İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Sefa Sirmen | Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) KOCAELİ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
Resmi ekleyen

1949 yılında Gölcük ‘ün İhsaniye köyünde doğdu. İlkokulu İzmit ‘te, ortaokulu Gölcük’te, liseyi Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi, üniversiteyi Açık Öğretim Siyasal Bilimler Fakültesi'nde okudu. Tahsil hayatından sonra siyaset ve iş hayatına atıldı. 1971-1977 yılında CHP Gençlik Kolu Başkanlığı, 1977-1980 yıllarında Gölcük Belediye Meclis Üyeliği yaptı. 1984 yılında SODEP Kurucu Üyesi oldu ve İkinci Başkanlık görevinde bulundu. 1989 İzmit Belediye Başkanı seçildi. İlk beş yıllık belediye başkanlığı döneminde İzmit ‘in Büyükşehir statüsüne kavuşabilmesi için büyük mücadeleler verdi. 1993 yılı Eylül ayında İzmit’in Büyükşehir olmasıyla birlikte hedefine ulaştı. 1994 yerel seçimlerinde adaylığını koyarak, İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 1989 yılında başladığı KEV Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini halen sürdürmekte.1994 Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği Başkanlığı yaptı. 1999 yılında yeniden İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı