İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Atatürk’ün Tarihi Belgelerin Tarihi Sözleri Söyleyenlerin Kendi Sesinden Dinleneceğine İlişkin Kehaneti | Kurtuluş Savaşı Sonrası Kehanetleri

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Atatürk’ün Tarihi Belgelerin Tarihi Sözleri Söyleyenlerin Kendi Sesinden Dinleneceğine İlişkin KehanetiKurtuluş Savaşı Sonrası KehanetleriResmi ekleyen

“ Bunlar bir gün olacaktır… Görürsünüz işitirsiniz…”


Prof. Dr. Afet İnan, “ Atatürk Hakkında Hatıra ve Belgeler” adlı kitabında gelecekle ilgili olarak, O’nun ilginç bir hatırasını naklediyor.

Atatürk 9 Ocak 1936 Perşembe günü, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nin açılış dersinde okuması için Afet İnan’a:

- “ Tarih belgelerinin ilerideki keşifleri buna dayanacaktır. Her tarihi kişinin söylediği sözler toplanabilecek ve böylece biz onları kendi seslerinden ve sözlerinden dinleyebileceğiz” diyerek hazırladığı yazıyı verir.

Buna karşılık Afet İnan:

- “ Bu çok uzak bir gelecekte belki olabilecek keşfin benim ifadem olarak verilmesine cesaret edemeyeceğimi kendisine söylediğim zaman canı sıkıldı ve şöyle dedi:”


- “ Bunlar bir gün olacaktır, görürüsünüz, işitirsiniz…”

30 yıl sonra…


Atatürk tarafından bu yazının verilmesinden 30 yıl sonra yine aynı ay ve günlere tesadüf eden 1 Ocak 1966’da şöyle bir haber yayınlandı.

Venedik’in Saint Georges Adası’ndaki Benedictis Manastırı Laboratuvarları’nda, manastır rahiplerinden Pellegrino’nun yönetiminde, seslerin ayrımı esasına dayanan çok dikkate değer araştırmalar yapılmaktadır. İtalya İçişleri Bakanlığı, 1962’de başlayan bu çalışmaları kontrol etmektedir. Fakat elde edilen sonuçlar henüz açıklanmamıştır. Saint Georges Adası’ndaki bilim kurulunun geçmişe ait sesleri toplayacak, elektronik araçlar meydana getirmeye çalışmaktadırlar. Bilginler özellikle Demosten, Pitagor ve Jül Sezar’ın söylevlerinden kendi sesleri ile parçalar elde etmeye uğraşmaktadırlar.

Haberin sonunda ise daha fazla bilgi verilmekten kaçınıldığı belirtiliyordu…


Atatürk'ün Kehanetleri Kitabı
Ali Bektan


Konu Hale tarafından 22 Haziran 2015 Pazartesi - 20:13 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı