İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Terleme İle Başa Çıkmanın Yolları!

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Esesli

Esesli

  KD ™ Kadim Dost

 • Yetkili
 • 5.814 İleti
 • Gender:Male
 • Location:EsEsli
 • Interests:sinema bilgisayar seyahat


Terleme İle Başa Çıkmanın Yolları!

Resmi ekleyen

Çok fazla terleme ile nasıl başa çıkılır?

Maraton kazanmıyorsanız, çok fazla terlemenin hiç eğlenceli bir yanı yoktur. Çok fazla ter olduğu zaman, el sıkışmalar daha ıslak ve kalabalık asansörler iğrenç olacaktır. Hepimizin terlemesi gerekir ama çok fazla terlemek çok utandırıcı olabilir. Çok fazla terleme için piyasada birçok ilaç vardır. Ama zor olan nereden başlanacağını bilmektir. Eğer medikal bir probleminiz varsa doktora görününüz.

Çok fazla terlememek için birkaç öneri!

Hazırlanma

Daha etkili deodorantlar alın

Eğer terinizin etkili olduğunu düşünüyorsanız neden ona karşı etkili bir deodorantla mücadele vermiyorsunuz? Kokulu sabun ve standart bir mağazadan aldığınız ter önleyici yeterli gelmeyebilir. İşte bu noktada reçetesi güçlendirilmiş deodorantlar ve medikal çözümler olaya dahil olurlar.

Doktorunuz sizin bir hastalığınız veya tedavi edilmesi gereken bir durumunuz olmadığını düşünse de size daha güçlü bir koku için reçete yazabilir. Drysol en etkili fazla ter önleyicidir. Başka ter önleyiciler, kremler hatta tabletler bile vardır. Farklı seçenekler denemekten korkmayın. Eğer gerçekten biraz para dökmek istiyorsanız, yılda 2 kere ter bezlerinize botoks yaptırabilirsiniz. Tabii her seferi için 600$ demektir.

Sıcak banyo yapmaktan kaçının

Banyo vücut ısısını yükseltip toksinleri atmak içindir. Ama çok fazla terlemeye neden olduğundan önemli görüşmelerden önce banyosunu yapan kişi için banyonun faydaları önemini yitirdi. Sıcak banyodan bu koşullar altında sakınılmalıdır. Eğer iş yeri sıcaksa ve siz yakın oturuyorsanız, öğle arasında duşunuzu alın. Eğer şirketin kendi spor salonu ve duşu varsa daha da iyi. Duş almak iyi bir başlangıçtır, soğuk suyu tercih ediniz. Sizi serin tutacaktır.

Baharatlı yemeklerden kaçının

Baharatlı yemeklerin tadı güzeldir ama çok fazla terletirler, Meksika sosu ve hint sosları dahil. Daha da kötüsü daha kısa aralıklarla terlemenize neden olurlar. Baharatlı yemeklere hayır deyin ve daha ılık yemekleri tercih edin. Sıcak içeceklerde aşırı terlemeye yol açar. Bunlarda baharatlarla aynı etkiye sahiptir. O zaman kahveye de hayır diyoruz. Kahve ve sıcak içeceklerin yerine buzlu içecekler için bu vücut ısınızı düzenleyecek ve sizi serin tutacaktır.

Önemli olaylardan önce egzersiz yapmayın

Vücut ısınız hareket ettikçe artar. Ne kadar zorlu bir antrenman yaparsanız, o kadar terlersiniz. Egzersizleri sağlık için yapıyoruz ama yine de önemli görüşmelerinizden önce minimumda egzersiz yapın ve hakkınızı diğer sefere saklayın. Eğer bir olaydan önce egzersizle stresinizi azaltıyorsanız daha az terlemeniz için öneriler: Vücut ısınız daha çok başınıza bağlıdır. Başınızı soğuk tutarsanız, terlemeniz azalacaktır. Bunun için ıslak kolye kullanabilirsiniz. Sonrasında düzgün bir duş alın.
Yol için soğuk su hazırlayın

Su kadar önemli olan bir içecek yoktur özellikle konu fazla terleme olunca. Soğuk su sizin vücut ısınızı düzenler ve terleme hücrelerini kontrol altına alır. Su aynı zamanda stresli durumlarda vücudunuzu sakinleştirir, az stres daha az ter demektir. Zaten her zaman düzenli su içmelisiniz, ama sıcak günlerde soğuk suyu tercih edin. Yanınızda termos taşıyın veya minik şişe sulardan. Soğuk suyu yanınızda taşıyın.

Serinlemek için erken gelin
Eğer önemli bir olay için işten çıkıyorsanız, daha erken işten ayrılın ve gideceğiniz yere erken varın. Böylece terinizi 2 şekilde soğutabilirsiniz. Birincisi stres ve kaygı dereceniz azalacak, maraton koşmak ile 1 blok yürümek arasındaki farkı düşünün. Erken gelerek zamanı hem egzersizleri azaltma hem de sakinleşme için kullandınız. Elinizde kalan zamanda soğuk su içip, tuvalete gidip hazırlanabilirsiniz.

Tuvalette hazırlanmak

İşyerinde tuvalette veya organizasyonda son dakika hazırlığı yapabilirsiniz. Kıyafetlerinizi değiştirebilir, yüzünüzü soğuk su ile yıkayabilir veya deodorant sürebilirsiniz. Eğer evden deodorant getirmediyseniz eczaneden veya marketten alabilirsiniz. İçinde Aliminyum chloride olanı seçin. Bu madde ter gözeneklerini bloke ediyor böylece fazla terlemeyi engelliyor. Ter seviyenizi azaltıp, vücudunuza güzel bir koku bırakan deodorantları da tercih edebilirsiniz.

Yanınızda ekstra tişört taşıyın

Eğer dışarıda hava sıcaksa, dışarıda tişörtünüzü değiştireceğinizi düşünün. Başta ne giydiğinizde terlemenizi kontrol etmek için önemlidir. Eğer çok darsa, vücudunuz yeteri kadar hava alamayacaktır, böylece daha fazla ve daha hızlı terleyeceksiniz. Biraz geniş , pamuktan oluşan kıyafetler giyin. Böylece bedeniniz nefes alacaktır. Renk konusunda da açık renklileri tercih edin, ter daha az belli olacaktır.

Havalandırması olan yerlerde periyodik olarak durun

Serin kalmanız sadece vardığınız noktada değil, yolculuğunuzda da önemlidir. Hava dışarıda sıcak diye, tüm zamanınızı sıcağın altında geçirmek zorunda değilsiniz. Eğer yürüyorsanız, yolunuzun üstünde kliması olan alışveriş merkezine girin. Bu sizi geciktirmeden serin tutacaktır. Serin evi terk etmekte iyi olabilir. Eğer evinizde klima yoksa almayı düşünebilirsiniz.

Stresli yolculuk yollarını tercih etmeyin

Stres ve kaygının vücudun ter üretmesine direk etkisi vardır. Ter düzeyini en altta tutmaya odaklanacağız. En kolay yolu gideceğiniz yere en stressiz yoldan gitmektir. Üst geçitler, kavşaklar, kalabalık otobüsler ve trenler sizin arkadaşınız değildir. Ayrılış zamanınızı ve yolculuk planınızı kalabalıktan ve stresten en uzak şekilde yapmalısınız. Sakin bir yolculuk yapmak sizi pozitif tutacaktır.


Terlemeyin

Kimse terlemeyi sevmez, hazırlanma teknikleri ve uygulamaları yaparak fazla terlemenizi kontrol altına alın.


#2
allstar

allstar

  KD ™ Arkadaş

 • Dost
 • 68 İleti
Her zaman yanımda deodorant bulunduruyorum. Her ne kadar dikkat etsemde gün içinde çok terliyorum. Biliyorum temiz ve kuru vücuda sıkılıyor ama bazen çok ihtiyacım oluyor napıyım:) Neyse ki kokuları güzel olan birkaç ürün var rexona happy ve sexy gibi. Kokularına bayılıyorum.
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı