İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Genelkurmay'dan belge olayına son nokta!

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#11
romsi

romsi

    KD ™ Yakın Arkadaş

  • Kadim Dost
  • 455 İleti
  • Gender:Male
  • Location:ABD


BELGEYİ İNCELEYEN İKİ UZMAN KİM?

“İrticayla Mücadele Eylem Planı” belgesinin “orijinalinin” gerçek olup olmadığı tartışmasında çok şüpheli bir gelişme yaşandı.

Vatan Gazetesi’nin 18. sayfasında Burak Kara imzasıyla çıkan habere göre; söz konusu belgenin Adli Tıp Fizik İncelemeler İhtisas Dairesi’nin Belge İnceleme Birimi’nde incelenmesinde normal prosedürün dışına çıkıldı.

Habere göre; birimin uzmanlarından oluşan genel kurulun toplanması gerekirken, dosyanın incelemesinde ‘özel uzmanlar’ devreye girip belgeyi incelemişler.

İşin ilginç yanı; bu iki uzmanın kim olduğu henüz bilinmiyor ve neden normal prosedürün uygulanmadığı sorusu cevaplanabilmiş değil.

Vatan gazetesinin de böylesine önemli bir haberi neden iç sayfalara attığı merak konusu. İşte o çok önemli iddiaları içeren haber:

“Adli Tıp uzmanı: Belgeyi inceleyeni kimse bilmiyor

Adli Tıp uzmanı Doç. Alkan’dan ilginç iddia: Belgeyi inceleyen Uzmanlar kurayla belirlenmedi. Bu tip hassas dosyalarda Genel Kurul kararı çıkardı. O da yapılmadı...

Albay Dursun Çiçek’in hazırlandığı öne sürülen “İrticayla Mücadele Eylem Planı” belgesinin “orijinal” halinin geçtiğimiz hafta Adli Tıp Fizik İncelemeler İhtisas Dairesi’nin Belge İnceleme Birimi’de incelenmesinde normal prosedürün dışına çıkıldığı iddia edildi. İddianın sahibi İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı öğretim üyesi, adli tıp uzmanı Doç. Dr. Nevzat Alkan. Alkan, şöyle konuştu: “Dosya savcılıktan kurye ile Fizik İncelemeler İhtisas Dairesi’nin Belge İnceleme Birimi’ne geliyor. Buradaki görevliler, bu dosyanın birime geldiğinden haberi olmuyor. Oysa ki normal prosedürde birime gelen dosya kurayla bir ekibe dağıtılır. Hangi ekibe gideceği önceden bilinmez. Eğer ülke gündemini etkileyecek önemli bir unsur içeren bir belge geldiyse, kura çekilmez, birimin uzmanlardan oluşan genel kurulu toplanır ve bu gelen yüksek önemdeki belgeyi inceler. Kurul tarafından incelenen belge, tüm uzmanların imzası alınıp oy birliği ile karara bağlanır. Dosyasının incelemesinde bu prosedürler işlememiş, ’özel uzmanlar’ devreye girip belgeyi incelemişlerdir. Bu bir ilk. Neden normal prosedür işletilmedi? Bu özel uzmanlar kim tarafından görevlendirildi, hangi kriterlere göre seçildiler? Bu soruların cevabı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı ve Adalet Bakanlığı vermelidir.”

Adli Tıp incelemesinin ardından aralarında Fizik İncelemeler İhtisas Dairesi Başkanı Doç.Bülent Üner ve iki ‘özel uzman’ın imzası bulunan bilirkişi raporu, “Belgedeki ıslak imza Albay Dursun Çiçek’in el ürünüdür” yönünde yazılmıştı. Alkan, raporda imzası olan Fizik İncelemeler İhtisas Dairesi Başkanı Üner’in daire başkanı sıfatı gereği rapora imza attığını, diğer iki özel uzmanın hangi kriterlere göre seçildiklerinin kurum tarafından açıklanması gerektiğini belirtti. İddiaları Adli Tıp Kurumu Fizik İncilemeler İhtisas Dairesi Başkanı Doç Dr Bülent Üner’e sormak istedik. Ancak Üner, telefonlarımıza yanıt vermediği gibi, Adli Tıp Uzmanları Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. Serhat Gürpınar aracılığıyla şu yanıtı gönderdi: “Çok hassas bir konu gazetelere konuşmak istemiyorum.”

Odatv.com

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı