İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Atatürk’ün Romanya İçin Söylediği Kehanet | Kurtuluş Savaşı Sonrası Kehanetleri

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Atatürk’ün Romanya İçin Söylediği Kehanet


Kurtuluş Savaşı Sonrası KehanetleriResmi ekleyen
29 Ekim 1937’de Ankara Sergi Evi’nde Cumhuriyet Bayramı şerefine balo veriliyordu. Bu baloya Romanya Başbakan’ı Titülesku da davetliydi. Salonun bir köşesinde Atatürk, Başbakan Celal Bayar, Tevfik Rüştü Aras, Romanya Başbakan’ı ve devletlerin diğer ileri gelenleri bulunmaktaydı. Bu arada Romanya Büyükelçisi ile konuşuyorlardı. Bir ara Atatürk Romanya Başbakan’ı Titülesku’ya, Balkan Birliği’nin lüzumundan ve oluşturulmasından bahseder ve şu soruyu sorar:

- “ Ekselans, dünya siyasi durumunun nezaketini biliyorlar mı? Bir cehennemi harbin vukuunda (olduğunda) ilk harekete Romanya maruz kalacaktır. Eğer sezmiyorlarsa Romanya Devleti’nin dahil bulunacağı bir Balkan Birliği’nin süratle tekviyesi lazımdır.”

Atatürk bu sözlerinden sonra, Romanya Kralı’nın bu konuda Türkiye’yi ziyaret etmesini istediğini de Titülesku’ya bildirir.

Birkaç gün sonra Titülesku Romanya’ya geri döner. Atatürk’ün söylediklerini Kralına anlatır. Fakat Romanya Kralı Başbakan Titülesku’nun ilettiği mesajın ne derece önemli olduğunu anlayamaz. Ve Titülesku’nun Atatürk’ün bu fikirlerini kabul ettiğini görünce, onu da Başbakanlık görevinden uzaklaştırır.

Romanya Kralı böyle bir savaşın çıkacağına asla inanmıyordu!... Oysa ki Atatürk yanılmamaktaydı… Romanya Kralı bunun faturasını İkinci Dünya Savaşı başladığında öder. 1940 yılında önce Ruslar Romanya’nın elinde bulunan bazı bölgeleri ele geçirir. Arkasından Alman Orduları da 1940 sonlarına doğru Balkanlar yönüne doğru harekete geçerler. Önce Macaristan’ı arkasından da Romanya’yı alırlar.

Atatürk’ün kehaneti doğru çıkmış ve kendisinin önceden söylediği gibi Romanya işgal edilmiştir…


Atatürk'ün Kehanetleri Kitabı
Ali Bektan


Konu Hale tarafından 22 Haziran 2015 Pazartesi - 10:18 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı