İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Mudurnu Bebekleri...

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

suzim

suzim

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 22 İleti
Mudurnu Bebekleri...

Mudurnu Bebekleri...
Bolu'nun Tarihi ilçelerinden biri olan Mudurnu ilçesinde 2 yıldır Proje aşamasında olan Mudurnu Bebekleri, Bolu'nun ve Mudurnu'nun ikinci bir simgesi olmaya aday.

Dünya Bankası tarafından Sosyal riski azaltma Projesi adı altında verilen kredi için Mudurnu Halk Eğitim merkezi adına kredi talebinde bulunduklarını ve olumlu gelişmeler olduğunu belirten yetkililer proje kapsamında Mudurnu'daki bayanlara ek bir gelir kapısı daha açılacağını belirttiler. Mudurnu Halk Eğitim Merkezi yetkilileri yaptıkları açıklamada açılan kurs sonunda 50 kursiyerin folklorik Mudurnu bebekleri yapımı için sertifika aldığını belirttiler. Kursiyerler Dünya bankasından gelecek kredi ile kendi işlerini kurarak evlerinde folklorik bebek yapımına başlayacaklar. Böylece evlerinde kendi işlerini ve ek iş imkanı bulan Mudurnu'lu bayanlar evlerine katkıda bulunacaklarını belirttiler.Mudurnu bebeklerinin 3 modelden oluştuğunu belirten yetkililer bebeklerin Folklorik bebek Üçetekli Bebek ve Yöresel Mudurnu Kıyafetli Efe bebek olarak tasarlandığını belirttiler. Halk eğitim merkezi yetkilileri hazırladıkları kurs sonunda yetişen kursiyerlerini yalnız bırakmayacaklarını belirterek kursiyerlerin evlerinde yaptıkları bebeklerin satışı için Pazar bulma çalışmalar yaptıklarını açıkladılar. Bebeklerin en büyük özellikleri ise hiçbir plastik ve zararlı malzeme kullanılmadığını belirterek modellerde kullanılan saçların ise orijinal olduğunu açıkladılar.

ALINTIDIR...

Konu suzim tarafından 23 Mayıs 2009 Cumartesi - 17:36 tarih ve saatinde düzenlenmiştir

suzim

suzim

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 22 İleti
Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı