İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Be­ne­xol B12 Film Kaplı Tab­let | Vitamin Eksikliği - Kronik Yorgunluk - Çabuk Yorulma - Unutkanlıkta Kullanılır

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Be­ne­xol B12 Film Kaplı Tab­let


B1 vi­ta­mi­ni250 mg, B6 vi­ta­mi­ni 250 mg, B12 vi­ta­mi­ni 1 mg


Ambalaj: 50 tab­let.

Endikasyonları: B1,B6, B12 vitaminlerinin yetersizliği için risk faktörübulunan hastalarda ve/veya zihinsel ve bedensel çabuk yorulma, unutkanlık,sinirlilik, kuvvetsizlik, titreme gibi genel preklinik şikayetleri olanhastalarda; nevrit, polinevrit, diyabetik nöropati, nevralji, zona, tremorda;artrit, periartrit, siyatik, lumbalji, artralji, miyalji, kramplar veromatizmal ağrılar gibi diğer ağrılı durumlarda; kardiyomiyopati, ameliyatsonrası kusmalar, radyasyon hastalığında, ateşli romatizma ve özelliklealkolizm sırasında görülen kronik intoksikasyonlarda tedaviye yardımcı olarakkullanılır.

Kontrendikasyonları: Bi­le­şim­de­kivi­ta­min­ler­den her­han­gi bi­ri­ne kar­şı aşı­rı du­yar­lı­ğı olan­lar­dakul­la­nıl­ma­ma­lı­dır.

Uyarı: B6 vitamini, tedavi amacıyla verilenlevodopanın yıkılımını hızlandırır ve onun etkisini azaltır. Bu nedenlelevodopa ile tedavi edilen hastalarda, B6 vitamini, günlük ihtiyaçolan 2 mg dozun birkaç katı üzerinde kullanılmamalıdır. Gebelik dönemindekullanılmasının bir sakıncası gösterilmemiştir.

Etkileşim: Yüksekdozda alınan B6 vitamini, levodopanın etkisini önlemektedir. Aşırımiktarda iki haftadan uzun süre alkol alımı veya aminosalisilatlar veyakolşisin, özellikle aminoglikozidlerle kombinasyonu gastrointestinal kanaldan B12vitamini absorpsiyonunu azaltabilir; bu tedavileri alan hastalarda B12vitamini gereksinimi artar. Antibiyotikler, serum ve eritrosit B12vitamini konsantrasyonu mikrobiyolojik ölçüm metodunu etkileyebilir ve yalancıdüşük sonuçlara neden olabilir. Yüksek ve devamlı folik asit dozları kanda B12vitamini konsantrasyonlarını düşürebilir.

Doz Önerisi: Profilaksi için günde 1 film kaplı tablet, tedaviamacıyla günde 2-4 film kaplı tablet kullanılır. Semptomlar hafifleyince dozazaltılabilir.


Konu Hale tarafından 15 Eylül 2015 Salı - 08:46 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Konu İçeriği Düzenlenmiştir.


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Konu İçeriği Düzenlenmiştir.
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı