İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Televizyon İzlemek | Hangi Dizide Oturup, Uzun Uzun Televizyon Seyreden İnsanlar Görüyorsunuz?

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

Esesli

Esesli

KD ™ Kadim Dost

• Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat

TELEVİZYON İZLEMEK HAKKINDA

Sonucunda mutlu olduğunuz işleri, yaparken mutlu olduklarınıza tercih edin.Örneğin, akşam eve yorgun argın geldiğinizde yemek sonrası yapacağınız televizyon keyfi size oldukça cazip gelir. Ancak...

İzlediğiniz program bittiğinde neler hissedeceğinizi bir düşünelim:

1. Yapılması gereken hiçbir işinizi henüz yapmadınız.
2. Üstüne üstlük artık eve geldiğinize nazaran daha da yorgunsunuz. Radyasyon, uzun süre hareketsiz kalmak günün yorgunluğunu kat kat arttırmış durumda.
3. Oysa eve gelirken, geçenlerde kitap fuarından büyük bir hevesle aldığınız o kitabı artık okumaya başlamaya kararlıydınız. Ama şu an aklınız sadece yatağa gitmenin en kısa yolunu düşünmekle meşgul
4. Yatma hazırlıkları bile gözünüzde büyüyor da büyüyor.
5. Mutsuzsunuz...

Televizyon izlemek size sadece anlık bir mutluluk ve izlediğiniz program bittiğinde, kaybettiğiniz zamanın farkına vardığınızda hissedeceğiniz büyük bir mutsuzluk getirir. Bunu her televizyon izleyicisi için söyleyemeyiz elbet. İzlediği programlar konusunda seçici davranan, program bittiğinde iradeli davranarak televizyonu kapatabilen, yani televizyondan fayda görmeyi başarabilen insanlar için geçerli değil bahsettiklerim.

İradeli insanlardan değilseniz, televizyonu tamamen terk edin. Hiç değilse bir süreliğine. “Aaa! Olur mu? Haberleri nasıl takip edeceğiz?” demeyin sakın, gazete var, radyo var, internet var. Bağımlısı olduğunuz programları izleme arzunuz köreldiğinde dönebilirsiniz televizyonunuza. Kendinize sınırlar koyup, bunların dışına taşmadığınız sürece problem yok artık.

Çocukların televizyon izlemesi mevzusu hepsinden mühim. Çocuğunuzun yalnız başına televizyon izlemesini mümkün mertebe engelleyin. Durmuyor, susmuyor demeyin, çocuğunuza bulabileceğiniz en kötü bakıcıdır televizyon. Bir insan çocukken kapılmazsa televizyon izleme hastalığına, kurtulmuş demektir bu riskten. Zamanını değerlendirmeye ilişkin kazanacağı diğer alışkanlıklar, tıpkı bir aşı gibi, koruyacaktır onu ömür boyu bu hastalığa karşı.

Ben hep şöyle düşünürüm: Zaman makinesi icat edilmiş olsa ve ilkel insanlar günümüze gelseler, televizyon izlerken gördükleri insanları sanırım şöyle değerlendirirler: Sanki büyülenmiş gibi kıpırdamadan, parlak bir kutuya bakan kişiler.

Felsefeniz şu olsun: izleme, yap. Televizyonda spor müsabakalarını izleyeceğine kalk kendin spor yap, dizilerde oturmuş sohbet eden insanları izleyeceğine, sevdiklerinle sohbet et vs. Hangi dizide oturup, uzun uzun televizyon seyreden insanlar görüyorsunuz?

Konu Hale tarafından 07 Ocak 2016 Perşembe - 19:03 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Konu İçeriği Düzenlenmiştir.

mmsmert14

mmsmert14

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 25 İleti
Çok doğru bir yazı..

En çok şu bölümü sevdim:D

"Felsefeniz şu olsun: izleme, yap. Televizyonda spor müsabakalarını izleyeceğine kalk kendin spor yap, dizilerde oturmuş sohbet eden insanları izleyeceğine, sevdiklerinle sohbet et vs. Hangi dizide oturup, uzun uzun televizyon seyreden insanlar görüyorsunuz? "

Aynı ben de yapmaya çalışıyorum ama bilgisayarda..Mesela Metin2 diye bir oyun var bağımlısıydım..Bir gün geldim gene başladım kasmaya:d..Sonra düşündüm ki bu iş yarasa yarasa zaman öldürmeye yarar zaman öldürmek içinse çok daha fazla şansım var..Kendimle kavga ettim :D sildim oyunu..Şu an pişmanım ama ilerde düzelecek eminim:D:D

Esesli

Esesli

KD ™ Kadim Dost

• Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat
yorum için teşekkürler

mmsmert14

mmsmert14

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 25 İleti
Önemli değil..Zaten fikir paylaşımı için burdayız.. Valla güzel yazılar yazıyorsunuz buluyorsunuz sağolun...

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Konu İçeriği Düzenlenmiştir.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı