İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

AMD'nin Yeni Süper Bilgisayarı

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Esesli

Esesli

    KD ™ Kadim Dost

  • Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Gender:Male
  • Location:EsEsli
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat


AMD'nin Yeni Süper Bilgisayarı


http://2.bp.blogspot...l0dcduI/s320/MD

Geçtiğimiz haftasonuna bilişim dünyası adına damgasına vuran CES 2009 dahilinde AMD tarafından tanıtılanlar sadece ürünlerden veya prototiplerden ibaret kalmadı tabii ki.

AMD'nin fikir ve proje alanında lansmanını yaptığı en önemli yeniliklerden birisi de kuşkusuz yeni süper bilgisayarları olacak 'Fusion Render Cloud' hakkındaydı.Fuar dahilinde Hilton Tiyatrosunda yapılan ve Lucasfilm, Dell, HP ve Electronic Arts gibi sektörün bu tür projelere ilham veren önde gelen kuruluşlarının da yer aldığı konferansta AMD ve OTOY firmaları ortaklaşa gerçekleştirecekleri bu yeni projeleri hakkında detaylı açıklamalarda bulundular. Tanıtımı AMD yönetim kurulu başkanı Dirk Meyer ve OTOY firması idari şefi Jules Urbach tarafından yapılan ve video oyunlarından, bilgisayar uygulamalarına, grafik tabanlı diğer uygulamalara ve dahi mobil sektöre kadar geniş bir alana yayılan projenin ana teması, AMD Fusion Render Cloud adı verilen dev ölçekli paralel süper bilgisayar üzerinden HD içeriğin uygulanma yöntemlerini tamamen geliştirmek üzerine kurulu.

Buna göre AMD Fusion Render Cloud, sunucu üzerinde dönüştürme yoluyla her türlü film,oyun ve grafik tabanlı uygulamaları baştan yaratacak. Ağ üzerinde bulunan içerik dönüştürüldükten sonra geniş bantlı bir bağlantı yoluyla uydu alıcıları, süper ince dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi cihazlara canlı olarak aktarılacak. Phenom II işlemciler, AMD 790 yongasetleri ve HD 487o GPU'ların platformun donanım bileşenlerini oluşturacağı proje sayesinde işlem gücü, boyut, yetersiz pil kapasitesi vs. türünden kısıtlamalardan ötürü HD içerikten faydalanamayan cihazlara bu deneyimin ulaştılmasının yolu açılacak. AMD'nin donanım ve OTOY'un yazılım gücünün biraraya gelmesiyle oluşacak ve 1 petaFLOPS'u aşkın gücüyle hayata geçmesiyle beraber dünyanın en güçlü süper bilgisayarı olacak bu projenin bitiş tarihi olarak gösterilen vakitse 2009 yılının ikinci yarısı olarak belirtiliyor.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı