İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Kadınlarla İletişimde Engeller

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Esesli

Esesli

    KD ™ Kadim Dost

  • Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Gender:Male
  • Location:EsEsli
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat


Kadınlarla İletişimde Engeller

Resmi ekleyen

Herkesin dünyaya bakış açısı geçmişine, eğitimine, yaşadığı ortama ve değerlerine göre değişir. Bu değişiklikler de iletişimde bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Ama, iletişim kurabilmek demek farklılıklara rağmen anlaşabilmek demektir.
Kadınları erkeklerden ayıran temel farklılıklardan biri, kadınların düşünce ve duygularını rahatça dile getirebilmeleri ve karar almadaki yetenekleridir.
Bir ilişkide bu durum bazı problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. İyi bir iletişim kurmak için yapabileceğiniz birçok şey bulunmaktadır.

# Eğer üzerinde düşünmeniz gereken bir konu varsa işinizden zaman ayırın.
Kendinize en azından bir saat tanıyın ve partnerinizle beraber sorumluluklarınızı gözden geçirin. Zaman yaratmak kolay değildir.

# Eğer konuşmaktan öte düşünmeye ihtiyacınız varsa, bunu partnerinize ifade edin. “Şu an söylediğin şey üzerinde düşünüyorum.” Diyebilirsiniz. Ancak uzun süreli sessizlik oluşursa partneriniz sıkıldığınızı ya da ilgisiz olduğunuzu düşünebilir.

# Partneriniz son sözü söylediğini ifade etse de her şeyi gözden geçirin.
Partnerinizin söylediği ilk şey hakkında aynı fikirde olup olmadığınızı ifade etmeniz bir karışıklığın ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden kibir yapmayın ve anlayışlı olun. (kibir yapmak yerine kibirlenmeyin)

# Her ikiniz adına bir karar alır almaz Bu kararınızı harekete geçirmeden önce bekleyin.

# Konuşurken ifadenin sonunu beklemeden araya girmek bir takım problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir, her şeyden önce taraflar birbirlerinin düşüncelerinin önemsenmediğini düşünebilirler. Bu durum ilişkilerin zarar görmesine ve tarafların haklarına tecavüz edilmesine neden olabilir. Konuşurken birbirinize saygı gösterin.

# Mutlu edilmeyi beklemeyin.
Öncelikle mutlu etmeyi düşünün. Mutlu olma bir ilişkide tek kişilik değildir, her zaman karşı tarafın mutluluğuna ortak olmak daha kolaydır, paylaşılan mutluluk daha yoğun ve kuvvetli hissedilir.

Birbirinize karşılık olarak sırayla ricada bulunma egzersizi hayatınızı daha romantik ve renkli hale getirebilir. İletişimim temel noktası karşılıklı alışveriştir.

Gün içerisinde partnerinizden göreceğiniz hangi davranıştan hoşlanacağınızı düşünün.
Talebiniz açık, gerçekçi ve yerine getirilebilir olmalıdır. “Sevecen ol” ya da “Bana iyi görün.” gibi üstü kapalı ricalardan kaçının. Bunun yerine “Öp beni, sarıl bana” gibi yakın sevecen ve temasa dayalı davranışlar ilişkinizi daha sıcak bir noktaya taşıyacaktır.

İletişimde bulunduğunuz zaman bunun, yakınlaşma ricası olduğunu anlatmaya çalışın.

Unutmayın!
Bu egzersizin amacı yakınlaşmayı sağlamaktır, bu nedenle küçük ve net ricalarda bulunun.

Esnek olun
Ricada bulunulan insan olarak herhangi bir yakınlaşma ricası için hayır deme hakkına sahipsiniz. Bu durumda, ricada bulunan kişi aynı gün başka bir ricada bulunmamalıdır ve taraflar yer değiştirene kadar beklemelidir. Çünkü her iki taraf da hayır deme hakkına sahiptir.
Kaynak:http://www.anadolusaglik.org

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı