İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

DSP'nin Başına Sarıgül Mü Geliyor? | Sarıgül Tabana Sinyal Mi Çakıyor? İlginç...

* * * * * 1 Oy Kullanılmış

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

Emre Çoban

Emre Çoban

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 2 İleti
DSP'nin başına Sarıgül mü geliyor?

Seçimlerden yüzde 2'lerde oyla "baraj altı parti" imajıyla çıkan DSP'nin başına Sarıgül'ün geçebileceği konuşuluyor. Giderek imaj kaybeden DSP'de seçimlerden sonra bilboardlarda yer almaya başlayan "Derde derman Sarıgül" yazılı ve üzerinde Mustafa

2009-04-02 22:53:12

Resmi ekleyen

Seçimlerden yüzde 2'lerde oyla "baraj altı parti" imajıyla çıkan DSP'nin başına Sarıgül'ün geçebileceği konuşuluyor. Giderek imaj kaybeden DSP'de seçimlerden sonra bilboardlarda yer almaya başlayan "Derde derman Sarıgül" yazılı ve üzerinde Mustafa Sarıgül'ün resminin de yer aldığı afişler, yönetim değişikliği ihtimalini akıllara getirdi. Her kesimden seçmenin beğenisini kazanan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün DSP'nin aksine Şişli'den yüzde 60 oy alması, "Sarıgül ile sola yeni bir anlayış gelir" diyenleri de doğrular nitelikte.

Değişik illerde yer alan bilboardlarda Baykal karşıtı ancak soldan vazgeçemeyen tabana "Derde derman Sarıgül" sloganıyla hem umut veriliyor hem de sorunlara çare olacağı imajı çiziliyor. DSP'nin genel başkanı olabileceği konuşulan Sarıgül'ün seçim sonrasında dikkat çeken bilboardlar aracılılığıyla halka bunun sinyalini verdiği de ifade ediliyor.

Bülent Ecevit'in ardından partinin başına geçen Zeki Sezer'in ise partiyi Demokratik-Sol tabanının istediği yere taşıyamadığı da ifade ediliyor.

5 DSP MİLLETVEKİLİ DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

Diğer taraftan 5 DSP'li milletvekilinin partiden ihraç istemiyle Disiplin Kuruluna sevk edilmesi, DSP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli'nin ise olağanüstü kongrede Genel Başkan Zeki Sezer'e karşı aday olacağını açıklaması, "Sezer dönemi sona eriyor" söylentilerini kuvvetlendiriyor. Yerel seçimlerin ardından adeta deprem yaşanan DSP'de 5 milletvekili ise parti yönetimine Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklemeleri yönünde çağrı yaptıkları gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

Mecliste 13 milletvekili bulunan DSP'de Tayfun İçli, Mücahit Pehlivan, Recai Birgün, Emrehan Halıcı ve Ahmet Tan İstanbul'da CHP'nin desteklenmesi için yazılı açıklama yapmışlardı.

AkisGazetesi.com

Kaynak:
http://www.akisgazet...tail.php?id=148

Konu Hale tarafından 08 Nisan 2009 Çarşamba - 04:26 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Gazete haberi konuya eklenmiştir.

Emre Çoban

Emre Çoban

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 2 İleti
Kesinlikle okuyun

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Otomatik Bilgi Mesajı

Bu konu "Güncel Haber Özetleri" bölümünden "Ülke Gündemi: 29 Mart 2009 Yerel Seçim Sonuçları" bölümüne taşınmıştır.

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Yazık ki DSP, Ecevit'in tırnağı olamayacak adamların eline kaldı. Partinin paraları işlevi olmayan il ilçe binalarının giderlerine, laylom etkinliklere kaçtı. Bir de 60 minibüs aldılar. Ecevit siyaseti parayla yapmadı, bunlar ise parayla bile yapamadı. Fark burada...

romsi

romsi

KD ™ Yakın Arkadaş

• Kadim Dost
  • 455 İleti
Mustafa Sarigul, RTE'den daha tehlikeli bir "YARATIK"...Umarim DSP'nin genel baskanligina gelir ve insanlar ne yaramaz bir siyasetci oldugunu anlarlar...AKP ruzgarlarinin estigi gunlerde, CHP'yi iceriden parcalama planlarinin, taseron aktorlerinden birisidir..Atrica cok yakininda calisan insanlardan duydugum kadar ile de bukelemum tarzinda bir siyasetci...zaten hicbir zaman isinamadim bu yaratiga..hislerim beni hic yaniltmadi...O kadar basarili bir siyasetci ise DSP'nin basina gecsin kendini gostersin de gorelim ...neden illa CHP liderligi diye poposunu yirtiyor..cunku hazira konumayi cok seviyor...dedim ya basarili ise DSP veya kursun bir parti de gorelim boyunun olcusunu...Sisli belediye baskanligini ,basarili bir sekilde ,ben gozum kapali yaparim..cunku hersey hazir..secmen profili iyi ..kaynaklar iyi...geriye ne kaliyor...bir kac danismanla isi yurutmek..hepsi bu

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı