İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Hem Kabinede Hem Partide Revizyon

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tam olarak memnun olmadığı seçim sonuçlarını bakanlar ve parti kurmaylarıyla iki saatlik bir toplantıda değerlendirdi. Toplantı sonrası kabine ve parti içinde de revizyona gideceği söylentileri gece yarısında kulislere yayıldı.

Başbakan Erdoğan’ın özellikle AKP’nin elinde bulundurduğu 16 il'i muhalefet partilerine kaptırmasıyla ilgili, önümüzdeki günlerde, parti kurmaylarıyla bir durum değerlendirmesi yapacağı ve parti yönetimi dahil kabinede bir revizyona gideceği beklentisi kulislerde konuşuluyor.

Erdoğan Antalya, Siirt, Manisa, Balıkesir gibi hiç beklemediği illerde kaybetmesinin nedenini basın toplantısında ekonomik krize bağlasa da, kurmaylarına bu kaybın nedenlerini madde madde istediğini söylediği belirtildi.

Erdoğan’ın parti genel merkezinde, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ı ve kaybettiği illerin bölge milletvekillerini telefonda arayarak kayıplarla ilgili durum değerlendirmelerini aldığı öğrenildi.

Erdoğan’ın parti kurmaylarına toplantıda, “Hiç beklemediğim, beni hayal kırıklığına uğratan sonuçlar gelmiştir, bunun nedenini ne ekonomik kriz, ne başka bir şey, bunun nedenlerini tek tek tespit etmenizi istiyorum” dediği kaydedildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplantının ardından parti genel merkezinden ayrıldı.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı