İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Sav: Türkiye Erken Seçime Hazır Olsun

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Woodpecker

Woodpecker

    Ağaçkakan Woody

  • Yetkili
  • 5.957 İleti


CHP Genel Sekreteri Önder Sav, parti genel merkezinde yaptığı basın toplantısında seçime yönelik açıklamalarda bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın demokrasi adına yaptığı açıklamaları hayretle izlediklerini söyleyerek, yapılan haksızlıkların Başbakan Erdoğan’ın görmemezlikten geldiğini ifade etti. Sav, “Tüm Türkiye’de son 3,5-4 saattir yaşanan sıkıntılar, elektrik kesintileri, kimi yerlerde seçim kurullarının veri girişi yapamaması gibi sıkıntılar yaşanıyor. Kimi yerlerde bazı kamu görevlilerinin özellikle emniyet güçlerinde çalışan kişilerin seçim kurullarındaki sandıkları değiştirdiklerini, kaydırdıklarını öğrendik. Dikmen’de bir ilköğretim okulunda gerçekleşti bu” dedi.

"BÜYÜK BİR LAÇKALIK VE VURDUMDUYMAZLIK OLUYOR"

Seçimlerin tarihinin belli olmasına karşın siyasi iktidarın ve YSK’nın gerekli önlemleri almadığının ortaya çıktığını söyleyen Sav, “Burada büyük bir laçkalık ve vurdumduymazlık oluyor” dedi. Sav, seçim kurullarında bu saatte bakanların bulunduğunu söyleyerek, “Ancak bizim milletvekillerimiz kurulların kapısından içeri dahi alınmıyor. Bakanlar ise yargı mensuplarına etki etmeye çalışıyorlar. Ben onurlu yargı mensuplarının etkiye maruz kalmayacağını ve etkiye maruz kalmadan görevlerini yerine getireceklerini biliyorum” dedi.

“ZEMİNİN ALTINDAN KAYDIĞINI GÖRÜYOR”
Başbakan Erdoğan’ın 81 il'de AKP’nin bulunduğuna yönelik açıklamalarını “mezarlıkta türkü söylüyor” diyerek eleştiren Sav, “Ama zeminin altından kaydığını da görüyor. Ellerindeki seçim kalelerini yitirdiler. Antalya, Sivas, Zonguldak, Aydın, Adana el değiştiriyor. CHP gibi diğer muhalefet partiler de birçok belediyeyi ellerinden aldı. Telaşları bundandır” dedi.

Demokraside her türlü sonuca katlanılması gerektiğini ifade eden Sav, ancak “hile” ve “ayıpla” alınmaması gerektiğini söyledi. Sav, “Geçici olarak emellerine ulaşabilirler. Ama bu görünenler bir başlangıç. Araba aşağı inmeye başladı. Süratle inmeye de devam edecek. Hiçbir iktidar ebedi değildir. Elbet halkımız bir yerde sözü söyleyecektir” diye konuştu.

“OLANLAR ACABA? DEDİRTİYOR”
Yargıya son derece güveninin olduğunu ancak UYAP sistemine girişlerin yapılamaması gibi sorunların yanı sıra elektrik kesintilerinin yaşanması gibi sorunların “acaba” dedirttiğini kaydeden Sav, “Elektrik kesintisi adı altında bir şeylerin yatıp yatmadığı akla geliyor. UYAP Adalet Bakanlığı’na bağlı. Adalet Bakanlığı da iktidar partisine” dedi.

2007 yılında yaşanan kuşkuların bu seçimde artarak sürdüğünü savunan Sav, birçok seçmenin tereddüt içinde kaldığını söyledi. Sav, "İktidarın görevi bu saatte kendi miltanlarını yüreklandirmek değil, doğruları aksetmektir. Ama televizyonlara çıkarak, militanlarını il seçim kurullarında göreve çağırıyor. Bir başbakanın, başbakana yakışmayacak ayıplı işlerini 10 dakia önce izledik" diye konuştu.

"ERDOĞAN'IN YAPTIĞI YUTTURMACADIR
Gazetecilerin soruların yanıtlayan Sav, Ankara ve İstanbul'da CHP'nin elindeki rakamlara göre kimin kazandığı yönündeki soruya, "Ankara, İstanbul ve Adana'da elimize gelen son bilgilere göre CHP bir iki puan farkla öndedir. Biz bunu seçmeni yüreklendirmek için söylemiyoruz. Sonuçların bir çoğu sisteme girilmedi. Ankara'da Yenimahalle, Mamak sisteme girmedi. İstanbul'da da 15-16 ilçeyi CHP aldı. İstanbul, Ankara için Erdoğan'ın aldıkları gibi söylemesi yutturmacadır" diye cevap verdi.

Sav, bir gazetecinin seçim sonuçlarına göre, erken seçim olup olmayacağı yönündeki soruya ise, "2007'de AKP 16 milyon, CHP yaklaşık 7 milyon oy aldı. Bu seçimde aradaki fark kapanıyor. Yeni seçmenin CHP'ye yöneldiği sonucu çıkabilir. AKP önemli kalelerini yitiriyor. Bu seçim AKP'nin , karnesi zayıflarla doludur. Olası bir erken seçim Türkiye'nin kapısını çalabilir" dedi.


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı