İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Ergenekon'da 12. Dalga | Eski Rektörler Göz Altında | Kanal B, ÇYDD ve ÇEV Şubeleri Aranıyor

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
Resmi ekleyen

Ergenekon'da son operasyonun hedefi Başkent Üniversitesi rektörü ve Kanal B'nin sahibi Prof. Mehmet Haberal, ÇYDD Başkanı Prof. Türkan Saylan, Prof. Erol Manisalı, Prof. Fatih Hilmioğlu ve Prof. Mustafa Yurtkuran oldu. Kanal B, ÇYDD ve ÇEV şubeleri aranıyor.

Ergenekon soruşturmasında üçüncü iddianamenin yazılmaya başlamasından birkaç gün sonra yeni operasyon dalgası bugün sabah geldi. 60 kişilik bir listeye yönelik sabah başlayan eş zamanlı operasyonlar sürüyor.

Ankara'da Başkent Üniversitesi'nin kurucusu ve rektörü, Başkent Hastanesi'nin ve Kanal B Televizyonu'nun sahibi Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın evinde ve Kanal B televizyonunda arama yapıldı. Aramaların yapıldığı bir diğer adres Başkent Üniversitesi Rektörlüğü ve Kızılcahamam'daki Patalya Otel'di.

Prof. Haberal'ın bilgisayar ve evraklarına el konuldu ve Kanal B'deki bilgisayarların hard diskleri kopyalandı.

Yaklaşık 2 saat süren aramanın ardından Haberal evinden çıkarılırken evin bulunduğu sokakta toplanan Başkent Üniversitesi çalışanları ve öğrencileri tarafından alkışlandı. MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı'nın da Haberal'ın evinde olduğu öğrenildi.

Kanal B Haber Müdürü Metin Kayıhan, Haberal'ın evinde yaşananları şöyle anlattı:

"Arama saat 07.00 gibi başladı, 09.00 gibi sona erdi. Evdeki her nokta arandı. Bahçe de arandı.
Polisler çok kibardı, sayın Haberal gayet rahattı. Prof. Dr. Haberal polislere bugün bakması gereken ameliyatlı hastaları olduğunu söyledi. Haberal'ın bir sağlık sorunu yok."

Adli Tıp'taki sağlık kontrolü tamamlanan Prof. Mehmet Haberal, gözaltı sonrası ilk açıklamasında "Yapılanlar Atatürk cumhuriyetine yakışmıyor" dedi. Prof. Dr. Mehmet Haberal, İstanbul'a götürülecek.

KANAL B ARANDI
Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın sahibi olduğu Kanal B televizyonunda da arama yapıldı. Arama sürerken televizyonun yayın akışını sürdürebilecek sayıda binaya eleman alındı.

Kanal B televizyonunun da içerisinde bulunduğu Başkent Üniversitesi Kampüsü'ne gazeteciler alınmadı.

Rektörlük önünde toplanan öğrenci ve üniversite çalışanları, aramalar sırasında protesto gösterisinde bulundu.

''Türkiye laiktir laik kalacak'', ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'', ''Haberal'a uzanan eller kırılsın'', ''Genciz, Türküz, Atatürkçüyüz'' şeklinde slogan atan öğrenci ve çalışanlar, Türk bayrağı açtı, 10. Yıl Marşı ile İstiklal Marşı'nı okudu.

Yaşanan gelişmeler üzerine Başkent Üniversitesi Senatosu toplandı. Toplantının sona ermesiyle rektör yardımcılarından birinin açıklama yapması bekleniyor.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ GÖZALTINDA
Son dalgada gözaltına alınan bir diğer isim eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu oldu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Başkent Üniversitesi Rektörlük binası ile Kızılcahamam'daki Patalya Otelde de arama yaptığı öğrenildi.

TÜRKAN SAYLAN'IN EVİ VE ÇYDD ŞUBELERİ ARANIYOR
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) genel merkezi ve şubeleriyle, başkanı Türkan Saylan'ın evinde de arama yapılıyor. Prof. Türkan Saylan'ın İstanbul Arnavutköy'deki evinde arama sürüyor.

Beyoğlu Şişhane Evliya Çelebi Mahallesi Şimal Sokak'taki ÇYDD Genel Merkezi'ne sabah erken saatlerinde gelen polis, derneğe giriş ve çıkışları kapattı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin İzmir, Çukurova, Adana, Diyarbakır, Van, Şanlıurfa ve Trabzon şubelerinde de arama yapılıyor.

Aramalar, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli Van ÇYDD Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Ayşe Yüksel'in iş yeri ve evinde de sürdü.

ÇYDD Pendik Şubesi Başkanı Şeyda Eşsiz de gözaltına alındı.

ÇYDD şubelerinde polisin bazı evraklara ve bilgisayarlara el koyduğu öğrenildi.

POLİS PROF. EROL MANİSALI'NIN EVİNDE
Prof. Dr. Erol Manisalı'nın İstanbul'daki evi de polisler tarafından aranıyor.

ÇEV DE ARANIYOR
Çağdaş Eğitim Vakfı Genel Merkezi ile başkanı Gülseven Yaşer'in evi de arama yapılan yerler arasında.

BURSA'DA HEDEF PROF. YURTKURAN'IN EVİ

Son operasyonda arama yapılan yerlerden biri de Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkan Vekili ve Eski Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran'ın eviydi.

Prof. Yurtkuran'ın Bademli Mahallesi 23. Sokak'taki evine sabah saat 06.30'da gelen İstanbul ve Bursa polisi, 3 katlı evi aramaya başladı.

Yerel seçimlerde CHP'den Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Sena Kaleli, Prof. Yurtkuran'ın evinin önüne geldi. Sena Kaleli, Prof. Yurtkuran ile görüşemedi.

POLİS PROF. FERİT BERNAY'İN EVİNDE
Eski Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay'ın evi de aranıyor.

Prof. Dr. Ferit Bernay'ın OMÜ Kurupelit Yerleşkesi'ndeki lojmanlarda bulunan evine gelen polisler, evi arıyor. İki dönem OMÜ Rektörlüğü yapan Prof. Dr. Bernay, halen OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev alıyor.

SAVCILARIN TALEBİYLE ARAMA YAPILIYOR
Gerçekleştirilen arama ve operasyonlar, soruşturmayı yürüten savcıların talebi ve mahkemenin kararıyla yapılıyor. Aramalar Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 250. maddesi uyarınca özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı'nın koordinasyonunda ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten 5 savcının talebi ve özel yetkili mahkemenin kararıyla gerçekleştiriliyor.

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
Haberal: Atatürk Cumhuriyeti'ne yakışmıyor

Gözaltına alınan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal gazetecilerin ne ile suçlandığını sormaları üzerine, ''Arkadaşlar, yapanlara sorun. Bana niye soruyorsunuz? Bu Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmıyor. Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'e...'' diye konuştu.

Gözaltına alınan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, sağlık kontrolünden geçirildi.
Haberal, evindeki arama işlemlerinin ardından polis tarafından Ankara Adalet Sarayı'na getirildi.

Haberal, adliyeye girişi sırasında, gazetecilerin ne ile suçlandığını sormaları üzerine, ''Arkadaşlar, yapanlara sorun. Bana niye soruyorsunuz? Bu Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmıyor. Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'e...'' diye konuştu.

Daha sonra adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirilen Haberal, adliyeden ayrılırken, basın mensuplarının ısrarlı sorularını yanıtlamadı, ancak ''İyi günler, iyi günler'' dedi. Haberal'ın, sorgulanmak üzere İstanbul'a götürüleceği bildirildi.

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
Resmi ekleyen

Haberal ve Saylan 'kiralık kasa' listesindeydi

Başkent
Üniversitesi Rektörü ve Kanal B'nin sahibi Mehmet Haberal'ın ismi
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanıp daha sonra serbest
bırakılan Engin Aydın'ın ifadelerinde geçiyordu.

Ergenekon soruşturmasında bu sabah gözaltına
alınan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın sahibi
olduğu Kanal B televizyonu, hükümete muhalif bir çizgide yayın yapıyor.
Aynı
operasyonda evinde arama yapılan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
(ÇYDD) Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan da cumhuriyet mitinglerini
düzenleyen kişiler arasında yer alıyor.

Prof.
Türkan Saylan ve Prof. Mehmet Haberal'ın isimleri Ergenekon
savcılarınca BDDK'ya gönderilen ve kiralık kasası bulunup bulunmadığı
öğrenilmesi istenen 143 kişilik listede yer alıyordu.

Bu arada Atatürkçü Düşünce Derneği Genel
Başkan vekili ve eski Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa
Yurtkuran'ın Bursa Bademli Mahallesi'ndeki evinde arama yapılıyor.
Her üç ismin evindeki aramalar, terörle mücadele şubesi ekiplerince yürütülüyor.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin tüm şubelerinde polis tarafından silah araması yapıldığı öne sürülüyor.

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
CHP: İktidar odaklı terör dalgası

CHP'den bu sabah başlayan Ergenekon operasyonuna sert tepki geldi. Onur Öymen hükümetin yargıya müdahale ettiğini belirtirken, Yılmaz Ateş demokrasiye yakışmayan çirkin olaylar yaşandığını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Ergenekon soruşturmasında gerçekleştirilen son operasyona tepki gösterdi.

Öymen şunları söyledi:

"Başbakan'ın bu davanın savcısı olduğunu söylediği zamandan itibaren bu noktaya gelindi. Hükümet yargıdan elini çekmelidir.

Demokrasi sadece seçim yapılması demek değildir. Meclis kararlarını bile denetleyen yargıdır. Siz yargıyı yönlendirmeye kalkarsanız demokrasiden bahsedilemez. Karanlık dönemden geçiliyor.

Yargıyı ve basını denetim altına almak istiyor hükümet. Seçim yenilgisinden sonra eleştiriye tahammülsüzlük sürüyor.

Bu davanın altında haham mı, gazateci mi olduğu belli olmayan bir kişinin işkence altında verdiği ifadeler yatıyor. Böyle bir hukuk anlayışı var mı? Eski AİHM yargıcı Rıza Türmen bu şekilde alınan ifadelerin geçerli olmadığını söyledi. Böylece durmak yok yola devam diyorsunuz.

Bu yolculuk hükümeti demokrasi dışına götürür. Böyle demokrasi dışına giden yönetimlerin sonu kendileri için de dünya için de kötü olmuştur. Bu demokrasi ve hukuk tahammülsüzlüğünden vazgeçilmelidir. Haberal gibi insanların bu noktalara getirilmesi vicdanları sızlatmaktadır.

Siz bu kodar saygınlık kazanmış insanları terör zanrlısı yapıyorsunuz. Denktaş'ı da öyle. Türkiye'yi nereye götürüyorsunuz? Demokrasiye de hukuka da herkesin ihtiyacı olur. Sizin tahrip ettiğiniz hukuk yarın size de lazım olur."

YILMAZ ATEŞ: DEMOKRASİYE YAKIŞMIYOR
CHP milletvekili Yılmaz Ateş ise operasyonu şu sözlerle değerlendirdi:

"Türkiye bu sabaha üzücü bir olayla uyandı. Türkiye'de demokrasiye yakışmayan çirkin olaylar meydana gelmektedir. Sayın Haberal, Sayın Saylan dünya çapında biliminsanları.

Bu tablo demokrasi açısından hoş bir durum değildir. Dünyanın hiçbir yerinde ucu açık bir iddianame yoktur. Ne ile suçlandıklarını bilmeyen birçok isim var hala.

Operasyon iktidar odaklı bir terör dalgasıdır."

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
ÇYDD Başkanı Saylan'ın evi aranıyor

Ergenekon operasyonu kapsamında ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan'ın İstanbul'daki evinde arama yapılıyor.

Ergenekon operasyonu kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan'ın İstanbul'daki evinde de arama yapılıyor.
Prof. Dr. Saylan'ın Beşiktaş Arnavutköy Beyazgül Sokak'taki evine, sabahın erken saatlerinde gelen çeşitli şubelere bağlı polisler, arama çalışması başlattı.

Arama yapıldığı sırada eve gelen Türkan Saylan’ın ve ÇYDD'nin avukatı Türkan Saylan'ın bir rahatsızlığı olmadığını ve polis memurlarının gayet iyi davrandığını ifade etti.

Avukat, "Neyle suçlanıyorsunuz" sorusunu "Ergenekon’dan, zaten ayrıntısını biliyorsunuz" diye yanıtladı. Polis evdeki aramalarını sürdürüyor. Türkan Saylan 1990’lı yılların başından beri ÇYDD Genel Başkanlığı'nı yapıyor. ÇYDD, Güneydoğu'da kız çocuklarının eğitime kazandırılması konusunda ciddi çalışmalar yaptı. Saylan, cumhuriyet mitingleri sürecinde önde olan isimlerden biriydi.

'YARGISIZ İNFAZIN OLMADIĞI BİR ORTAM İSTİYORUZ' DEMİŞTİ
10 Nisan'da ÇYDD'nin 2009 yılı Çağdaş Yaşam Cumhuriyet Ödülü'nün Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'na verildiği törende konuşan Saylan, ÇYDD'nin, hukukun üstünlüğünün tüm dünyada hakim olmasını isteyen bir dernek olduğunu, bunun da ancak eğitimle gerçekleşebileceğine inandıklarını vurgulamıştı.

Saylan, ''Bizim gibi toplumların gelişmesi kolay değil. Padişahın ayağını öpen, eteğini öpen insanların oluşturduğu bir topluluktan bugün Cumhuriyeti göğüslemişiz. Eşitlikten yanayız. Tanrı'nın yaptığı yasalara değil, insanların yaptığı değişken yasalara tabiyiz. Bütün bunları içselleştirmiş savcılara, avukatlara gerek duyuyoruz'' diye konuşmuştu.

Saylan, yargıya, adalete ve hukuka çok büyük saygı ve sevgileri bulunduğunu, hukukun üstün olduğu, kimsenin yargısız infaz edilmediği bir ortam istediklerini kaydetmişti.

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Tamamen Korku İmparotorluğu yaratıyorlar kim AKP'nin icraatları hakkında konuşuyor, Vatanı, Bayrağı, ATATÜRK Devrimlerini savunuyor hemen gözaltına alınıyor....Allah Belalarını verecek yakındır son çırpınışlar bunlar kendi pisliklerinde boğulacak bu ATATÜRK, ve CUMHURİYET DÜŞMANLARI.... :angry: Bu kadarda kör olunurmu? pkk dağlarda şehirlerde terör estiriyor, bunlar; gazetecilerden sendikacılardan ve saygın öğretim görevlilerinden terörist arıyorlar..

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Resmi ekleyen

Akla hayale gelmeyecek tutuklanmalar karşısında insan ne söyleyeceğini şaşırıyor.. Karşı devrimin hesap sorması değilde nedir bu...

Atamizin Bursa Nutku Bu Günler Için Degilse Hangi Günler Içindir!!!

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir.Bunlarin geregine, dogruluguna herkesten çok inanmistir. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemistir. Bunlari güçsüz düsürecek en küçük ya da en büyük bir kipirti ve bir davranis duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardir, jandarmasi vardir, ordusu vardir, adalet örgütü vardir” demeyecektir. Elle, tasla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapitini koruyacaktir. Polis gelecek, asil suçlulari birakip, suçlu diye onu yakalayacaktir. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi degildir” diye düsünecek; ama hiçbir zaman yalvarmayacaktir. Mahkeme onu yargilayacaktir. Yine düsünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek” Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karsi çikislarda bulunmakla birlikte bana, basbakana ve meclise telgraflar yagdirip, hakli ve suçsuz oldugu için saliverilmesine çalisilmasini, kayrilmasini istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin geregini yaptim. Araya girisimde ve eylemimde hakliyim. Eger buraya haksiz olarak gelmissem, bu haksizligi ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.” Iste benim anladigim Türk Genci ve Türk Gençligi!

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
Saylan: Yargısız infaz yapıldı
Ergenekon soruşturmasında başkanı olduğu ÇYDD'de arama yapılan Türkan Saylan, tüm kayıtların götürüldüğünü belirterek, ”Öğrencilerimiz burs bekliyor. Biz değil, öğrencilerimiz cezalandırıldı. Yargısız infaz yapıldı” dedi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan, Ergenekon soruşturması kapsamında evinde ve ÇYDD'de arama yapılmasını NTV’ye değerlendirildi.

Türkan Saylan, şunları söyledi:

'NE ŞERİAT NE DARBE'
“İyi olmaya çalışıyorum. Ancak bir saat kadar dinlenebildim. ÇYDD olarak en doğal hakkımız olan Cumhuriyet mitinglerine katıldık. İstanbul’daki mitingin yöneticilerinden biriydim. O yüzden şart koştum, ‘Ne şeriat ne darbe denirsa varım’ dedim. Bu nedenle de sanırım İzmir mitinginde konuşturulmadım. Anlamıyorum.

'GARDIROP ATATÜRKÇÜSÜ' DEMİŞLER...
İsmi geçen birçok kişiyi tanımıyorum. Sayın Haberal’ı bile televizyonda görüyorum. Tanışmışlığım yok. Bizi ve derneğimizi de bu işin içine çekmek için büyük bir gayret içinde oldular. Bir de bana ‘Gardırop Atatükçüsü’ demişler... Sağolsunlar, yaptığımızın 10’da birini yaparlarsa şapkamı çıkarırım. ‘Atatürkçüyüm’ deyince ülkeye faydalı olmak gerekiyor diye düşünüyorum. Çok kızgınım. Bana yapılan şeyler beni üzmez. Ama şubelerimize gidip, yönetim kurulu üyelerimizi tutuklamaları çok ağrıma gitti.

ÇOCUKLAR PARASIZ MI KALSINLAR?
29 bin çocuğa burs vermişiz, 36 bin kız çocuğuna da destek vermişiz. Bütün öğrencilerimiz burslarını bekliyor. Haberal'ın bilgisayarlarını kopyalamaşılar, Bizim bilgisayar kayıtlarımızı kopyalamadılar. Biz zor durumda kaldık, bir nevi cezalandırılmış olduk. Biz değil bu gençler de cezalandırılmış oldu. Çocuklar bu ay parasız mı kalsınlar? Bütün tutanaklarımızı götürdüler. Bunun için çok kızgınım. Savcılara başvurduk. Umarım hukukun üstüğünlüğünü esas alınır ve burs belgelerini serbest bırakırlar. Elimizde olan hukuki her yolu kullanacağız. Türkiye hukuk devleti olduğunu anlayacak. Kimse başkaları üzerinde gücünü kullanarak yargısız infaz yapamaz. Bu yargısız infazdan ibarettir.

Biz çok iyi bir örgütüz. Genel Merkez'de işler kotarılır ve arkadaşlara bildirilir. Belki 1-2 tane yanlış yapan olmuş olabilir. ÇYDD olmak, darbeye ve şeriata karşı olmaktır. Biz Atatürkçüyüz. 12 Eylül’ü yaşamış insanlar olarak buna izin vermeyiz, tepkimizi gösteririz. Darbelerden Türkiye Cumhuriyeti bıkmıştır. Darbeler ülkeyi onlarca yıl geriye götürmüştür.

DAHA MİLİTAN OLMAMIZ İSTENDİ
Arkadaşlarla yürek birliği içersindeyiz. Hepimiz Atatürkçüyüz ama bizim daha militan olmamız isteniyor. Ama biz aşırı milliyetçiliğe kaçan militanlar olamayız. Olamayız; adımız çağdaş... Geriye değil, ileriye bakıyoruz. Bütün dünyayı kucaklayan bir Türkiye istiyoruz. Daha çağdaş insanlar yetiştirmemiz lazım. Biz bu kanaatteyiz. Ama birçok arkadaşımızla aynı ülküde de olsak, yurdumuzu aynı şekilde seviyor olsak bile ufak tefek farklılıklarımız oldu.

MİTİNGLER BU İŞİN İÇİNE ÇEKİLMEMELİ
Şener Eruygur’la aramızda tartışma olmadı. Ben kimseyle tartışmam ve kavga etmem. Kimseyi küçümsemem, herkese saygım var. Otelde buluşmamız, parti kurma niyetimiz... Kendileri bana bir görev vermeyi düşünmüş olabilirler. Ama bunu yaşamadım. Biz o gruplarda değil, organizasyon komiteleriyle birlikte olduk.

Düzenlediğimiz Cumhuriyet mitingleri izinliydi. Mitingleri bu işin içine çekmek, vatandaşın en doğal tepkisini engellemek demektir. Demokrasi ve çağdaşlaşma hakim olsun istiyoruz, bunun için de sonuna kadar savaşmaya devam edeceğiz.”

romsi

romsi

KD ™ Yakın Arkadaş

• Kadim Dost
  • 455 İleti
Baslangicta ,bu operasyonlar gerceklestirilecekken bu isi AKP kanali ile yapilmasi planlandi..ve bu surec baslatildi..AKP bu surecin basinda kendini afedersiniz bi bok sanmaya basladi..Aslinda bu isin arkasinda ABD-Fettullah tarikatinin isbirligi yatiyor..Zamanla bu isin kontrolu FT emniyet orgutlenmesinin eline gecti...Ve hukuk ilkeleri ayaklar altina alinarak Turk devriminin olusturdugu kultur yipratilmaya baslandi...Bu ortanmda AKP gittikce gozden dusmeye basladi ve daha da eriyecek.(yakinen bildigim AKP sempetizanlari bile bu operasyonlara artik yok deve bu kadar da olmaz demeye basladilar ve tepkililer)..Peki bu surecin en onemli aktorlerinden birisi olan ve hic bir tepki almayan sahsiyet kim sizce...Fettulaha tarikatinin temsilcisi ABDULLAH GUL...Ne kadar ince bir strateji izliyorlar farkinda misiniz...Bunlar bu surec icinde hem kendilerine rakip olarak gordukleri RTE'nin mensubu oldugu tarikati egale edecekler ,hemde tekpi almadan ilimli islam projelerini uygulamaya devam edecekler...Tarikatlar arasindaki iktidar mucadelesi diyelim...

Ama isleri o kadar da kolay olmayacak..Genco Erkal'in almis oldugu 60 bin TL'ik odulu ,medeni bir toplum sevdalisi "Ergenekoncu" CYDD baskani Turkan Saylan'a bagislamasini kimse gozardi etmesin...Cok sey ifade ediyor..

Daha once de soyledim, bu bumerang birgun AKP'yi vuracak..sonra sira Fettulahcilara gelecek...

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı