İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Atatürk’ün Rusya’nın Geleceği İle İlgili Kehaneti | Kurtuluş Savaşı Sonrası Kehanetleri

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Atatürk’ün Rusya’nın Geleceği İle İlgili Kehaneti


Kurtuluş Savaşı Sonrası KehanetleriResmi ekleyenKurtuluş Savaşı sırasında en büyük desteği Rusya’dan alan Mustafa Kemal, savaş sonrasında ise ilişkilerini belli bir düzeyde sürdürüyordu. Çünkü Lenin’den sonra iktidarı ele geçiren Stalin, Rusya’yı keyfi bir şekilde yönetiyordu…

Yıl: 1936…

Atatürk her zamanki gibi Çankaya’daki akşam yemeklerinde ülkenin sorunlarını konuşurken, masadakiler sık sık Paşam, Ruslar öyle ileri adımlar atıyor, ekonomide, sanayide, askeri alanda şöyle başarılı oluyorlar diye anlatıyorlardı.

Atatürk bunun üzerine yemeği bırakıp masanın üzerindeki içinde meyvelerin bulunduğu tabağı alıyor ve yere atacakmış gibi yapıyor. Masadakilere: “ Eğer bunu yere bıraksam kaç parça olur?” diye soruyor.

“ 40 parça olurdu Paşam” diyorlar.

“ Hayır…” diyor Atatürk, soruyu yine tekrar ediyor, aynı cevabı alıyor. Bunun üzerine: “ Bilemediniz…” diyor. Ve devam ediyor.

- “ Biraz sabredin… Yurtta Sulh, Cihan’da Sulha sarılın. Çünkü 60 yıl sonra Rusya 60 parça olacak. Bu nesil Bolşevik İhtilali yaptı. Kan kussa, kızılcık yedim der. Oğulları da babalarının istikametine gider. Ama ondan sonraki nesil Rusya’yı 60 parçaya böler…”

Şimdi Atatürk’ün bu sözleri söylemiş olduğu 1936 yıllarını şöyle bir hatırlayalım… Henüz daha II. Dünya Savaşı çıkmamış ve Rusya büyük bir güç olmamışken, bu sözler söylenmiştir. Yani inanılacak gibi değil ama 1936’da 1990’ları anlatmıştır. Bunun tek bir izahı olabilir. Bu normal şartlarda açıklanabilecek bir mesele değildir. Eğer Atatürk’ün geleceği görebilen “Üstün Sezme Gücü” olmasaydı, böyle bir kehanette bulunması mümkün olamazdı….

Gerçekten de Rusya’daki parçalanma, Atatürk’ün söylemiş olduğu gibi üçüncü nesilde meydana gelmiştir.

Atatürk 1936 yılında Rusya’nın parçalanacağını söylerken ayrıntılı açıklamalarda da bulunmuştur:

- “ Bugün Sovyetler Birliği dostumuzdur, komşumuzdur, müttefikimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız vardır. Fakat, yarın ne olacağını kimse bugünden kestiremez. Tıpkı Osmanlı gibi, tıpkı Avusturya Macaristan İmparatorluğu gibi parçalanabilir, ufalanabilir. Bugün Rusya’nın elinde sımsıkı tuttuğu milletler avuçlarından kaçabilirler. Dünya yeni dengeye ulaşabilir. İşte o zaman Türkiye ne yapacağını bilmelidir. Bizim, bu dostumuzun idaresinde dili bir, inancı bir, özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak yalnız o günü susup beklemek değildir. Hazırlanmak lazımdır. Milletler buna nasıl hazırlanır? Manevi köprüleri sağlam tutarak… Dil bir köprüdür. İnanç bir köprüdür. Tarih bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimiz içinde bütünleşmeliyiz. Onların bize yaklaşmasını bekleyemeyiz, bizim onlara yaklaşmamız gereklidir.” (*)

“ Rusya bir gün dağılacaktır. O zaman Türkiye onlar için örnek bir ülke olacaktır” diyen Atatürk kehanetlerine şöyle devam eder: “ Türkiye 21 ci Yüzyılı şekillendiren Avrasya için bir kilit ülke konumundadır. Onlar bizi örnek alacaklardır."

Atatürk’ün Türk Cumhuriyetleri için söylediği kehanetleri onaylayan Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Çevik Bir: 4 Mayıs 1998 tarihli Sabah Gazetesi’nde “ ATATÜRK GERÇEĞİ 65 YIL ÖNCE GÖRDÜ “ başlığı ile yayınlanan demecinde şunları söylemiştir: Gazeteden aktarıyorum:

“ Yeni Atlantik Girişimi toplantısında konuşan Orgeneral Bir, Türkiye’nin dış politika hedeflerini ve NATO genişlemesinin bölge dengeleri üzerindeki etkisini anlattı. Türkiye’nin artan önemine dikkat çeken Bir, ‘Türkiye’nin 21’inci yüzyılı şekillendiren Avrasya için bir kilit ülke konumundadır. İlginç olan, Mustafa Kemal Atatürk’ün bu gerçeği 65 yıl önce görmesidir’ dedi. Orgeneral Çevik Bir, Atatürk’ün SSCB’nin günün birinde dağılacağına ilişkin sözlerini de hatırlatarak, Türkiye’nin diğer Avrupa ülkeleri için iyi bir model olduğunu kaydetti. “

(*) Atatürk’ün söylediği bu sözlerde gerçekleşti. Türk Cumhuriyetleri ile köprüler kurulması gerekliliği de ortaya çıktı. Ancak ne yazık ki, bu görev günümüzde devlet eliyle değil de, asıl gayeleri tam olarak belli olmayan tarikat uzantısının yani Nurculuk Cemaati ve Fettullah Gülen’in eliyle sürdürülmektedir. Bu da konunun üzücü bir yanıdır.Sınır Ötesi Yayınları


Atatürk'ün Kehanetleri Kitabı
Ali Bektan


Konu Hale tarafından 22 Haziran 2015 Pazartesi - 10:38 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Resim linkleri düzenlenmiştir.


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.
1 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 1 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı