İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Atatürk’ün Kral Edward’a Tavsiyesi | Kurtuluş Savaşı Sonrası Kehanetleri

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Atatürk’ün Kral Edward’a Tavsiyesi

Kurtuluş Savaşı Sonrası Kehanetleri

Resmi ekleyen

Bir gün Atatürk, Çankaya’da sofra sohbetinde Kral Edward’la yaptığı görüşme hakkında şunları söyledi:

- “ İngiltere Kralı Edward’a bazı tavsiyelerde bulundum. Eğer hükümetinin bunlara uymasını temin ederse çok iyi olacağını anlattım.”

Bütün yüzlerde merak belirtileri ortaya çıktı. Herkes aynı anda sordu:

- “ Neler tavsiye ettiniz Paşam?”

- “ Aynen şu sözleri söyledim: Siz İngilizler soğukkanlı ve iradenize çok hakim insanlarsınız. Bu huy çok defa lehinize netice veriyor. Fakat bazen de aleyhinize döndüğü oluyor. Mesela şu sırada karşınızda büyük bir rakip var. Gece gündüz harıl harıl çalışıyor ve harbe hazırlanıyor. Siz buna hiç ehemmiyet vermiyorsunuz Şayet bu hal devam ederse bir gün gelecek koskoca Britanya Adası’nı altınızdan halı çeker gibi çekecek, bütün milletinizi sırtüstü yere serecek. Gafil avlanmayınız.”

Bu sözleri İngiltere kralı Edward’a 1936’da Türkiye gezisinde söylemiştir. Mustafa Kemal Atatürk, İkinci Dünya Savaşı’nın çıkacağını ve ilk hedefin de İngiltere olduğunu ifade ederek kendisini uyarmıştır.

Sadece Kral Edward’ı değil, Atatürk Türkiye’yi ziyarete gelen tüm liderleri yıllar öncesinden İkinci Dünya Savaşı tehlikesine karşı uyarmış ve önlemler almalarını istemişler. Fakat ne var ki, her şeyi kendilerinden daha iyi bildiklerini düşünen batılı devletler, Atatürk’ün bu uyarılarına fazla kulak asmamışlardır. Ancak sonuçta bu faturayı çok ağır ödemek zorunda kalmışlardır.

Atatürk'ün Kehanetleri Kitabı
Ali Bektan

Konu Hale tarafından 22 Haziran 2015 Pazartesi - 17:26 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Resim linkleri düzenlenmiştir.

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı