İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Kanal D | Bir Bulut Olsam

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 20 yanıt gönderildi

#1
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti


Resmi ekleyen


Kanal D’de yepyeni, muhteşem bir dizi başlıyor!
Bir Bulut Olsam

Umudunu kaybetme. Güneş önce bulutlara değer…


Mardin Midyat’ta geçen, kaderleriyle savaşan insanların her şeye rağmen umutlarını kaybetmemelerinin anlatıldığı dizinin başrollerinde; Melisa Sözen, Engin Akyürek, Engin Altan Düzyatan ve Meral Okay oynuyor. Yapımını Tims Productions’un, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, yönetmenliğini Ulaş İnaç’ın yaptığı dizinin senaryosunu da Meral Okay’ın kaleme alıyor.

Dizinin konusu ise şöyle;
Güzelyurt adlı bir sınır kasabasında hayat sakin bir şekilde akarken, kasabanın en büyük ve görkemli konağında hastalıklı ve tutku dolu bir aşk yaşanmakta ve bu karşılıksız aşk, tanık olanların kanını dondurmaktadır. Belediye Başkanı Aslan Bulut (Ünal Silver) ve ailesi, kendi kurdukları bu düzende yaşarken bir gün kasabaya gelen doktorun olayların içine dahil olmasıyla, taşlar yerinden oynayacak, kurulu düzen değişecektir.
On yıldır dünyanın sorunlu bölgelerinde Birleşmiş Milletler’in sağlık programlarında çalışan Dr. Serdar Batur (Engin Altan Düzyatan), son olarak Güzelyurt adlı mayınlı bölgenin kıyısında yer alan bir sınır kasabasına gelir. Uzmanlık alanı cerrahi olan Dr. Serdar, bir taraftan bölgenin sağlık ocağında doktorluk yaparken, diğer taraftan da Birleşmiş Milletler’in bir görevlisi olarak sivillerden oluşan bir grup gönüllü ile mayınlı sahada çalışmalar yapmaktadır. Dr. Serdar’ın İstanbul’da yaşayan annesi İnci Hanım (Meral Okay) ve aile dostları, hem Serdar’ı ziyaret etmek için hem de güvenli bir sahada yeni okul yaptırmak için Güzelyurt’a ziyarete gelirler. Aynı gün bölgenin sevilen, sayılan kişilerinden Belediye Başkanı Aslan Bulut’un büyük oğlunun düğününe davetlidirler. Hep beraber düğüne giderler. İşte asıl olaylar ve akıl almaz bir trajedi, eğlenmek için gittikleri bu düğünde başlayacaktır.#2
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti

1. Bölüm Özet

Umudunu kaybetme. Güneş önce bulutlara değer…

Güzelyurt adlı bir sınır kasabasında hayat sakin bir şekilde akarken, kasabanın en büyük ve görkemli konağında hastalıklı ve tutku dolu bir aşk yaşanmakta ve bu karşılıksız aşk, tanık olanların kanını dondurmaktadır. Belediye Başkanı Aslan Bulut (Ünal Silver) ve ailesi, kendi kurdukları bu düzende yaşarken bir gün kasabaya gelen doktorun olayların içine dahil olmasıyla, taşlar yerinden oynayacak, kurulu düzen değişecektir.
On yıldır dünyanın sorunlu bölgelerinde Birleşmiş Milletler’in sağlık programlarında çalışan Dr. Serdar Batur (Engin Altan Düzyatan), son olarak Güzelyurt adlı mayınlı bölgenin kıyısında yer alan bir sınır kasabasına gelir. Uzmanlık alanı cerrahi olan Dr. Serdar, bir taraftan bölgenin sağlık ocağında doktorluk yaparken, diğer taraftan da Birleşmiş Milletler’in bir görevlisi olarak sivillerden oluşan bir grup gönüllü ile mayınlı sahada çalışmalar yapmaktadır. Dr. Serdar’ın İstanbul’da yaşayan annesi İnci Hanım (Meral Okay) ve aile dostları, hem Serdar’ı ziyaret etmek için hem de güvenli bir sahada yeni okul yaptırmak için Güzelyurt’a ziyarete gelirler. Aynı gün bölgenin sevilen, sayılan kişilerinden Belediye Başkanı Aslan Bulut’un büyük oğlunun düğününe davetlidirler. Hep beraber düğüne giderler. İşte asıl olaylar ve akıl almaz bir trajedi, eğlenmek için gittikleri bu düğünde başlayacaktır.#3
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti

2. Bölüm Özet


Narin, ölüm kalım savaşı veriyor


Düğün günü Mustafa’nın kurşunuyla yaralanan Narin ölüm kalım savaşı vermektedir. Doktor Serdar, Narin’i kurtarma çabası verirken, Mustafa ortalığı birbirine katar ve silahını Serdar’a doğrultur. Yeni gelin Asiye ise düğün günü kocasının nezarethaneye alınması karşısında çılgına dönmüştür. Asiye, olanlardan Narin’i sorumlu tutar. Aslan Bey, nüfuzunu kullanarak Mustafa’yı serbest bıraktırır. Büyük bir heyecanla kocasını bekleyen Asiye’yi ise büyük bir sürpriz beklemektedir. Askerden dönen Yaşar’ın kendisine karşı olan soğuk davranışlarına anlam veremeyen Gülengül de gerçeklerle yüzleşir.
Narin yaşam mücadelesinden kurtulabilecek mi? Aslan Bey, oğlunu hapse girmekten kurtarabilecek mi? Tüm bu sorular dizinin bu akşam ekrana gelecek bölümünde yanıt buluyor.#4
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
3. Bölüm Özet


Mustafa, Narin’e huzur vermiyor

Narin ölümden kurtuluyor ama Mustafa’nın huzursuz edici davranışlarından kurtulamıyor.
Narin ölümden kurtulur ama Mustafa’dan kurtulamaz. Çıkardığı olaylar yüzünden Mustafa tekrar tutuklanır. Bunu duyan Aslan Bey çılgına döner. Zira Mustafa’yı kurtarmak daha da zorlaşmıştır. Basında çıkan haberler de bu durumu kuvvetlendirir.
Doktor Serdar, Narin ile çok ilgilidir. Onun iyi olması ve kendini iyi hissetmesi için elinden geleni yapar. Narin’i hastanede de rahat bırakmazlar. Sürekli onu huzursuz edici ziyaretçileri bitmek bilmez.
Yeni gelin Asiye, evliliğinin ilk günlerinde yaşadıklarından dolayı Yaşar’a sitem eder. Doktor Serdar, Kadir’i de ikna ederek polis merkezine ifade vermeye gider. Orada Aslan Bey’le karşılaşan Kadir ne yapacağını bilemez.
Gülengül aldığı bir haberle yıkılır.
Yaşar bu karmaşada ona destek çıkabilecek mi? Asiye sonunda muradına erebilecek mi? Mustafa hapisten çıkabilecek mi? Tüm bu sorular dizinin bu akşam ekrana gelecek bölümünde yanıt buluyor.

#5
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
4. Bölüm Özet


Narin’i kim kurtaracak?

Korkunun ve hüznün birarada yaşandığı Güzelyurt’ta, Narin yine yaşam savaşı veriyor. Narin’in bu kez de Asiye korkulu rüyası olmuştur. Mustafa, Narin’i Asiye’den kurtarabilecek mi? Dahası Mustafa’dan Narin’i kim kurtaracak ?
Yaşar vicdanını rahatlatmak için Narin’in yanına gider ve onunla sohbet ederler. Ona,
bundan sonra yanında olacağını dile getirir. Mustafa, Asiye’yi delirtmek için elinden geleni yapar, başarır da, ama bu durumdan yine Narin nasibini alacaktır.
Aslan Bey, oğulları Mustafa ve Yaşar’ın sorumluluk almaları gerektiğini düşünür ve onlara iş imkanı sunar. Ayrıca Duriye Hanım’la ortak karar alıp Narin’i ortalıktan uzaklaştırmak isterler. Ama Mustafa’nın bu karara tepkisi çok ağır olur. Aylin okul inşaatını başlatmak ister ve yanında mühendislerle Güzelyurt’ta gelir. Fakat Aslan Bey’den beklediği yanıtı alamaz. Doktor Serdar’ın Aslan Bey’e tepkisi nasıl olacak?
Doktor Serdar, Narin’i merak ettiği sırada konağa çağrılır. Narin’in iyi olmadığını gören Serdar, Narin’in babasından yardım alarak onu İstanbul’a götürmeye karar verir. Olayları sonradan öğrenen Mustafa’nın tepkisi bu kez nasıl olacak? Tüm bu sorular dizinin bu akşam ekrana gelecek bölümünde yanıt buluyor.

#6
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
5. Bölüm Özet


Aslan Bey ve Mustafa arasındaki buzlar eriyor

İstanbul’a gelen Narin aradığı huzuru bulurken, Aslan Bey ile oğlu Mustafa arasındaki buzlar da eriyor.
Narin, İstanbul’da onu seven ve onunla ilgilenen insanların yanındadır. Burada hem tedavi görür, hem de İstanbul’u gezme fırsatı bulur. Narin, İstanbul’dan büyülenmiştir ve huzurludur. Tek bir sorunu vardır, annesini özlemektedir. İnci, Aylin ve Doktor Serdar, Narin’e gözü gibi bakmaktadır. Doktor Serdar, Narin’i tanıdıkça şaşırır ve günbegün ona karşı merakı ve şevkati artar. Doktor Serdar ve Aylin, Narin’le ilgilendikleri kadar kendileriyle de ilgilenmeyi ihmal etmezler. Bu durum onları birbirlerine daha çok bağlar. Aylin’in Serdar’a bir sürprizi vardır. Aslan Bey ve Mustafa arasındaki buzlar erimektedir. Baba - oğul birbirlerini anlamaya başlamışlardır. Acaba aralarında başlayan bu ittifak uzun sürebilecek midir? Yaşar, Gülengül’ün kardeşine yardım elini uzatmış ve onu işe almıştır. Gülengül’ün yüreğine su serpilmiştir. Yaşar’ın yüreği biraz olsun rahatlatsa da bacağındaki sızı onu rahat bırakmaz. Asiye, Narin’in İstanbul’a gitmesinden dolayı çok mutludur. Bu fırsattan yararlanıp Mustafa’ya yakınlaşmaya çalışacaktır. Acaba Asiye bu sefer Mustafa’yla aralarındaki buzları eritip mutlu olabilecek midir?

#7
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
6. Bölüm Özet


Mustafa, Narin’e huzur vermiyor

Narin, huzur bulduğu evden, kimseye zarar gelmemesi için ayrılıyor ve gecenin karanlığında Mustafa’yla kayboluyor. Narin’in yeri Mustafa’nın yanıdır. Narin huzur bulduğu bu evden, kendisine değer veren insanlara zarar gelmemesi için onu almaya gelen Mustafa’yla gecenin karanlığında kaybolur. Narin hüzünlü, acılıdır. Mustafa ise dünyanın en mutlu erkeğidir. Sevdiği yanındadır ve onun ne düşündüğünden çok, kendi mutluluğu önemlidir. Artık Narin’le olan her yer cennettir, ona dokunan, yaklaşan ve mutluluğunu gölgeleyen herkes onun düşmanıdır. Narin sadece onundur. Mustafa, Narin’le birlikte İstanbul’un keyfini çıkartmaya çalışır. Onu kendisine uygun bulduğu hikâyeleri olan yerlere götürür ama bu Narin için bir şey ifade etmez. Doktor Serdar, Narin’in evde olmadığını anladığında çok öfkelenir, kendini kontrol edemez ve öfkesi Aslan Bey’e patlar. Narin’in tam da ameliyat olacağı zaman gitmesi onun için iyi olmamıştır. Hayati tehlikesi devem etmekte ve bunu ona yapan adamla birliktedir. Bu durum Doktor Serdar’ı delirtir. Narin aklından hiç çıkmaz, çok endişelidir. Onunla gezdikleri her yerde masum yüzünü görmektedir. Mustafa yine Aslan Bey’i kızdırmayı başarmış ve aralarını tekrar bozmuştur. Aslan Bey etrafına tehditler savurur ve onun bulunmasını ister. Asiye, Mustafa’nın İstanbul’a gittiğini duyduğunda delirir. Yaşar bu olanlardan çok yorulmuştur artık, ona gelen güzel habere bile sevinememiştir. Son bir hışım abisini arar ve bütün içindeki birikmişliği akıtır.

#8
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
7. Bölüm Özet


Narin’in ve Serdar’ın yüzü gülüyor

Kendi evinde ve ailesiyle birlikte olan Narin'in mutluluğu yüzünden okunuyor. Bu manzarayı gören Serdar da mutlu oluyor.
Mustafa, düşmanı bildiği Doktor Serdar’a zarar vermek ister. Zira, Dr. Serdar, Mustafa’nın canını çok yakmıştır. Kendi evinde ve ailesiyle birlikte olan Narin mutludur. Narin ve annesi hayata yeni başlamış gibi solurlar havayı. Bu manzarayı gören Serdar da mutlu olur. İnci oğlunu rüyasında görür ve sabah Serdar’ı arar. Serdar ne kadar ben iyiyim dese de, İnci tatmin olmaz ve Güzelyurt’a oğlunun yanına gider. Asiye, Narin’in olmadığı bu konakta çok mutludur. Ne hüneri varsa ortaya döker. Duriye Hanım da durumdan hoşnuttur ve yapılanları karşılıksız bırakmaz. Aslan Bey’e Ankara’dan bir hediye gelmiştir. Hediyeye şaşırmış fakat memnundur. Ama bu keyfi uzun sürmez. Her zamanki gibi Mustafa bu durumu da bozmayı başarmıştır. Yaşar, Mustafa’nın destek ve yardımıyla protez bacağı takılmak üzere hastaneye gider. Belli etmemeye çalışır fakat çok heyecanlıdır. Bacak takılır ve birkaç deneme yürüyüşünden sonra Mustafa’nın kararıyla bunu kutlamaya giderler. Ama bu, Yaşar için bir kutlama değildir.

#9
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
8. Bölüm Özet


Asiye hamile, Mustafa ne yapacak?

Hamile olduğunu öğrenen Asiye, konaktaki güç savaşında yeni bir mevzi daha kazanıyor. Bu duruma Mustafa’nın nasıl bir tepki vereceğini ise herkes merakla bekliyor.
İnci, oğlunun yeni evinde akşam yemeği hazırlamış ve onun gelmesini beklemeye koyulur. Serdar eve geldiğinde İnci şoke olur. Zira Serdar’ın bir kavganın içinden geldiği aşikardır. İnci işin içinde yine Mustafa’nın olduğunu öğrenir, çok sinirlenir ve oğluna bir şeyler yapmanın zamanının geldiğini söyler. Fakat Serdar bir o kadar rahattır.
İnci, evlerinin bahçelerinde okula gidemeyen kızlara eğitim verdirmeye başlar. Okula yeni tayin olan Harun öğretmen bu işe gönüllü olur. Ancak Harun’un Narin’le eğitime başlaması Mustafa’nın kıskançlık krizine girip öğretmenin elini kırmasıyla sonuçlanır. Harun, Serdar’dan yardım ister.
Asiye hiç yılmadan Mustafa’ya olan ilgisini gösterir. Ve beklediği haber gelir. Asiye hamiledir. Artık, Mustafa’ya karşı iki kat güçlenmiştir.
Yaşar’ın protez bacağı takılmıştır ama yine de kendini tamamlanmış hissetmez. Ruhen de boşlukları vardır. Evde kimsenin kendisini anlayamadığını gören Yaşar, evi terk edip, Mustafa’nın düşman bildiği Dr. Serdar’ın yanına gider.
Aylin proje için Güzelyurt’a gelmiştir. Serdar’ı yara bere içinde görünce endişelenir. Bir de bunun sebebinin Narin olduğunu öğrenince tepki gösterir.
Bahar Açar ortalıklarda iyi niyetlerle dolaşmamaktadır. Bahar’ın eski belalısı Remzi, hem Bahar’a hem de Aslan Bey’in işlerine musallat olur.

#10
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
9. Bölüm Özet


Narin’i kötü bir sürpriz bekliyor

Mustafa ile Dr. Serdar arasındaki didişme devam ederken, Narin’i ise kötü bir sürpriz bekliyor.
Asiye tüm umutlarını yitirmiş, bebeğini aldıracakken, çaresiz gözlerle Mustafa’ya bakmakta, vazgeçmesi için dua etmektedir. Aslan Bey ile Remzi arasında Bahar yüzünden başlayan kapışmada zarar gören taraf Narin ve ailesi olur. Remzi’nin ihbarı etmesiyle Kadir’in hapse düşmesi, ailenin üzerinde yine kara bulutların dolaşmasına neden olur. Mustafa; Narin, Hatun ve Fatma’yı konağa getirir ancak, bu sefer de Asiye ortalığı birbirine katar. Düriye sayesinde Mustafa’nın elinden kurtulan Asiye yine rahat durmaz. Hatun’u bir kenara sıkıştırmış rahatsız edeyim derken, istemeden de olsa zavallı kadının merdivenlerden düşmesine sebep olur. Asiye bu sefer fazla ileri gitmiştir. Ancak yine Narin’in ricasıyla Mustafa’nın elinden kurtulmayı başarır. Kara bulutlar Aslanlı Konakta da dolaşmaya başlamıştır. Aslan Bey olayların üst üste gelmesiyle çok yorulmuştur. Narin’in vurulması olayının duruşmasının yaklaşmasıyla iyice gerilmiştir. Ancak, onu asıl üzen Yaşar’ın Hatun Anne’yi ziyarete geldiğinde söylediği ağır sözlerdir. Bütün hıncını bunu çoktan hak etmiş olan Remzi’den çıkarır. Herkes duruşmada gerçekleri söylemesi konusunda Narin’e baskı yaparken, ziyaretine gittiği babasının söyledikleri Narin’in aklının iyice karışmasına neden olur. Serdar, Hatun Anne’yi tedavi etmek için gittiği konakta sürekli Mustafa’yla karşı karşıya gelir. Onlar kendi aralarında didişirlerken, bu kez Narin’i kötü bir sürpriz beklemektedir.
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı