İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Yalnız Yaşamanın Tehlikeleri! | Yalnızlığın En Büyük Tehlikesi Kendisidir

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Esesli

Esesli

  KD ™ Kadim Dost

 • Yetkili
 • 5.814 İleti
 • Gender:Male
 • Location:EsEsli
 • Interests:sinema bilgisayar seyahatYalnız Yaşamanın Tehlikeleri!

Yalnız yaşamak oldukça keyiflidir. Özgürlüğün, dik durmanın, yaşamı tek başına omuzlamanın sessiz simgesidir. Peki, yalnız yaşamın tehlikelerini biliyor musunuz?

Gençlik yıllarında çoğumuzun hayali, yalnız yaşamaktır. Üniversite seçimlerinde sırf bu yüzden yaşadıkları şehrin dışındaki okullara gitmek isteği vardır. Ben de erken yaşta yalnız yaşamaya başlamış birisi olarak, bugüne kadar özgürlük meşalesini elinde tutanlardanım. Araya aldığım iki evlilik hariç elbette! Onlar sayılmaz zaten kısa sürmüşlerdi.

18 ile 25 yaş arasında kendine ait bir evin ve kalabalık bir arkadaş çevren varsa, evin ahıra dönme tehlikesi vardır. Tüm arkadaşlar sende toplanır. Bu ilk başlarda çok güzel gelse de, özünde rahatsızlık vericidir. Öncelikle ev hiç temiz kalmaz. Sürekli sirkülasyon yüzünden mutfakta, banyoda bulunan her türlü ihtiyaç malzemesi tükenir. Para yetişmez. İnsan kendi yatağında bile uyuyamaz, sevgilisini koluna takan, soluğu senin evinde alır.

Hatta, yıllar içinde fark edersin ki, arkadaş sandığın birkaç kişi sadece evin olduğundan seninle iletişim halindedir. Bir başka sıkıntı da saat mefhumu olmayan arkadaşların, gecenin bir yarısı kapıya sarhoş dayanmasıdır. Apartman sakinleri bir müddet sonra ev sahibine şikayet eder, evden kovulmak an meselesi olur. Sen erkek arkadaşınla romantik bir gece geçirmek üzereyken, elinde biralarla kapıya dayananlar da işin cabası!

25 ile 30 yaş önceki hatalardan ders alanlar için biraz daha düzenli bir hayat anlamına gelir. İş hayatına atılmış olduğundan ve kariyer derdi yüzünden çok çalışırsın. Sabah erken kalkmak, sorumluluk almak gibi zorunluluklar hafta içi sakin yaşamaya sebep olur. Burada tehlike hafta sonları sinyal verir. Ailesi ile yaşayan bekar kız arkadaşların nedense o yaşa gelmiş ve hala kendi evini hazırlayamamış erkekleri seçerler. İkisi de sokakta, kafede yeterince dolaşırlar.

Arkadaşınızın erkek arkadaşı nedense bir türlü gidecekleri yeri ayarlayamaz, sizin cevval ve iş bitirici kız arkadaşınız sizi arar. Kıramazsınız ama diğer duruma oranla en azından evi kirletmezler ve daha saygılıdırlar.

30 ile 40 yaş arasında yalnız yaşıyorsanız, uzun bir ilişkiden çıkmış ya da boşanmış olma ihtimaliniz çok yüksek. Bu süreçte hayata dair ciddi tecrübelere sahip olduğunuzdan ve yaş kemale eriştiğinden zaten başınızda kalabalık istemezsiniz. Seçtiğiniz birkaç arkadaşınız ile

paylaşımlarınız vardır. Onlarında kendi evleri vardır. Bu dönemde tehlike çoğunlukla erkeklerden gelir. Yalnız yaşayan kadınları tercih eden erkek türleri kendi içinde ayrılırlar. Bir kısmı evlidir, bekar ve evi olan bir kadın onlar için biçilmiş kaftandır. Otel parası gibi birçok masraftan yırtarlar. Siz de eve her gelişini şölene çevirirseniz, adam iyice rahat davranır, uzun yıllar metres olarak yaşarsınız. Diğer kısımda daha tehlikeli bir grup var. İşsiz güçsüz bu adamlar, yalnız yaşayan bir kadının evine kapak atarlar, sevdiğine o kadar inanırsınız ki, gözünüz gerçekleri görmez.

Paranızdan, evinizden, bedeninizden, aşkınızdan ve her türlü olanaklarınızdan yararlanan bu türler, bir gün siz evde yokken, kamyonu kapıya dayayıp bütün eşyaları götürebilir. Çok attığımı sanıyorsanız, bunların gerçek hayatta sıklıkla yaşandığına emin olabilirsiniz. En tehlikeli dönem, bu yaşlardır. En dikkatli olunması gereken zaman da bu yaş aralığıdır.

40 yaşına kadar yalnız yaşamaya alışmışsanız, bundan sonra büyük tehlikelerle karşılaşmazsınız.

Zaten ders almanız gereken şeyleri daha önce geçirmiş, biraz daha tecrübe kazanmış ve akıllanmışsınızdır. Bu süreçte tek tehlike yalnızlığa çok fazla alışmış olmaktır. Hayatınızı biriyle birleştirmek isteseniz de bu durum size külfet gelebilir. Kemikleşmiş alışkanlıklarınız, evinizin size göre düzeni, yaşamınızın çeşitli ritüelleri oluşmuştur. Bu hayata birini eklemek zor gelir.

Yalnızlık girdaba benzer. Etrafında çok dolaşırsanız, hortumuyla sizi içine çeker. Yalnızlık, diğer tüm dengeler gibi dozunda güzeldir. Yalnızlığa çok alışmayın. Yalnızlığın en büyük tehlikesi kendisidir.

msn kadın


Konu Hale tarafından 07 Ocak 2016 Perşembe - 20:09 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Konu İçeriği Düzenlenmiştir.


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Konu İçeriği Düzenlenmiştir.
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı