 16 yaşında iki çocuğu var. 2004 yılının Aralık ayında Diane Lane'in, eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle polis çağırması ufak bir skandala neden olmuş, ancak Brolin'in gözaltına alınmasından sonra bir yanlış anlaşılma olduğu duyurulmuş ve Lane şikayetini geri almıştı.


----------------------


Resmi ekleyen

Michael Shannon � The Revolutionary Road

ABD'nin Kentucky eyaletinde 7 Ağustos 1974 tarihinde doğan Michael Shannon, anne ve babası boşandığı için hem Kentucky hem Chicago'da geçen bir çocukluk yaşadı. Babası Donald S. Shannon, DePaul Üniversitesi'nde muhasebe profesörüydü.

Shannon kariyerine Chicago'da tiyatro sahnesine çıkarak başladı. Çeşitli tiyatro gruplarında çalışan Shannon'ın en dikkat çekici performansı Bug eserindeki younu oldu.

Shannon sinemaya ilk adımını 1993 yapımı Groundhog Day'deki ufak bir rol ile yaptı. Oyuncu daha sonra, Jesus' Son, Pearl Harbor, 8 Mile ve Vanilla Sky gibi ses getiren filmlerde rol aldı. Kangaroo Jack filminde ise �kötü adam� ı canlandırdı. Bad Boys II'deki rolünden sonra , sinemadaki en önemli rollerinden birini hayat geçirdi ve Grand Theft Parsons'da hippi Larry Osterburg'u canlandırdı. 2006 yılında Let's Go to Prison filminde beyazların daha üst bir ırk olduğuna inanan bir hapishane çetesinin lideri Lynard'ı oynadı. Diğer önemli rolleri arasında ise Lucky You'da canlandırdığı kumarbaz karakteri sayılabilir.

2008'de oynadığı Revolutionary Road,filmi ise aktöre Oscar adaylığını getirdi. Shannon filmde, devamlı doğruları söylediği için akıl hapishanesine kapatılan John Givings karakterini canlandırıyor.

Shannon kendisi gibi oyuncu olan Kate Arrington ile evli. Çiftin 2008'de Sylvia isimli bir bebekleri oldu.


------------------


Resmi ekleyen

Robert John Downey, Jr. - Tropic Thunder

4 Nisan 1965 doğumlu Robert John Downey, Jr., Oscar'a aday olmuş, ve BAFTA ödülü almış bir oyuncu. Natural Born Killers, Good Night, and Good Luck., Kiss Kiss Bang Bang, Zodiac ve Iron Man gibi filmlerinde rolleri ile öne çıkan aktör, aynı zamanda yazar, prodüktör ve yönetmen olarak da çalılştt.

Robert Downey Sr.'nin oğlu olan Downey Jr., 1970 yılında babasının çevirdiği Pound adlı filmde küçük bir rol alarak sinema kariyerine başladı. Aynı zamanda iyi bir müzisyen de olan Robert Downey Jr., 80'lerin sonu ile 90'ların başında rol aldığı filmler ile üne kavuşmuştur.

1992 yılında oynadığı Charlie filmindeki Charlie Chaplin rolü ile en iyi aktör dalında Oscar'a aday gösterilmiştir.

90'lı yılların sonlarında uyuşturucu bağımlısı olan aktör, bir süre hapis yattı, ancak 2000 yılında bu bağımlılıktan kurtularak Ally McBeal adlı TV dizisi ile kariyerine başarılı bir dönüş yaptı.

Bu dizideki başarısı ile Altın Küre kazanan Downey Jr., Emmy ödülüne de aday gösterilmiştir. Ancak ilk sezon bitiminde aktörün yeniden uyuşturucuya başlaması nedeniyle prodüktör tarafından dizi ile ilişkisi kesilmiş, Downey Jr. bir yıllık bir tedavi ve 3 yıllık deneme süresinden sonra ancak 5. ve son sezonda küçük bir rol ile Ally McBeal'e dönebilmiştir.

Aktör, �The Futurist� isimli ilk albümünü 2004 yılındı çıkardı.

Downey Jr. beyaz tenli olmasına rapmen, Tropic Thunder filminde canlandırdığı siyahi asker Kirk Lazarus rolü ile Oscar adaylığını aldı.


--------------------


Resmi ekleyen

Philip Seymour Hoffman - Doubt

Başarı sizi mutlu etmez, gerçekten etmez. Başarı sizin istediğiniz işi doğru bir şekilde yapmanızdır ve hayatınızı verimli bir hala getirmenizdir" diyen bir aktör Philip Seymour Hoffman. Kariyerinde Oscar ve Altın Küre ödülü bulunan Amerikalı aktör, 23 Temmuz 1967'de New York'ta doğdu. Hukukçu bir anne ve işadamı bir babanın oğlu. 9 yaşındayken anne ve babası boşandı. Oyunculuğa okul yıllarında başladı, New York Üniversitesi'nde drama okudu. Alkol ve uyuşturucu bağımlısı olan aktör, tedavi gördü.

Beyzbol tutkunu ve New York Mets taraftarı.

1992'de dört filmde birden oynadı ve ilk çıkışını yaptı, bu filmlerden en önemlisi Scent of a Woman'dı.

Saygı duyulan ve başarılı film kariyerini, pekçok farklı ve ilginç rolleri canlandırarak oluşturdu, diğer aktörlerden onu ayıran en büyük özelliği kılıktan kılığa girebilmesi.

Çalıştığı yönetmenler arasında Paul Thomas Anderson, The Coen Brothers, Cameron Crowe, Spike Lee gibi isimler var.

Julianne Moore'la Boogie Nights, The Big Lebowski ve Magnolia filmlerinde birlikte rol aldı. İkili, Hannibal Lecter serisinin farklı filmlerinde de boy gösterdi.

Oyunculuktaki idolleri Daniel Day-Lewis, Paul Newman, Meryl Streep ve Christopher Walken. En sevdiği film ise Goodfellas (1990).

2005'te Capote isimli filmle Oscar ve BAFTA'da en iyi oyuncu ödülünü kazandı. Premiere Magazine, Hoffman'ı Capote'deki performansıyla tüm zamanların en iyi performans listesinde 35. sırada gösterdi.

Oscar'a aday gösterildiği Charlie Wilson's War filminde Afganistan'daki direnişçilere karşı görev yapan bir CIA ajanını oynadı.


----------------


Resmi ekleyen

Heath Ledger �- The Dark Knight

4 Nisan 1979'da Batı Avustralya'nın Perth şehrinde Fransızca öğretmeni Sally Ledger Bell ve maden mühendisi Kim Ledger'ın 2 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. Kariyerine 1990'ların başında, Avustralya'da televizyon ve sinema işlerinde rol alarak başladı. 1998 yılında ABD'ye gitti.

ABD'deki ilk filmi, romantik-komedi türündeki �Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi� oldu. 2000 yılında, Roland Emmerich'in yönettiği �The Patriot� filminde Mel Gibson'ın oynadığı Benjamin Martin'in oğlu Gabriel'i canlandırdı. Aynı yıl Kesişen Yollar (Monster's Ball)'da oynadı. 2001 yılında Şövalye (A Knight's Tale) ve 2003 yılında Ned Kelly filmlerinde oynadı.

Ang Lee'nin 2005 tarihli Brokeback Dağı filmindeki eşcinsel kovboy Ennis Del Mar rolü ile En İyi Erkek Oyuncu dalında Avustralya Film Enstitüsü ve New York Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri'inde ödülü kazandı, BAFTA ve Akademi Ödülleri'inde aday oldu

Bu filmin setinde tanıştığı Michelle Williams ile 26 Ekim 2005 tarihinde, bir kızı oldu.

2006 yılında Todd Haynes'in yönettiği, Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Bob Dylan'ın yaşamının altı farklı karakter üzerinden anlatıldığı �Beni Orada Arama� filminde Robbie Clark rolünü oynadı.

2006 yılının Haziran ayında Kara Şövalye filminde Joker rolünü canlandırması için yapımcılar ile anlaştı. Filmin çekimleri aynı yılın Kasım ayında tamamlandı.

Ledger'ın son filmi, Tony rolünü oynadığı fakat ölümü yüzünden çekimlerini tamamlayamadığı The Imaginarium of Doctor Parnassus oldu. Terry Gilliam'ın yönettiği filmde, Tony rolünü, Ledger'ın ardından Johnny Depp, Jude Law ve Colin Farrell canlandırdı. Depp, Law ve Farrell, bu film için aldıkları ücreti Ledger'ın kızı Mathilda'ya bıraktı.

Kara Şövalye filmi onun ölümünden altı ay sonra vizyona girdi. Ledger'ın filmdeki Joker portresi çok beğenildi ve olumlu eleştiriler aldı. Ledger, ölümünden sonra, Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri ve 66. Altın Küre Ödülleri'ne aday oldu ve en iyi yardımcı aktör dalında ödül kazandı.

Heath Ledger 22 Ocak 2008'de Manhattan, New York'taki evinde ölü olarak bulundu. Daha sonra New York Adli Tıp Kurumu'ndan yapılan açıklamada, �Ledger'in ölüm nedeninin kaza olduğuna karar verdik� denildi ve buna reçeteli tıbbi tedavinin suiistimal edilmesinin neden olduğu bildirildi. Açıklamada, Ledger'in, aralarında ağrıkesiciler, sakinleştiriciler ve uyku hapları olmak üzere aldığı türlü ilaçların kombine etkisinin neden olduğu akut zehirlenme sonucu öldüğü belirtildi
#2
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Heath Ledger - The Dark Knight

#3
Erkan

Erkan

  Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

 • Yönetici
 • 5.702 İleti
 • Gender:Male
Robert John Downey, Jr'in bir komedi filmiyle aday olması takdire şayan olsa da; Heath Ledger' dışında birine bu ödülü vermeleri imkansız.

Heath Ledger - The Dark Knight

#4
quarizmatic

quarizmatic

  KD ™ Yeni Tanıdık

 • Dost
 • 10 İleti
Harika bi oyunculuktu,öldüğüne çok üzüldüm.
Heath Ledger �- The Dark Knight

#5
Ferhat

Ferhat

  F3RHAT.Com - Kişisel Blog

 • Yetkili
 • 1.142 İleti
 • Gender:Male
 • Location:Mersin
 • Interests:Basketbol - Rap - Internet
Onu onore etmek için mutlaka vermeleri gereken isimdir; Heath Ledger - The Dark Knight
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı